Strona główna Blog ATS 10 powodów, dla których warto mieć system rekrutacyjny

10 powodów, dla których warto mieć system rekrutacyjny

10 powodów, żeby mieć ATS

Poczta mailowa służy nam teraz wreszcie do komunikacji, a nie do rekrutacji! – podsumowała wdrożenie systemu rekrutacyjnego jedna z jego użytkowniczek. Jak wynika z badania realizowanego przez Millward Brown SMG/KRC Poland, już prawie co czwarty HR-owiec korzysta z jakiegoś systemu rekrutacyjnego.

Zapraszamy do lektury naszego cyklu artykułów, które publikujemy na portalu HR Web.

  1. Wygodna i użyteczna baza kandydatów – czyli w jaki sposób za pomocą aplikacji ATS zbudować bazę danych, w której szybko i sprawnie odnajdziemy odpowiednich kandydatów.
  2. Akcja: Publikacja – wszystko o tym w jak sposób mierzyć efektywność portali, na których publikujemy ogłoszenia oraz czym się kierować przy doborze źródeł.
  3. Kto (umiejętnie) pyta, nie błądzi – dowiesz się w nim w jaki sposób dobrze stworzony formularz aplikacyjny wpływa na jakość pozyskanych aplikacji.
  4. Jak Cię widzą, tak aplikują – czyli jak budować wizerunek pracodawcy wykorzystując ATS.
  5. ATS do zadań specjalnych – jak wykorzystać aplikacje do zarządzania procesem rekrutacyjnym do działań nie związanych z rekrutacją.
  6. Każdy kandydat jest cenny (także ten niewybrany) – o tym, dlaczego warto dbać nawet o odrzuconych kandydatów.
  7. Aplikacje spontaniczne, czyli jak nie zgubić kandydatów ze strony www – strony karier są miejscem, które odwiedzają wysokiej jakości kandydaci – co zrobić aby zostawili swoje CV, nawet jeśli nie ma umieszczonych na niej ogłoszeń.
  8. Raportowy zawrót głowy – raportowanie jest w modzie i na pewno z niej nie wyjdzie, czyli co zrobić aby się z nim zaprzyjaźnić.
  9. Rekruterzy coraz bardziej wirtualni – nie ma obaw, maszyna nigdy nie zastąpi Cię w codziennej pracy, jednak może sprawić, że stanie się znacznie szybsza i przyjemniejsza.
  10. ATS sprawdza się wszędzie – czyli o tym w jakim modelu organizacji możemy wykorzystać aplikacje do rekrutacji

i odcinek specjalny:  ATS: jak i komu zakomunikować wdrożenie? – wdrażasz ATS w swojej firmie? Przeczytaj o tym jak je zakomunikować w organizacji

Kolejne artykuły już wkrótce 🙂