Strona główna Blog Nowości w eRecruiter Baza kandydatów w Outlook wyprowadza się do eRecruiter

Baza kandydatów w Outlook wyprowadza się do eRecruiter

baza kandydatów Outlook

Masz problem z zarządzaniem bazą kandydatów na swojej skrzynce pocztowej? Twoim marzeniem jest, aby wszystkie te aplikacje za pomocą kilku kliknięć znalazły się w Twoim ulubionym systemie eRecruiter? Nic prostszego! Tworzenie i eksport własnej bazy kandydatów nigdy nie było tak proste. Już teraz masz szanse przenieść wszystkie aplikacje nadesłane na rekrutacyjnego maila z programu Outlook bezpośrednio do systemu eRecruiter. Wystarczy, że zainstalujesz najnowszą wtyczkę eRecruiter dedykowaną Twojemu programowi Outlook.

Pierwsze wydanie programu pocztowego Outlook datowane jest na 1997 rok. Od tego czasu firma Microsoft udostępniła bardzo wiele jego wersji, a najnowsza pojawiła się w roku 2013. Będąc najczęściej wykorzystywanym programem pocztowym na świecie Outlook zdominował rynek pozostawiając w tyle konkurencję (Lotus, Gmail).

Bezsporna dominacja programu Outlook’a odczuwalna jest również w codziennej pracy działów HR. Pomimo wielu zalet systemów dedykowanym rekrutacjom, trudno jest przyzwyczaić kandydatów do nowej formy aplikowania na ogłoszenia o pracę, tj. za pośrednictwem formularza aplikacyjnego. Efektem tych przyzwyczajeń są m.in.:

  • rozproszona baza aplikacji,
  • brak określonej historii kandydata,
  • bardzo ograniczone metody późniejszego filtrowania nadesłanych aplikacji.

Wszystko to zmieni się, jeśli zainstalujesz u siebie dedykowaną wtyczkę eRecruiter. Instalacja jest prosta i nie wymaga wsparcia IT.

Skąd pobrać wtyczkę?

x86 – dla programów Outlook 32 bit jest dostępna tutaj
x64 – dla programów Outlook 64 bit jest dostępna tutaj

Jak sprawdzić, jakiego Outlooka posiadamy?

Wystarczy w otwartym programie Outlook wejść w zakładkę Plik, następnie Konto pakietu Office oraz Outlook – informacje. Informacja o wersji programu znajduje się w pierwszym zdaniu nowo otwartego okna.
eRecruiter kreator wtyczki

Po zainstalowaniu dodatku i ponownym uruchomieniu programu pocztowego, w górnym menu znajdziesz zakładkę eRecruiter wraz ze znajomym Ci logo 🙂

eRecruiter wtyczka Outlook

Teraz wystarczy tylko wybrać wiadomości od kandydatów, zawierające pliki CV, wybrać, do której rekrutacji mają zostać przypisane i wyeksportować je do systemu.

eRecruiter - dodawanie CV

Kandydatury możesz wysyłać pojedynczo lub zbiorowo. Wszystkie wybrane przez Ciebie CV trafią do systemu.

eRecruiter - baza kandydatów

Dzięki rozszerzeniu eRecruiter wbudowanemu do Outlooka możesz:

  • w prosty sposób przenieść wiele dokumentów CV do eRecruiter,
  • budować historie aplikowania kandydata,
  • trwale zabezpieczać dane,
  • podejmować na kandydatach inne działania, które umożliwia eRecruiter.

System eRecruiter rozwija się dla Ciebie. Za pomocą prostego rozszerzenia eRecruiter w Outlook, jesteś w stanie przenosić do eRecruiter całe bazy kandydatów. Odkryj zalety tej funkcjonalności już dziś. Pobierz wtyczkę!

Paweł Brzozowski

Paweł Brzozowski

Konsultant ds. Projektów, eRecruiter