Strona główna Blog Jak to zrobić w eRecruiter Efektywniejsza wymiana informacji podczas procesu rekrutacji – wrześniowe nowości eRecruiter

Efektywniejsza wymiana informacji podczas procesu rekrutacji – wrześniowe nowości eRecruiter

Jako platforma tworzona w modelu SaaS (Software as a Service) zapewniamy użytkownikom naszego systemu stały rozwój aplikacji eRecruiter. Oznacza to, że jesteśmy bardziej wrażliwi na ich aktualne potrzeby oraz trendy zachodzące na rynku HR i zgodnie z nimi pracujemy nad rozwojem produktu. Są to mniejsze lub większe zmiany, mające na celu podnoszenie efektywności pracy na systemie czy użyteczności wszystkich funkcji, jakie zapewnia nasza platforma. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi nowościami, jakie wprowadziliśmy w systemie w ostatnim czasie.

Zapraszanie dodatkowych osób na spotkania rekrutacyjne z kandydatem

Wysyłając wiadomość z zaproszeniem na spotkanie do kandydata, możesz wysłać ją jednocześnie do innych użytkowników systemu (w tym Użytkowników Biznes). Wystarczy odznaczyć pole „Inni uczestnicy” i wpisać tych, których system ma poinformować o planowanym spotkaniu. Użytkownicy otrzymają wiadomość w formie zaproszenia z kopią e-maila wysłaną do kandydata. Spotkanie zostanie dodane do kalendarza w eRecruiter.

zaproszenie na spotkanie

Dzięki tej prostej funkcji inne osoby zaangażowane w rekrutację będą pamiętały o spotkaniu – zostaje ono automatycznie dodane do kalendarza w Outlooku. Co ważne, jeżeli rekruter wysyła często wiadomości do tych samych użytkowników, ich adresy mailowe wyświetlą się na samej górze listy wyboru adresów po kliknięciu w pole odbiorcy. Chwila i wszystkie najważniejsze osoby są poinformowane o tym, gdzie i kiedy odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna.

Włączanie innych użytkowników w korespondencję z kandydatami

Analogicznie dzieje się, jeżeli chcesz włączyć osoby z organizacji w korespondencję z kandydatem na etapach innych niż spotkanie. Wystarczy, że podczas wysyłania wiadomości do kandydata klikniesz w pole DW wybierzesz ich adres na rozwijanej liście (dotyczy osób, które masz wpisane na „Liście Użytkowników w Ustawieniach).

DW na innych wiadomościach

Szybsza wymiana informacji z biznesem

Co tyczy się także efektywniejszej współpracy z innymi osobami zaangażowanymi w rekrutację, przygotowaliśmy drobne udoskonalenia związane z pracą na Interaktywnych Kartach Kandydata. Masz możliwość szybkiej wysyłki Karty z poziomu podglądu plików kandydata.

IKK

Przeglądając otrzymane aplikacje i oceniając aplikujących, możesz od razu wysłać Interaktywną Kartę tych kandydatów, którzy pierwsi przykuli twoją uwagę. Dzięki temu masz szansę jeszcze szybciej wrócić z informacją zwrotną do preferowanych kandydatów, zanim zrobi to ktoś inny.

Łatwy dostęp do ocen Interaktywnych Kart otrzymanych od menedżerów

Co się tyczy wymiany informacji z biznesem – na stronie startowej systemu zaraz po zalogowaniu znajduje się Twoja lista aktywnych rekrutacji. Przy każdej z nich w kolumnie „Wysłane karty kandydatów” znajduje się status odpowiedzi menedżerów. Jeżeli chcesz je szybko poznać, wystarczy że klikniesz w interesujące Cię dane. System pokaże ci konkretnych kandydatów z ich ocenami nadanymi przez menedżerów, którzy otrzymali karty.

 wymiana-informacji-z-biznesem-2

Mamy nadzieję, że wprowadzone usprawnienia przyczynią się do większej skuteczności wykonywanych na co dzień działań. Pozostańmy w kontakcie – będziemy informować o kolejnych nowościach, nad którymi pracujemy.

Magdalena Michałowska

Magdalena Michałowska

Product Evangelist