Strona główna Blog Nowości w eRecruiter Jedno kliknięcie do odkrycia charakteru kandydata – analizy behawioralne kandydatów zawsze pod ręką.

Jedno kliknięcie do odkrycia charakteru kandydata – analizy behawioralne kandydatów zawsze pod ręką.

analizy behawioralne

Rekrutując przeglądasz CV, listy motywacyjne, rozmawiasz z kandydatami i na tej podstawie wybierasz osobę najlepiej spełniającą wymagania. Jednak czasami podjęta decyzja o zatrudnieniu okazuje się pomyłką. Kandydat dopiero w pracy odsłania swoje prawdziwe oblicze i … rekrutację trzeba zaczynać od nowa…

Jak zminimalizować ryzyko nieudanych rekrutacji? Jednym ze sposobów jest wykorzystywanie analiz behawioralnych oferowanych np. przez firmę Extended Disc. W ramach jednego z etapów rekrutacji możesz poprosić kandydata o wypełnienie testu. Tego rodzaju kwestionariusze pomogą Ci określić styl komunikacji danej osoby, sposób podejmowania przez nią decyzji, jej mocne strony, a także to, co ją motywuje lub demotywuje. Otrzymane w ten sposób wyniki dostarczą Ci cennych informacji o stylach zachowań, pozwolą zrozumieć sposoby działania kandydata i podjąć lepsze decyzje rekrutacyjne.

Cała wiedza o kandydacie w jednym miejscu

Do podjęcia decyzji rekrutacyjnej będą Ci jednak potrzebne wszystkie pozyskane podczas procesu informacje – zarówno wyniki testu, jak i dokumenty kandydata, wystawioną ocenę, notatki o kandydacie zrobione po spotkaniu. Najlepiej, jeśli wszystkie te dane masz pod ręką, w jednym miejscu.

Dlatego od marca zintegrowaliśmy eRecruiter z profesjonalnymi kwestionariuszami oferowanymi przez Extended Disc, które stosuje w Polsce ponad 1 000 organizacji. Profesjonalne testy, przyjazny system do zarządzania rekrutacjami – to dobrana para.

Co się zmieniło?

Teraz jeśli na co dzień korzystasz z testów Extended Disc, masz wszystkie informacje i pełną wiedzę o kandydacie w jednym systemie. eRecruiter pozwala Ci na podłączenie posiadanego testu, a następnie wysyłanie go do wybranych kandydatów i obserwowanie rezultatów. Wyniki można przejrzeć na karcie kandydata, a także z tego poziomu wysłać do niego indywidualny raport.

 

W rezultacie Twoja praca staje się wygodniejsza, a decyzje rekrutacyjne są obciążone mniejszym ryzykiem.

1pl

Monika Goszczyńska
Product Evangelist
eRecruitment Solutions