Strona główna Blog Employer Branding Opinie pracowników najbardziej pożądane przez kandydatów

Opinie pracowników najbardziej pożądane przez kandydatów

opinie pracowników

Opinia pracowników jest jedną z najbardziej pożądanych przez kandydatów biorących udział w procesie rekrutacji do danej firmy i szukających informacji o panującej w niej atmosferze. Anonimowe fora opinii są z kolei zmorą pracodawców, którzy bardzo chcieliby wymazać z sieci negatywne, a często niesprawiedliwe i przerysowane oceny, które znacząco utrudniają im budowanie wizerunku pracodawcy i osłabiają efekty działań Employer Branding.

Wielokrotnie spotykałam się z pytaniami pracodawców o to, jak sobie radzić z takim czarnym PR-em, jednak jedyna metoda to konsekwentna praca u podstaw i zapobieganie takim zjawiskom na przyszłość.

Jednym ze sposobów takiej profilaktyki jest badanie opinii obecnych pracowników (Inside Interview) oraz osób, które składają wypowiedzenie (Exit Interview). Takie działanie wdrożył zespół rekrutacyjny Sephora Polska i w oparciu o rezultaty zbudowano tam strategię HR.

Historię tego wdrożenia opowie Agnieszka Samborska-Szczepanik, HR Manager Sephory, która będzie gościem i współprowadzącą najbliższego webinaru (23 października, godz. 10:00).

Na webinarze dowiesz się:

  • Jak kreatywnie wykorzystać feedback pracowników?;
  • Jakie korzyści płyną z zastosowania Exit oraz Inside interview?;
  • Jak przekonać zarząd do tego rozwiązania (analiza SWOT)?;
  • Co powinno być kolejnym krokiem po wdrożeniu?.

Zapisy trwają, zapraszamy >> zarejestruj się bezpłatnie.

Julia Matulewicz
Konsultant ds. Projektów
eRecruitment Solutions