Strona główna Blog ATS Rekruterzy coraz bardziej mobilni!

Rekruterzy coraz bardziej mobilni!

rekrutacja mobilna

Jeżeli do tej pory wydawało Ci się, że nie jesteś jeszcze mobilnym rekruterem, tzn. takim, który nie wyobraża sobie przeprowadzania rekrutacji bez dostępu do internetu w telefonie komórkowym, to zapewne jesteś w błędzie.

Jak się bowiem okazuje większość rekruterów, którzy wzięli udział w sondzie eRecruiter, twierdzi, że często korzysta podczas pracy z dostępu do poczty email w telefonie. Postęp technologiczny w dzisiejszych czasach jest tak szybki, że sami nie spostrzegliśmy, kiedy internetowe nowości stały się standardem.

Jako przykład posłużyć mogą dane wskazujące na posiadanie smartfonów wśród młodych ludzi.

O dziwo, odsetek osób w tej grupie, które deklarują posiadanie smart fonu jest dość niski. Wynika to prawdopodobnie z tego, że dla młodych ludzi smart fon jest już tożsamy z telefonem. Dlatego też, śmiało możemy uznać, że większość polskich rekruterów to osoby, które są już „za pan brat” z nowoczesnymi technologiami.

Kolejnym dowodem na to jest fakt, że już ponad 200 rekruterów z całej Polski używa systemu eRecruiter na smart fonie lub tablecie, z systemem Android lub iOS. Przydatność i funkcjonalność tych aplikacji mobilnych została doceniona nie tylko przez rekruterów, ale również przez niezależnych testerów portalu Antyweb.pl.

Zachęcamy do przetestowania eRecruiter.

Krzysztof Nowacki
Business Consultant
eRecruitment Solutions