Strona główna Centrum Prasowe eRecruiter: rekruter umówi się z kandydatem przez SMS-a

eRecruiter: rekruter umówi się z kandydatem przez SMS-a

Wiadomość SMS, jeden z najpopularniejszych sposobów kontaktu, na dobre wkracza do rekrutacji. eRecruiter, internetowa platforma do kompleksowego zarządzania procesami rekrutacyjnymi, w styczniu br. udostępnił możliwość automatycznej wysyłki SMS-ów do kandydatów z informacją o umówionym spotkaniu. Takie rozwiązanie to oszczędność czasu pracy rekrutera, pozytywny wpływ na doświadczenia kandydatów oraz większa szansa na obecność zaproszonych na spotkaniach.

SMS jest coraz częściej stosowanym przez rekruterów sposobem komunikacji z kandydatami, szczególnie w sytuacji, kiedy są nimi młodsze pokolenia. Z przeprowadzonej przez nas ankiety wśród przedstawicieli działów HR wynika, że aż 51% zapytanych wysyła SMS-y do kandydatów, z czego większość w ten sposób potwierdza spotkania. Niestety rekruterzy wskazują również na bariery tej metody kontaktu, wynikające z braku jej automatyzacji. Komunikacja SMS z kandydatami prowadzona bez użycia systemu jest zbyt czasochłonna, uciążliwa i niesie możliwość pomyłek. Biorąc pod uwagę sugestie klientów oraz nasze know-how, postanowiliśmy zaradzić tym problemom i zaproponować nową usługę – Spotkania z notyfikacją SMS – mówi Magdalena Derlukiewicz, Product Evangelist w eRecruiter.

SMS z zaproszeniem dla kandydata

Nowa usługa eRecruiter – Spotkania z notyfikacją SMS – pozwala rekruterom na bardziej efektywną komunikację z kandydatami, którzy są zapraszani na spotkania rekrutacyjne. Przedstawiciele działów HR w prosty i szybki sposób mogą poinformować kandydata o planowanej dacie i miejscu spotkania poprzez wysyłkę SMS-ów bezpośrednio z systemu eRecruiter.

Jak nowe rozwiązanie wygląda w praktyce? Rekruter określa w systemie termin rozmowy rekrutacyjnej i zaznacza opcję wysyłki SMS. Treść wiadomości uzupełnia się automatycznie. Kandydat otrzymuje SMS z danymi rekrutera, terminem i miejscem spotkania rekrutacyjnego, a dodatkowo na dzień przed spotkaniem system wysyła mu kolejną wiadomość SMS, tym razem z przypomnieniem o spotkaniu.

Usługa spotkań z notyfikacją SMS jest dostępna dla wszystkich użytkowników systemu eRecruiter (poza wersjami systemu Basic i Mini).

Z zyskiem dla firmy

Możliwość automatycznej wysyłki SMS-ów do kandydatów to dla rekruterów przede wszystkim oszczędność czasu. Ręczne wyszukiwanie numerów telefonu kandydatów oraz pisanie dedykowanej wiadomości są procesem czasochłonnym. Dodatkowo, w sytuacji prowadzenia wielu rekrutacji jednocześnie, bardzo łatwo o pomyłkę. Dzięki nowej usłudze eRecruiter, treści wiadomości są generowane automatycznie i zawierają wszystkie niezbędne dla kandydata informacje o planowanym spotkaniu.

Co równie ważne, możliwość automatycznej wysyłki SMS pozwala na bezpośredni kontakt z kandydatami z zachowaniem biznesowej formy komunikacji – treść SMS zawiera firmowe dane rekrutera. SMS-owe przypomnienie oznacza także większe prawdopodobieństwo, że kandydat będzie pamiętał o spotkaniu i stawi się na nie. Taka forma komunikacji może również wpływać na employer branding i postrzeganie firmy przez kandydatów, wywołując u nich efekt pozytywnego zaskoczenia.

Do tej pory korzystaliśmy z komunikacji SMS do kandydatów, ale ze względu na ograniczenia czasowe i dużą liczbę projektów rekrutacyjnych jakie prowadzimy, nie mogliśmy sobie pozwolić na wysyłanie wiadomości do każdego zapraszanego kandydata. Ręczne wpisywanie treści wiadomości to też dość czasochłonne zadanie – mówi Katarzyna Oleś, HR Manager w MS Services Sp. z o.o. – Usługa automatycznej wysyłki SMS znacznie ułatwi nam działanie. Kandydaci zawsze mają telefon przy sobie i często na niego spoglądają. Dużo częściej niż na maila. Każdy rekruter boryka się z problemem kandydatów, którzy nie docierają na spotkanie, zatem szybka komunikacja SMS z kandydatem, którą oferuje eRecruiter, odpowiada na nasze potrzeby.

Zautomatyzowana komunikacja SMS z powodzeniem od kilku lat jest stosowana w wielu obszarach biznesowych. SMS-y z informacjami o promocjach czy umówionej wizycie lekarskiej to już niemal standard. Taka forma budowania relacji służy nie tylko firmom, ale jest bardzo pozytywnie odbierana przez konsumentów. A przecież kandydat to także konsument.

 

Link do animacji >> tutaj

Załączniki:

eRecruiter-Rekruter-umówi-się-z-kandydatem-przez-SMS-a-Informacja-prasowa (doc)