Strona główna Centrum Prasowe eRecruiter wspiera rekrutację przyszłych liderów biznesu

eRecruiter wspiera rekrutację przyszłych liderów biznesu

Z początkiem marca ruszył nabór wniosków do 9. edycji Programu Kariera organizowanego przez Polską Radę Biznesu. Projekt ma na celu umożliwić studentom i absolwentom rozpoczęcie kariery zawodowej w firmach członkowskich PRB, do których należą największe polskie przedsiębiorstwa. Proces selekcji kandydatów po raz trzeci wspiera internetowa aplikacja eRecruiter.

Kandydaci chcący odbyć dwu lub trzymiesięczny płatny staż w jednej z firm biorących udział  w Programie, będą mogli zgłosić swoje kandydatury za pośrednictwem aplikacji eRecruiter, dostępnej na stronie Programu Kariera od początku marca. Pozwoli ona zebrać zgłoszenia kandydatów za pomocą formularza skonstruowanego według potrzeb rekrutującego, a nie poprzez skrzynkę e-mail, co znacznie ułatwi weryfikację doświadczenia zawodowego i umiejętności kandydatów już na pierwszym etapie naboru.

– eRecruiter zadba również o to, by wszyscy kandydaci dostali powiadomienie o wyniku rekrutacji i podziękowanie za udział w niej. To bardzo ważny element budowania marki pracodawcy i firmy członków Polskiej Rady Biznesu zdają sobie z tego sprawę – mówi Marcin Sieńczyk, eRecruitment Solutions Director w Grupie Pracuj Solutions.

Kandydaci na staże mogą wskazać aż pięć firm, w których chcieliby odbyć praktykę. Oprócz informacji dotyczących wykształcenia, umiejętności i zainteresowań kandydatów, fundatorzy ocenią również rozwiązanie przygotowanego przez nich case study.

Laureaci Programu Kariera w trakcie staży mają możliwość uczestniczenia w prawdziwym życiu spółek i obserwowania, jak podejmowane są strategiczne decyzje w firmach, które odniosły ogromny sukces na polskim rynku. Myślę, że to doskonała okazja, by właśnie w jednej z nich rozpocząć swoją zawodową karierę – mówi Marian Owerko, wiceprezes Polskiej Rady Biznesu

Więcej informacji o Programie Kariera i oferowanych stażach można znaleźć na stronie:

www.programkariera.pl

Załączniki:

2012-03-02_eR-wspiera-rekrutacje-przyszlych-liderow-biznesu (doc)