Strona główna Centrum Prasowe Nowy internetowy rekruter

Nowy internetowy rekruter

eRecruiter – system rekrutacji on-line, wprowadzony na rynek w czerwcu br. przez Grupę Pracuj, doskonali swoje oblicze. Właśnie uruchomiono kilkanaście nowych funkcji, znacząco przyspieszających selekcję aplikacji kandydatów.

eRecruiter to prosta i intuicyjna internetowa aplikacja wspierająca zarządzanie rekrutacjami oraz bazą kandydatów w firmie. Umożliwia między innymi pozyskiwanie aplikacji poprzez formularze aplikacyjne, a następnie ich łatwą weryfikację i selekcję.

Nowe funkcje wprowadzono po dwóch miesiącach testowania aplikacji z rekruterami oraz po zebraniu opinii od pierwszych klientów.

Pierwszą z wprowadzonych zmian jest możliwość wyszukiwania kandydatów według ich odpowiedzi na pytania w formularzach aplikacyjnych. Dzięki niej rekruter może z łatwością wyselekcjonować kandydatów z prawem jazdy, odpowiednią długością doświadczenia zawodowego czy znajomością programów komputerowych.

Co istotne, kryterium wyszukiwania kandydatów w nowym eRecruiterze może być dowolne pytanie zadane wcześniej w formularzu. Rekruter nie dysponuje więc ograniczoną ilością gotowych pytań (jak w innych systemach rekrutacyjnych), ale sam formułuje pytania dopasowane do konkretnego stanowiska pracy.

Pracownik HR korzystający z aplikacji eRecruiter ma teraz możliwość wysłania mailingu do wielu kandydatów jednocześnie. Oznacza to, że z łatwością może przekazać informację zwrotną i za pośrednictwem jednego kliknięcia zaprosić do kolejnego etapu rekrutacji wybranych kandydatów, a pozostałym podziękować za udział w dotychczasowych etapach.

W podobny sposób rekruter może zaprosić kandydatów ze swojej  bazy CV do udziału w nowej rekrutacji. Wybrane przez niego osoby otrzymają wraz z e-mailem link aplikacyjny do formularza z pytaniami na wskazane stanowisko.

Dużym ułatwieniem dla rekruterów jest także możliwość porównania odpowiedzi z formularza aplikacyjnego kilku kandydatów, poprzez wyświetlanie ich w tabelce jedna obok drugiej. Pozwoli to szybko przygotować zestawienie najciekawszych kandydatów. Faworytów można dodatkowo oznaczyć gwiazdką na liście wszystkich aplikacji.

Ponadto, nowo wprowadzone funkcje umożliwiają także wysłanie wybranych aplikacji na dowolny adres e-mail, np. do osoby zlecającej rekrutację. eRecruiter stworzy maila zawierającego pełną informację o każdym wskazanym kandydacie: załączy do wiadomości CV, formularze aplikacyjne oraz powiązane notatki.

eRecruiter jest drugim systemem rekrutacji on-line oferowanym przez Grupę Pracuj. Firma jest także jedynym w Polsce licencjonowanym partnerem firmy MrTed Ltd., sprzedającym i wdrażającym kompleksowy system do pozyskiwania talentów TalentLink.

 

Załączniki:

Nowy internetowy Rekruter_2009-08-18 (doc)