Strona główna Centrum Prasowe Spełnione marzenie o mobilnej rekrutacji

Spełnione marzenie o mobilnej rekrutacji

Szacuje się, że już w przyszłym roku więcej osób na świecie będzie korzystało z urządzeń mobilnych niż z komputerów stacjonarnych*. Mobilny dostęp do informacji bardzo zmienił sposób prowadzenia biznesu, a teraz zmienia również oblicze rekrutacji. Jak wynika z sondy eRecruitera, przeprowadzonej podczas webinaru „Rekrutacja mobilna – trend czy chwilowa moda?”, wielu HR-owców nie może już się obyć bez dostępu do bieżących informacji o prowadzonych procesach. Ponad 60% respondentów przyznało, że regularnie sprawdza pocztę w swoim telefonie.

– Taki wynik nie dziwi, bo korzystanie z urządzeń mobilnych w rekrutacji ma wiele zalet. Nie tylko są one lżejsze niż laptopy, co ma znaczenie, kiedy często jeździmy w delegacje, ale również – jeśli korzystamy z wersji mobilnej systemu do rekrutacji – umożliwiają nam podgląd wszystkich informacji o kandydacie, więc nie musimy drukować stosu dokumentów – mówi Marcin Sieńczyk z eRecruitment Solutions, do którego należy system eRecruiter.

Dostawca usługi, by ułatwić polskim rekruterom możliwość rekrutacji mobilnej, już jakiś czas temu przygotował aplikacje mobilne systemu eRecruiter, a teraz w akcji promocyjnej rozdaje tablety z dostępem do Internetu. W jej ramach, przy zakupie platformy eRecruiter, firma może otrzymać nawet do kilku urządzeń mobilnych (tabletów) z systemami operacyjnymi iOS lub Android.

– Postanowiliśmy spełnić marzenie rekruterów o mobilnej rekrutacji, bo korzystanie z tych urządzeń to nie tylko większy komfort pracy i zarządzanie procesami niezależnie od tego, gdzie jesteśmy, ale również możliwość bycia z aplikującymi w stałym kontakcie, co przekłada się na budowanie z nimi dobrych relacji – dodaje Marcin Sieńczyk.

Osoby chcące wdrożyć w firmie rekrutację mobilną mogą zgłosić się przez stronę: http://erecruiter.pl/tablety/

* https://www.slideshare.net/secret/F3e5xqBnxQ2W5s

Załączniki:

2014-04-01_Spelnione marzenie o mobilnej rekrutacji (doc)