Strona główna Centrum Prasowe Sprawne zarządzanie rekrutacjami w Konica Minolta

Sprawne zarządzanie rekrutacjami w Konica Minolta

Zarządzanie kapitałem ludzkim w dużej firmie wymaga odpowiednich narzędzi. By sprostać wyzwaniom współczesnej rekrutacji firma Konica Minolta postawiła na system do rekrutacji eRecruiter.

– Nasza firma dynamicznie się rozwija i ciągle poszukujemy nowych osób do pracy. W ciągu ostatnich pięciu lat zwiększyliśmy zatrudnienie o prawie 40% – mówi Mateusz Kocur, HR Manager w Konica Minolta. W obecnej chwili firma zatrudnia ponad 250 pracowników, w 15 oddziałach w całej Polsce. Taka struktura organizacyjna i rozproszenie terytorialne wymagało więc rozwiązania, które nie tylko będzie bezpiecznym zbiorem aplikacji kandydatów, ale również ułatwi i uprości komunikację pomiędzy kandydatami, działem HR, a także menadżerami liniowymi, pracującymi w całej Polsce.

Zastosowanie systemu eRecruiter umożliwiło firmie zaoszczędzenie czasu na każdym etapie pracochłonnych procesów rekrutacji, dzięki temu są one prowadzone szybciej i efektywniej. Już na etapie zbierania zgłoszeń system porządkuje je według tego, czy kandydaci spełniają podstawowe wymagania na dane stanowisko. Ułatwiony został także kolejny czasochłonny proces – czyli komunikacja, zarówno zewnętrzna – do kandydatów, jak i wewnętrzna, z menadżerami. Teraz kandydaci są pewni, że ich aplikacja dotarła do właściwej osoby, co przy liczbie osób zainteresowanych pracą w Konica Minolta ma niebagatelne znaczenie. Do firmy spływa bowiem rocznie ok. 6 tysięcy aplikacji. Istotne jest również to, że obieg dokumentów w systemie gwarantuje ich bezpieczne przetwarzanie, a osoby zaangażowane w projekt nie muszą korzystać ze skrzynek e-mail, które często przy takiej liczbie zgłoszeń zwyczajnie się zapychają. – System pozwala nam zapanować nad wszystkimi procesami rekrutacyjnymi, a także, co dla nas istotne, pokazuje historię kandydata w naszej firmie, co umożliwia zweryfikowanie czy kandydat aplikował już do nas wcześniej i jakie były jego losy – mówi Mateusz Kocur.

Wdrożenie eRecruitera umożliwiło również sprawniejsze zarządzanie talentami. Dane wartościowego kandydata, nawet jeśli nie otrzyma on propozycji zatrudnienia na stanowisko, na które aplikował, dzięki systemowi trafiają do potencjalnie zainteresowanych jego profilem menadżerów z innych działów, czy w innych lokalizacjach. Z doświadczenia firmy wynika, że taka osoba często zatrudniana jest na inne stanowisko lub w innej lokalizacji nawet po kilku miesiącach od rekrutacji, na którą wysyłała zgłoszenie. Warto odpowiednio zarządzić takimi aplikacjami, bo, jak dodaje Mateusz Kocur: – Najważniejsze jest dla nas zaangażowanie i chęć do pracy, dopiero później specyficzna wiedza czy doświadczenie. Wychodzimy z założenia, że osobę z potencjałem i chętną do pracy nauczymy naszych produktów czy specyfiki branży, a potwierdzeniem słuszności takiego podejścia jest różnorodność wcześniejszych doświadczeń naszych handlowców, którzy odnoszą sukcesy. Jeśli ktoś wierzy w siebie, jest zorientowany na cel i angażuje się w to co robi, to Konica Minolta jest dla niego idealnym środowiskiem pracy.

Załączniki:

2013-07-22_Sprawne zarzadzanie rekrutacjami w Konica Minolta (doc)