Strona główna Centrum Prasowe Twoje rekrutacje zawsze „pod ręką”

Twoje rekrutacje zawsze „pod ręką”

eRecruiter, jako pierwszy system do rekrutacji on-line w Polsce, udostępnił aplikację mobilną. Teraz każdy z jego użytkowników, nawet będąc w drodze, może przeglądać i zarządzać aplikacjami kandydatów. Wystarczy smartfon lub tablet.

Szacuje się, że od początku 2014 roku internauci będą częściej łączyć się z siecią przez telefony niż za pośrednictwem urządzeń stacjonarnych. Niewątpliwie będzie to miało znaczący wpływ na zmiany w obszarze związanym z poszukiwaniem pracy i rekrutacją pracowników, które powoli są już zauważalne. Jak wynika z raportu „The Mobile Recruiting Outlook”, przygotowanego na początku tego roku przez firmę Simply Hired, 86% szukających pracy chciałoby w tym celu wykorzystywać właśnie urządzenia mobilne.

Tymczasem, jak podają eksperci rynku telekomunikacyjnego, tylko do końca tego roku liczba urządzeń mobilnych na świecie przekroczy liczbę ludności. Mobilne rozwiązania są coraz bardziej doceniane również w życiu zawodowym. Dla HR-owców dostęp do technologii, które ułatwią zdalną pracę i stały kontakt z kandydatami aplikującymi w ramach prowadzonych rekrutacji, oznacza znaczną oszczędność czasu.

Biorąc to pod uwagę, właściciel systemu eRecruiter przygotował wersję mobilną dla wszystkich swoich klientów. W pierwszej odsłonie jest ona dostępna dla użytkowników systemów operacyjnych Android i można ją już pobrać w Google Play. W najbliższym czasie zostanie uruchomiona aplikacja na platformy iOS.

Korzystając z wersji mobilnej rekrutujący może m.in.:

  • Przeglądać projekty rekrutacyjne,
  • Zaglądać do kart kandydatów zawierających odpowiedzi z formularzy,
  • Wyszukiwać kandydatów po nazwisku, ocenie czy etapie procesu, na którym się znajdują,
  • Opisywać i oceniać kandydatów, dodawać ich do zakładek,
  • Wysyłać wiadomości do kandydatów z poziomu aplikacji.

Dotychczas na rodzimym rynku systemów wspierających rekrutacje (ATS) nie było takiego rozwiązania. – To z całą pewnością przełom na rynku rekrutacji w Polsce, który sprawnie podąża za światowymi trendami. Zarówno rekruterzy, jak i kierownicy liniowi, mają teraz rekrutacje „pod ręką”, bez konieczności siedzenia za biurkiem. Aplikacja mobilna eRecruiter posiada to, co niezbędne podczas pracy w systemie rekrutacyjnym – wyjaśnia Marcin Sieńczyk, dyrektor zarządzający eRecruitment Solutions.

Bez nazwy

Załączniki:

2013-10-28_Twoje rekrutacje zawsze pod reka (doc)