Strona główna Centrum Prasowe eRecruiter Innowatorem polskiej branży HR

eRecruiter Innowatorem polskiej branży HR

eRecruiter, platforma do zarządzania procesami rekrutacji i bazą kandydatów, otrzymał nagrodę specjalną w kategorii „Innowator HR” podczas uroczystości 10-lecia Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia (SAZ). Wyróżnienie zostało przyznane za wprowadzenie nowoczesnych narzędzi wspierających rozwój procesów rekrutacyjnych, w szczególności rozwijających umiejętności budowania trwałych i skutecznych relacji z kandydatami na rynku pracy.

Z roku na rok rola technologii w procesach rekrutacyjnych jest coraz większa. Z nowoczesnych narzędzi rekrutacyjnych korzyści czerpią zarówno pracodawcy, rekruterzy jak i sami poszukujący pracy. Jednym z nich jest eRecruiter, a wyróżnienie tytułem „Innowator HR” stanowi potwierdzenie, że nasza platforma znacząco przyczynia się do sprawnego i kompleksowego zarządzania procesami rekrutacyjnymi w firmie – mówi Marcin Sieńczyk, Business Development Director w eRecruiter.

 

System wspiera zarówno HR jak i biznes w prowadzeniu wszystkich etapów rekrutacji, od publikacji ogłoszeń, poprzez selekcję i rekrutację, aż po zatrudnienie odpowiednich kandydatów. Warto także podkreślić, że eRecruiter pomaga pracodawcom w efektywnej komunikacji z kandydatami i w budowaniu pozytywnych wrażeń kandydatów wyniesionych z rekrutacji. I cieszymy się, że na ten element w szczególności zwrócili uwagę przedstawiciele Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia – dodaje Marcin Sieńczyk.

W całym 2014 r. liczba projektów rekrutacyjnych przeprowadzonych z wykorzystaniem platformy eRecruiter przekroczyła poziom 63 tys. Jeszcze w 2010 r. było to tylko niecałe 4,5 tys., czyli w ciągu 4 lat liczba rekrutacji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii zwiększyła się prawie czternastokrotnie. Rośnie w szybkim tempie także liczba nadsyłanych przez ATS aplikacji. W ubiegłym roku prawie 5 mln CV zostało zweryfikowanych przy pomocy systemu eRecruiter, który umożliwił firmom efektywne wyłowienie najbardziej wartościowych kandydatów.

Nagroda „Innowator HR” została wręczona podczas gali 10-lecia Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia, która odbyła się 11 czerwca br. w Business Centre Club w Warszawie. Patronat nad wydarzeniem objęli Minister Pracy i Polityki Społecznej, Pan Władysław Kosiniak-Kamysz, oraz Business Centre Club. Podczas uroczystości przyznano nagrody dla firm i osób, które w sposób szczególny wyróżniły się w ostatniej dekadzie wspierając polską branżę zatrudnienia. Wyróżnienia dotyczyły czterech kategorii: dla członków założycieli SAZ, Nagrody Specjalne dla Osób, Nagrody Specjalne dla Firm oraz Nagrody konkursowe dla przedstawiciela związku pracodawców, osoby z instytucji państwowych
i samorządowych, dla urzędu pracy i Innowatora HR.

Załączniki:

2015-10-15_eRecruiter Innowatorem polskiej branży HR_IP (doc)