FAQ

Poznaj odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania:

Jak zacząć korzystać z systemu eRecruiter?

eRecruiter to najczęściej wykorzystywana w Polsce platforma do rekrutacji. Umożliwia kompleksowe prowadzenie procesów rekrutacyjnych od publikacji ogłoszenia w wielu miejscach, przez selekcję aplikacji, komunikację z kandydatami i biznesem zaangażowanym w proces, aż po raportowanie wyników. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości naszego systemu, kliknij TUTAJ lub zapoznaj się z krótkim filmem. A najlepiej zrób i jedno, i drugie.

Kliknij tutaj i skontaktuj się nami poprzez formularz.

Zadzwoni do Ciebie jeden z naszych opiekunów, który odpowie na wszystkie Twoje pytania dotyczące systemu i pomoże rozpocząć naszą współpracę.

Oczywiście 🙂

Masz dwie możliwości, by poznać nasze narzędzie:

 1. Zapoznaj się z prezentacją systemu w formie filmu, klikając tutaj.
 2. Wypełnij formularz, klikając tutaj, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą, by porozmawiać o Twoich potrzebach i ustalić dogodny termin rozpoczęcia bezpłatnego testu systemu.

Podczas testu aplikacji otrzymasz nasze wsparcie poprzez:

 • indywidualne szkolenia, podczas których dowiesz się wszystkiego o eRecruiter,
 • dedykowanego opiekuna, który przeprowadzi Cię przez system oraz będzie dostępny przez cały okres trwania testu,
 • analizę procesu rekrutacyjnego, aby jak najlepiej dostosować system pod potrzeby Twojej firmy,
 • stałe wsparcie techniczne przez czat w systemie – nasi konsultanci są dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17 i czekają na Twoje pytania,
 • wymianę wiedzy i doświadczeń – jesteśmy ekspertami w naszej branży i służymy naszą wiedzą. Pomożemy Ci utworzyć najlepsze pytania dla kandydatów, odpowiednie do stanowiska, na które rekrutujesz,
 • unikalne podejście – każdy test traktujemy indywidualnie, nie zamykamy się w stałych ramach.

Cena systemu jest uzależniona od wersji, którą wybierzesz dla Twojej firmy oraz funkcjonalności, które będą w niej zawarte.

Aby dowiedzieć się więcej, zobacz naszą ofertę. lub skontaktuj się z nami, tutaj.

Jak eRecruiter może mi pomóc w codziennej pracy?

 • Wszystkie rekrutacje prowadzone są w jednym miejscu – likwidacja chaosu komunikacyjnego w firmie.
 • Prosty dostęp do kandydatów – wszystkie CV są odpowiednio skatalogowane, najważniejsze informacje są od razu widoczne przy kandydacie.
 • Rozbudowany system pracy na aplikacjach – możliwość dodania etapu, oceny, notatki, słów kluczowych.
 • Szybka i łatwa komunikacja z biznesem – możliwość wysyłki wybranych aplikacji do managerów liniowych w celu oceny kandydata, ich odpowiedź widoczna jest od razu przy kandydacie.
 • Cała komunikacja z kandydatami w jednym miejscu – wiadomości zwrotne od kandydatów wracają do systemu i zapisują się na ich profilach, a Ty o każdym e-mailu otrzymasz powiadomienie.
 • Dostęp do historii kandydata – system rozpoznaje, czy kandydat aplikował do firmy w przeszłości i wyświetla jego pełną historię.
 • Bezpieczne przetwarzanie danych osobowych – system pokaże Ci, czy kandydat wyraził zgodę na przetwarzanie danych osobowych w przyszłych rekrutacjach oraz kiedy upływa czas przetwarzania jego danych.
 • Łatwy dostęp do systemu – rekrutuj mobilnie, z dowolnego urządzenia: smartfonu, tabletu, laptopa.

 • Prosty dostęp do aplikacji – otrzymasz wyselekcjonowane przez dział HR aplikacje w wiadomości mailowej. Wystarczy jedno kliknięcie, abyś mógł rozpocząć oglądanie i ocenianie profilu kandydata.
 • Brak logowania – nie potrzebujesz żadnego loginu i hasła, by móc przejrzeć nadesłane z systemu aplikacje kandydatów.
 • Szybszy proces decyzyjny – oceniasz kandydatów na bieżąco, masz również możliwość pozostawienia komentarza. Twoje działania są od razu widoczne w systemie, a więc dział HR nie potrzebuje podejmować dodatkowych kroków, by dodatkowo kontaktować się z Tobą. Od razu może prowadzić proces dalej, a więc potencjalny kandydat szybciej przejdzie do kolejnego etapu rekrutacji.

 • Pełna kontrola nad działem HR – system daje dostęp do raportów podsumowujących pracę działu HR, m. in. liczbę przeprowadzonych projektów, ilość aplikacji w danym okresie czasu, czy skuteczności wykorzystywanych źródeł kandydatów.
 • Przetwarzanie danych osobowych zgodnie z aktualnym prawem. Gwarantujemy stałe dostosowanie platformy do zachodzących zmian w prawie oraz rozporządzeń wykonawczych.
 • Współpraca z najlepszym narzędziem na rynku – zaufało nam już 1800 klientów! Zobacz niektórych z nich.

Funkcjonowanie systemu

Kandydaci zainteresowani Twoją ofertą pracy składają aplikację przez formularz aplikacyjny, który tworzysz w systemie.

To Ty decydujesz, czy wystarczy, że załączą jedynie podstawowe dane oraz plik CV, czy też mają wypełnić bardziej rozbudowany formularz, odpowiadając na Twoje pytania.

eRecruiter posiada wiele opcji ułatwiających selekcję aplikacji kandydatów. Możesz:

 • filtrować aplikacje po pytaniach i odpowiedziach, które użyto w formularzu aplikacyjnym,
 • nadawać odpowiednie etapy (systemowe oraz własne),
 • oceniać,
 • dodawać notatki i tagi (specjalne słowa kluczowe).

Dodatkowym plusem jest intuicyjna wyszukiwarka, która pozwoli Ci przeszukiwać aplikacje kandydatów po dowolnych kryteriach.

Wybrane aplikacje możesz łatwo przesłać do managerów zaangażowanych w proces rekrutacji, a ich odpowiedź od razu zobaczysz w systemie.

Wszystko zależy od wersji systemu, którą wybierzesz dla swojej organizacji. Jeśli macie mniejsze potrzeby rekrutacyjne, najlepsza dla Was będzie wersja FLEX. Ta wersja posiada limit rekrutacji i wynosi on 20 rekrutacji w roku. Pozostałe wersje systemu nie posiadają limitów projektów rekrutacyjnych.

Jeśli chodzi o bazę kandydatów, w eRecruiter nie ma limitów liczby zebranych aplikacji kandydatów. Możesz zatem budować swoją bazę kandydatów bez ograniczeń.

Więcej informacji o wersjach systemu, znajdziesz w zakładce Oferta.

Jako spółka Grupy Pracuj jesteśmy zintegrowani z portalem Pracuj.pl. Oznacza to, że bezpośrednio z systemu możesz opublikować ogłoszenia na tym portalu.

Dodatkowo eRecruiter oferuje integrację z firmową stroną kariera oraz wewnętrznym intranetem. Dzięki temu możesz publikować oferty pracy na strony korporacyjne bez pomocy działu IT.

Dodatkowo, możesz zintegrować system eRecruiter z Twoim firmowym kontem na OLX, by móc publikować tam bezpośrednio ogłoszenia.

Przez system możesz również publikować ogłoszenia na aplikuj.pl, infoPraca.pl, GoWork.pl, Lento.pl oraz kilku bezpłatnych portalach ogłoszeniowych.

Możesz również przesłać ogłoszenie do dowolnego innego portalu internetowego, z którym współpracujesz przy publikacji ogłoszeń.

Tak!

eRecruiter umożliwia integrację za pomocą API z innymi narzędziami i systemami HR-owymi takimi jak systemy raportowe, kadrowo-płacowe, programy rekomendacji, ankiety NPS, testy kompetencji, voiceboty, czatboty, narzędzia do komunikacji wewnętrznej i inne globalne rozwiązania HR. Dopasowuj je do swoich potrzeb!

Jesteś naszym Klientem? Informacje o rozwiązaniach partnerskich znajdziesz w systemie eRecruiter w zakładce Marketplace tutaj. Po wejściu w wizytówkę wybranego narzędzia, kliknij buton „zapytaj o szczegóły”, aby dowiedzieć się o nim więcej od swojego opiekuna eRecruiter.

Nie widzisz swojego pytania?

Zadaj nam je bezpośrednio!

Czego potrzebujesz?