Strona główna Centrum Prasowe Trafione rekrutacje w LG Display

Trafione rekrutacje w LG Display

LG Display Poland, producent modułów LCD i jeden z największych inwestorów oraz pracodawców w podwrocławskiej gminie Kobierzyce, wdrożył system do rekrutacji on-line. eRecruiter wspiera firmę w procesie pozyskiwania nowych pracowników, a także w komunikacji z kandydatami. Firma przystąpiła również do Koalicji na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji.

LG Display Poland zdecydowała się na wdrożenie systemu, bo bieżące zarządzanie dużą liczbą aplikacji, które spływały do firmy e-mailem, stało się niewydajne i zwiększało szansę popełnienia błędów, w tym pominięcia najlepszych kandydatów. Jak mówi Renata Grybel, menedżer w dziale HR: – Formularze aplikacyjne, które wypełniane są teraz przez osoby zainteresowane pracą, nie tylko ułatwiły wstępną selekcję, ale także wsparły istotny element naszej strategii Employer Brandingowej, jakim jest dbanie o pozytywne doświadczenie kandydata. Od teraz każda osoba, która aplikuje do naszej firmy, wie czy jej aplikacja do nas dotarła i na jakim etapie procesu rekrutacji się znajduje.

Korzystanie z systemu eRecruiter umożliwia również szybsze sprawdzenie historii kandydatów – czy już wcześniej zgłaszali się do firmy i ew. dlaczego ich kandydatura została odrzucona, a także – w przypadku nowej rekrutacji – przeszukiwanie bazy kandydatów pod względem poszukiwanych kompetencji. – To przede wszystkim dużo bardziej wydajne rozwiązanie. Nie tylko uległ skróceniu czas prowadzenia rekrutacji, ale ważne jest również to, że rekruter skupia się teraz na elementach istotnych dla skutecznego zatrudniania, zamiast na żmudnym obsługiwaniu programu pocztowego, który nie jest dedykowany do zarządzania aplikacjami. – dodaje Renata Grybel.

Niedawno firma przystąpiła również do Koalicji na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji, inicjatywy mającej promować dobre praktyki w tym zakresie. Od początku działalności w Polsce LG Display prowadzi bowiem otwartą komunikację z kandydatami i przywiązuje wagę do tego, czy proces pozyskiwania pracowników jest przyjazny. – Podczas procesu rekrutacji sprawdzamy zarówno dopasowanie kandydata do zespołu jak i to czy nasza firma jest właściwym krokiem na ścieżce kariery osoby aplikującej. Chcemy poznać potencjalnego pracownika, dlatego pytamy otwarcie o rzeczy dla nas ważne i szczerze odpowiadamy na jego pytania. O wyniku zawsze informujemy wszystkich ubiegających się o pracę. – mówi Józef Orzeszyna Starszy Specjalista ds. Rekrutacji i Wizerunku Pracodawcy.

LG Display Poland zajmuje się produkcją modułów LCD, które są kluczowym elementem telewizorów ciekłokrystalicznych. Firma rozpoczęła działalność w Polsce w 2006 roku. Obecnie zatrudnia ponad 2000 osób. Najczęściej poszukuje osób z doświadczeniem w inżynierii produkcji lub jakości, a także specjalistów z wiedzą finansowo-księgową.

Załączniki:

2013-08-27_Trafione rekrutacje w LG Display (doc)