Twoje rekrutacje zgodne z RODO

eRecruiter zabezpiecza i przetwarza dane kandydatów na każdym etapie procesu rekrutacyjnego zgodnie z wytycznymi RODO.

Obsługa nowych praw kandydatów

RODO wprowadza nowy, rozszerzony katalog praw dla kandydatów. eRecruiter wesprze Cię w ich realizacji. Specjalne funkcjonalności pomogą Ci spełnić:

  • prawo do usunięcia danych (prawo do bycia zapomnianym)
  • prawo do ograniczenia przetwarzania
  • prawo do przenoszenia danych
  • prawo do sprostowania danych

Za pomocą kilku kliknięć odpowiednio oznaczysz tych kandydatów, którzy zgłosili się do Ciebie z określonym żądaniem, dokonasz eksportu danych czy udostępnisz możliwość edycji danych aplikującego.

img

Monitoring czasu przetwarzania danych

  W systemie eRecruiter masz możliwość monitorowania czasu przetwarzania danych aplikacji. System odpowiednio wcześniej poinformuje Cię o upływającym terminie przetwarzania danych oraz oznaczy kandydata.

img

Spełnienie obowiązku informacyjnego

  W eRecruiter możesz zdefiniować różne wzory klauzul, które pozwolą Ci zrealizować tzw. obowiązek informacyjny wobec kandydata. Klauzule wyświetlą się aplikującemu na formularzu aplikacyjnym podczas aplikowania, a Ty zobaczysz je na profilu kandydata w systemie.

img

Dokumentacja zgód kandydata

  System pomoże Ci pobierać zgody od kandydatów i monitorować, kto, kiedy i jaką zgodę wyraził lub cofnął. Dzięki temu wiesz np. którzy kandydaci wyrazili zgody na udział w przyszłych projektach rekrutacyjnych. eRecruiter wyróżni osoby, które nie wyraziły zgody na przetwarzanie danych w przyszłych projektach rekrutacyjnych.

img

Zarządzanie dostępami do systemu

  To ty decydujesz, kto, przez jaki czas oraz do jakich danych ma dostęp. Możesz korzystać z kilku rodzajów dostępów do systemu, które pozwalają na ograniczenie lub rozszerzenie zakresu działań Twoich użytkowników. Dodatkowo wszystkie operacje w systemie eRecruiter są zapisywane.

img

Bezpieczny obieg dokumentów

  W czasie rzeczywistym wiesz, kto i do kogo przesłał dokumenty kandydatów, oraz jaki jest status odpowiedzi odbiorców aplikacji. Nie musisz zapisywać CV na dysku przed wysłaniem ich do menadżerów – zrobisz to bezpośrednio z systemu, a odbiorcy będą mieli jedynie czasowy dostęp do danych kandydata.

img

Bezpieczeństwo danych od pierwszego kontaktu z kandydatem

  Aplikacje, które dostajesz od kandydatów mogą być bezpieczne niczym w bankowym sejfie. W jaki sposób? eRecruiter jest zabezpieczony podobnie jak internetowe konta bankowe – ma wdrożoną specjalną politykę haseł i gwarantuje bezpieczeństwo zbieranych danych kandydatów dzięki m.in. połączeniu szyfrowanemu SSL. Ty i kandydaci możecie to zweryfikować poprzez symbol zamkniętej kłódki przy pasku wyszukiwarki.

img

Zobacz jak zarządzać rekrutacjami od ogłoszenia do zatrudnienia

Dowiedz się więcej    

RODO w pigułce - posłuchaj rad eksperta i przygotuj się na zmiany!