Strona główna Centrum Prasowe Rekrutację masz w kieszeni. Premiera aplikacji mobilnej eRecruiter

Rekrutację masz w kieszeni. Premiera aplikacji mobilnej eRecruiter

eRecruiter, najbardziej popularna platforma do zarządzania rekrutacjami w Polsce, wprowadził na rynek aplikację mobilną dla użytkowników swojego systemu. Umożliwia ona m.in. szybki dostęp do bieżących projektów rekrutacyjnych, sprawną komunikację z kandydatami oraz płynną wymianę informacji o procesach HR w całej organizacji. To odpowiedź na potrzeby firm, dla których zwinna rekrutacja stanowi coraz ważniejszy czynnik rozwoju biznesu.

W skrócie o aplikacji do rekrutacji od eRecruiter:

  • Kontrola nad procesami rekrutacyjnymi w dowolnym miejscu i czasie.
  • Notyfikacje o nowych wiadomościach, odwołanych spotkaniach czy ocenach przyznawanych kandydatom przez menedżerów.
  • Efektywna i bezpieczna wymiana informacji o kandydatach z menedżerami.
  • Szybki kontakt z kandydatami bez potrzeby korzystania z komputera.
  • Dostępność dla wszystkich użytkowników systemu eRecruiter (Android, iOS).

Wsparcie w rekrutacji dla całego biznesu

eRecruiter to system do kompleksowego zarządzania procesami rekrutacji. Wspiera on ponad 1400 firm m.in. w budowaniu bezpiecznej bazy kandydatów, candidate experience, a także angażowaniu biznesu do zatrudniania talentów.

Jak podkreślają eksperci eRecruiter, system wspiera działy HR, rekruterów oraz całe organizacje w osiąganiu ich kluczowych celów biznesowych związanych z pozyskiwaniem nowych pracowników. Wprowadzenie aplikacji mobilnej do rekrutacji od eRecruiter umożliwi użytkownikom jeszcze efektywniejsze zarządzanie rekrutacją i doświadczeniami kandydatów w dowolnym miejscu i czasie.

Prowadząc procesy rekrutacyjne powinniśmy działać elastycznie i szybko, bo tego oczekują zarówno kandydaci, jak i zespoły poszukujące nowych pracowników. Aż 50% kandydatów badanych przez eRecruiter chce od firm stałego kontaktu w trakcie rekrutacji, a 54% oczekuje, że będzie ona sprawna i szybka. Dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć aplikację mobilną, która umożliwia rekruterom szybką reakcje na zachodzące zmiany. Dzięki temu nie są uzależnieni od komputera podczas podróży służbowych czy będąc poza biurem. – komentuje Zuzanna Wrzosińska, Product Owner w eRecruitment Solutions.

Wprowadzenie na rynek aplikacji do rekrutacji eRecruiter jest odpowiedzią na wyzwania rekrutacyjne, przed którymi stają pracodawcy. Duża rotacja i rywalizacja o pracowników to jeden z najważniejszych czynników wpływających dziś na kondycję firm w Polsce. Jak podaje Pracuj.pl, 8 na 10 Polaków jest otwartych na nową pracę. Jednocześnie w wielu branżach niedobór pracowników realnie odbija się na wynikach biznesu. Ponad połowa firm przyznaje, że ma problemy ze znalezieniem odpowiednich kandydatów.

Rekrutację masz w kieszeni

W tej sytuacji na znaczeniu zyskują technologie wspierające rekrutację i zwiększające jej efektywność. Bardzo ważną rolę w rozwoju pracy rekruterów w najbliższych latach będą odgrywać urządzenia mobilne, które według Gemius pod koniec 2018 roku po raz pierwszy w historii miały w Polsce więcej użytkowników (23,5 mln), niż komputery i laptopy (23 mln).

Aplikacja mobilna eRecruiter umożliwia użytkownikom dostęp do bieżących projektów rekrutacyjnych oraz profili aplikujących osób z poziomu telefonu. Ponadto wspiera komunikację z kandydatami, m.in. odbieranie i pisanie wiadomości czy szybkie wykonanie telefonu do kandydata. Użytkownicy otrzymują kontrolę nad kalendarzem rozmów kwalifikacyjnych, a aplikacja wyśle im notyfikacje m.in. o odwołanych spotkaniach.

Partnerem eRecruiter przy tworzeniu aplikacji jest Netguru – jeden z liderów branży IT. Projektując rozwiązanie, korzystali  z doświadczenia pracy z ponad 600 klientami, w tym globalnymi liderami branż bankowej czy motoryzacyjnej.

Praca nad aplikacją trwała około 6 miesięcy. Pierwszym etapem był Product Design Sprint, czyli warsztat, w trakcie którego wspólnie z eRecruiter zdefiniowaliśmy podstawowe założenia produktu i oczekiwaną wartość dla przyszłych użytkowników aplikacji – tłumaczy Daria Brylova, Project Manager w NetguruKolejnym etapem naszych prac była seria testów i wywiadów z użytkownikami systemu eRecruiter. Pozwoliły nam one nadać kierunek pracom projektowym tak, by finalnie zbudować produkt, który realnie odpowiada na potrzeby osób zajmujących się rekrutacjami w firmach.

Sprawna komunikacja wewnątrz organizacji

Eksperci eRecruiter zwracają uwagę na jeszcze jedną ważną funkcję aplikacji do rekrutacji, jaką jest wsparcie współpracy rekruterów z biznesem zaangażowanym w rekrutację. Teraz używając telefonu mogą m.in. wymieniać się opiniami o aplikujących osobach, przesyłać profile rekomendowanych kandydatów i je oceniać. Co więcej, specjaliści HR dostają w czasie rzeczywistym notyfikacje o ocenach wystawianych przez menedżerów konkretnym osobom.

Jednym z kluczowych wyzwań pracodawców, na które zwracają uwagę w naszych badaniach, jest faktyczne zaangażowanie menedżerów firmy w rekrutację. Nasza aplikacja mobilna daje do rąk rekruterów kolejne ważne narzędzie. Dzięki niej mogą np. w trakcie spotkania przejrzeć wspólnie profil kandydata czy szybciej wymieniać się opiniami o aplikujących. To zaoszczędzony czas, który może decydować o uprzedzeniu innych firm w rywalizacji o kandydata – podsumowuje Zuzanna Wrzosińska.

***
O eRecruiter

eRecruiter to internetowa platforma do zarządzania rekrutacjami i bazą kandydatów. Wspiera HR oraz biznes w prowadzeniu wszystkich etapów rekrutacji, od publikacji ogłoszeń, poprzez selekcję i rekrutację, aż po zatrudnienie odpowiednich kandydatów. System pomaga pracodawcom w efektywnej komunikacji z kandydatami, w budowaniu pozytywnych wrażeń kandydatów wyniesionych z rekrutacji (Candidate Experience) oraz pozwala podejmować lepsze decyzje w obszarze zarządzania procesami rekrutacji. Dzięki eRecruiter wszystkie dane dotyczące rekrutacji gromadzone są w jednym miejscu i dostępne dla wszystkich osób zaangażowanych w proces zatrudnienia. Usługa oferowana jest w modelu SaaS (Software as a Service).

eRecruiter jest produktem eRecruitment Solutions sp. z o.o. Firma należy do Grupy Pracuj Sp. z o.o., właściciela m.in. portalu rekrutacyjnego Pracuj.pl. Więcej informacji: https://erecruiter.pl.

Załączniki:

Rekrutację masz w kieszeni. Premiera aplikacji mobilnej eRecruiter (docx)

Aplikacja mobilna eRecruiter (png)

Grafika prezentująca funkcje aplikacji (png)