Strona główna Blog Nowości w eRecruiter Czas leci, a eRecruiter rośnie – podsumowanie roku 2014

Czas leci, a eRecruiter rośnie – podsumowanie roku 2014

nowości w erecruiter

Mijają kolejne lata, a my ciągle staramy się, aby eRecruiter stawał się coraz bardziej nowoczesny i dopasowany do potrzeb rekruterów.  Czy wiesz, że w 2014 roku wprowadziliśmy aż 65 nowych funkcji oraz 133 inne zmiany, usprawniające jego działanie? Zobacz jakie ułatwienia dla rekruterów są już dostępne.

Korespondencja z kandydatem w jednym miejscu

Korespondencję z kandydatem można już z łatwością prowadzić poprzez eRecruitera, bez wykorzystywania programu pocztowego.

Wygoda rekrutera jest dla nas priorytetem. Dlatego pomyśleliśmy: „Czy rekruter, aby korespondować  z kandydatem, rzeczywiście musi wychodzić z eRecruitera i włączać program pocztowy? To zbyt czasochłonne!” Po wprowadzeniu nowej funkcji, do korespondencji z kandydatem wystarczy tylko eRecruiter. Wszystko masz w jednym miejscu.

Aby napisać do kandydata wystarczy kilknąć ikonę na jego karcie i wpisać treść wiadomości:

Ilustracja 1 a

 

Cała korespondencja – w tym odpowiedzi kandydata – zapisuje się na jego karcie. Dzięki temu można łatwo prześledzić cały proces komunikacji z kandydatem lub szybko odszukać potrzebną informację.

 Ilustracja 2 c

Podgląd dokumentów online

Podczas przeglądania aplikacji od kandydatów liczy się każda minuta. Dlatego teraz, jeszcze szybciej podejrzysz dokumenty aplikacyjne.

Wygodniej jest na szybko obejrzeć podgląd dokumentów kandydata, niż pobierać je na swój komputer. Umożliwia to nowo wprowadzona funkcja. Aby otworzyć podgląd wystarczy na liście aplikacji kliknąć czerwona ikonę dokumentu (patrz poniżej).

Ilustracja 3

Drag & Drop – koniec z szukaniem CV na poczcie lub w folderach

Teraz wszystkie CV z komputera lub poczty można za pomocą kilku kliknięć łatwo przenieść do bezpiecznej bazy danych z wyszukiwarką.

Wiemy jak ważna dla każdego rekrutera jest praktyczna baza CV. Dlatego wdrożyliśmy funkcję, dzięki której przeniesienie posiadanych CV do systemu rekrutacyjnego jest proste i szybkie. Nowa funkcja eRecruitera czyli „Dodaj kandydata z CV”  pozwala na masowe dodawanie kandydatów do rekrutacji. Wystarczy przeciągnąć wybrane dokumenty aplikacyjne z komputera do eRecruitera. System automatycznie pobierze z nich informacje takie jak imię, nazwisko, adres e-mail, telefon, a następnie utworzy kartę kandydata.

Dowiedz się więcej w artykule „Tworzenie bazy CV? Proste jak nigdy dotąd!”>>

Udostępnianie ogłoszeń w social media

Dzięki czytelnym ikonom każde ogłoszenie ze strony „Kariera” zintegrowanej z eRecruiter można prosto udostępnić w sieci np. na Facebooku lub LinkedIn, przesłać mailem lub wydrukować.

Obok każdego ogłoszenia są widoczne ikony społecznościowe. Dzięki nim każda osoba przeglądająca ogłoszenie może je z łatwością udostępnić w sieci, aby zobaczyli je jej znajomi np. na Facebooku lub LinkedIn.

Ilustracja 4 b

Formularze mobilne

Kandydaci mogą już wygodnie aplikować także ze smartfona lub z tabletu, ponieważ formularz dostosowuje się do ich ekranu i  jest w pełni czytelny.

Aż 86% osób poszukujących pracy chciałoby aplikować na oferty pracy za pośrednictwem narzędzia mobilnego. ( Źródło: SimplyHired). Dlatego zadbaliśmy o to, aby formularze aplikacyjne stworzone w eRecruiterze były w pełni dostosowane do smartphonów i tabletów.

Rekrutacja mobilna na iOS

W 2014 r. uruchomiliśmy bezpłatną aplikację mobilną eRecruiter, dostępną na urządzenia z systemem iOS. Dzięki temu zarówno użytkownicy telefonów i tabletów z systemem Android jak i miłośnicy iPhonów i iPadów mogą już rekrutować mobilnie!

Coraz więcej osób wykorzystuje urządzenia mobilne do swojej pracy. Telefon czy tablet łatwiej mieć przy sobie niż laptop np. na spotkaniu z kandydatem. Dlatego zależało nam na tym, aby umożliwić wygodne korzystanie z eRecruitera na tego typu urządzeniach.

iphone-screeny-03

Korzystając z bezpłatnej aplikacji eRecruiter można z dowolnego miejsca, wygodnie i szybko przejrzeć swoje rekrutacje i karty kandydatów, a także:

• Wyszukiwać kandydatów z bazy.

• Oceniać kandydatów i oznaczać ich jako „ulubionych”.

• Wysyłać wiadomości oraz dzwonić do kandydatów.

• Przypisywać odpowiednie tagi.

 

Co dalej?

Nowy Rok to dla nas okazja do planowania i wdrażania kolejnych zmian w eRecruiterze. Obiecujemy nowości, zmiany na lepsze i pozytywne zaskoczenia 🙂

Tymczasem mamy nadzieję, że wprowadzone w 2014 roku funkcje będą dla Państwa przydatne.

Podrawiamy
Zespół eRecruiter

 

PS. Chcesz sprawdzić jak działają nowe funkcje eRecruitera? Wypróbuj eRecruitera bezpłatnie przez 21 dni i zobacz jak to działa.