Strona główna Blog Trendy HR HR-owca portret własny, czyli kilka słów o nas samych

HR-owca portret własny, czyli kilka słów o nas samych

portret hrowca

W ubiegły piątek światło dzienne ujrzał najnowszy raport Grupy Pracuj Solutions – „HR-owca Portret własny”. Przedstawiono w nim wyniki badania przeprowadzonego na grupie 400 pracowników działów HR z firm zatrudniających co najmniej dziesięciu pracowników.

Raport składa się z dwóch części: w pierwszej przedstawione zostały wyniki badania dotyczącego pracy i aspiracji zawodowych pracowników HR, druga część dotyka sfery mniej formalnej i pokazuje HR-owca poza pracą – jego zainteresowania i aktywność w czasie wolnym.

Oto kilka najważniejszych wniosków i spostrzeżeń, które pokazują kim jest polski pracownik HR. Niemal 90% pracowników HR to kobiety, które:

  • Mają na swoich stanowiskach bardzo szeroki zakres obowiązków, obejmuje on m.in.: rekrutację (95% wskazań), selekcję aplikacji (92%), sprawy kadrowe (79%) i szkolenia.
  • Do pracy najbardziej motywuje je różnorodność zadań oraz wpływ na rozwój i funkcjonowanie firmy.
  • Są bardzo zapracowane, ponad 1/3 z nich pracuje po godzinach kilka razy w tygodniu. Najwięcej czasu w pracy pochłaniają im spotkania z kandydatami. Selekcja aplikacji zajmuje zaś niemal 5 godzin tygodniowo (znamy skuteczne sposoby jak ją skrócić? – przyp. aut.)
  • Jako swoje największe wyzwanie traktują znalezienie odpowiednich kandydatów, pasujących i przynoszących korzyść dla organizacji.
  • Chciałyby w codziennej pracy więcej czasu przeznaczać zarówno na doszkalanie się i zdobywanie wiedzy, jak i planowanie strategii HR dla firmy.
  • Po pracy zaś zachowują tzw. Work-life balance, czynnie uprawiają sport i jeśli nie zapoznają się właśnie z literaturą branżową, to chętnie czytają kryminały.

Łukasz Łukasiewicz
Project Coordinator
eRecruitment Solutions

 

CTA_spotkania_blog