Strona główna Blog ATS Nie tylko do rekrutacji

Nie tylko do rekrutacji

rekrutacja kandydatów

Z cyklu „Polak potrafi”, czyli jak w kreatywny sposób wykorzystać swój system rekrutacyjny! Nasi klienci codziennie zaskakują nas swoimi pomysłami na niestandardowe zastosowania dla eRecruitera. Oto dwa przykłady:

Ankiety wśród pracowników

Jak szybko zebrać opinię o letnim wyjeździe integracyjnym albo wprowadzonym niedawno kafeteryjnym modelu świadczeń pozapłacowych? Ankietą! Najlepiej elektroniczną i taką, która sama policzy wyniki i zrobi raport w Excelu. eRecruiter nadaje się do tego doskonale a link do ankiety można rozesłać mejlem do pracowników albo zawiesić w firmowym Intranecie.

Exit interview, czyli pytanie na do widzenia

Odchodzący pracownicy mogą być kopalnią wiedzy, o tym, co warto w firmie zmienić, dlatego warto znać ich opinie. W Polsce takie ankiety robi coraz więcej firm, ale pewnie nie wielu z Was wie, że przeprowadzenie Exit Interview można „zlecić” eRecruiterowi. W ostatni dzień pracy osoba żegnająca się z firmą otrzymuje ankietę z zestawem pytań o to, co usprawniłaby w pracy swojego przełożonego, działu i całej firmy. Dzięki eRecruiterowi wyniki można posortować tak, aby błyskawicznie dotrzeć do informacji związanych np. z konkretnym działem. Raporty także robią się praktycznie „same”!

Jak widać, system rekrutacyjny można wykorzystać do innych wyzwań, a zestaw standardowych narzędzi (formularze aplikacyjne, sortowanie kandydatów, filtrowanie, tagi, raporty) umożliwi nam to zrobić szybko i bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Szefostwo powinno być zadowolone 🙂

Edyta Kopczyńska
Product Manager / Team Leader
eRecruitment Solutions