Strona główna Blog Jak to zrobić w eRecruiter Rekomendacje kandydatów w systemie eRecruiter

Rekomendacje kandydatów w systemie eRecruiter

rekomendacje kandydatów w systemie rekrutacyjnym eRecruiter

Nowe technologie to narzędzia, które nie tylko pozwalają Ci zoptymalizować pracę w czasie, czy ułatwiają prowadzone procesy, lecz także inteligentnie i automatycznie wykonują pewne czynności za Ciebie. Tak działa jedna z funkcjonalności systemu eRecruiter – Rekomendacje. Oparte o technologię Pracuj Select® stanowią dodatkowe źródło aplikacji, wśród których masz większe szanse na znalezienie idealnego pracownika. Od teraz w Rekomendacjach udostępniamy jeszcze więcej informacji o danym kandydacie.

Jak to działa?

Każda rekrutacja, którą opublikujesz na portalu Pracuj.pl, ma w systemie eRecruiter aktywną zakładkę „Rekomendacje”. „Rekomendacje” to lista wyselekcjonowanych profili kandydatów, których kwalifikacje odpowiadają na potrzeby określone w prowadzonej przez Ciebie rekrutacji. Kandydaci są polecani w oparciu o technologię Pracuj Select®, dzięki której każdy kandydat posiadający uzupełniony profil na Pracuj.pl, jest dopasowywany do najbardziej odpowiednich ofert.

Co to jest Pracuj Select?

  • Dodatkowe źródło kandydatów dopasowanych do Twojej oferty.
  • Trafne dopasowanie profilu użytkownika do zawartych w ogłoszeniach wymagań czy oczekiwań wobec kandydatów.
  • Jeden krok do pełnych danych kontaktowych zarekomendowanego kandydata.

Jak korzystać z Rekomendacji kandydatów w systemie eRecruiter?

Listę rekomendowanych aplikacji możesz zobaczyć dla każdej rekrutacji, której ogłoszenie zostało opublikowane na portalu Pracuj.p. Pojawia się ona po 7 dniach od daty publikacji. Lista wyselekcjonowanych kandydatów  jest widoczna z poziomu strony startowej po zalogowaniu do systemu eRecruiter. Pod liczbą kandydatów, którzy zgłosili się na dane stanowisko pojawi się informacja o tym, ile osób zostało zarekomendowanych na dane stanowisko.

Klikając na listę zarekomendowanych przez system kandydatów, zobaczysz ich podstawowe dane:

  • ostatnie zajmowane stanowisko pracy,
  • lokalizację ostatnio wykonywanej pracy.

Zadbaliśmy o to, byś w szybki sposób mógł ocenić, czy warto poświęcać więcej czasu na konkretnego kandydata. Do tej pory w podglądzie zamieszczone były dostępne szczegóły historii zatrudnienia i doświadczenia, które kandydat podał na swoim profilu na Pracuj.pl.

Obecnie znajdują się tam także jego oczekiwania:

  • preferowane wynagrodzenie,
  • pożądane lokalizacje zatrudnienia.

Jeżeli zdecydujesz się na danego kandydata, kliknij „Odkryj dane kontaktowe” u góry ekranu. Dzięki temu jego profil przeniesie się do listy kandydatów danej rekrutacji ze specjalnym oznaczeniem.

Pamiętaj!

Kandydaci rekomendowani nie zaaplikowali samodzielnie na Twoją ofertę pracy, należy więc kontaktować się z nimi na trochę innych zasadach, niż z pozostałymi osobami w rekrutacji. Nie powinni np. otrzymać powiadomienia o ich odrzuceniu po CV, ponieważ nigdy go do Ciebie samodzielnie nie przesłali. Podczas rozmowy telefonicznej również należy zaznaczyć, że kontaktujesz się z nimi, ponieważ wyrazili zgodę na rekomendowanie ich profili przez portal pracuj.pl.

 

Rekomendacje mogą stać się dodatkowym źródłem Twoich kandydatów, a więc nie czekaj i zacznij poszukiwania!

 

Magdalena Michałowska

Magdalena Michałowska

Product Evangelist eRecruiter