Strona główna Blog Porady HR eRecruiter News: raporty warte nieprzeoczenia #13

eRecruiter News: raporty warte nieprzeoczenia #13

Dzień dobry! Niezmiernie cieszy nas, że kolejne wydanie raportów wartych nieprzeoczenia pojawia się w tak wiosennej i słonecznej aurze. I poleca się jako lektura czytana w parku na kocyku w promieniach słońca 😊 A tym razem trochę o spotkaniach online, wynagrodzeniu i zarządzaniu wiedzą. Enjoy!

Firmowe spotkania online po polsku

Raport: Pracuj.pl

Spotkania online to nowe spotkania offline 😊 Na przestrzeni ostatniego roku telekonferencje stały się elementem codzienności, wręcz rutyną, która towarzyszy nam w pracy. Według badania przeprowadzonego przez Pracuj.pl, aż 67% ankietowanych uczestniczyło w tego typu spotkaniach w trakcie trwania pandemii. Mimo ogólnej pozytywnej oceny, aż 80% respondentów deklaruje, że doświadczyło problemów technicznych w trakcie łączeń online. Czy wirtualne spotkania są trafioną formą?

Zarządzenie wiedzą a przyszłość pracy

Raport: Deloitte

Zarządzanie wiedzą jest niezwykle ważne w kontekście rozwoju przedsiębiorstwa, a pandemia i związana z nią konieczność pracy zdalnej nadają mu jeszcze większe znaczenie. Deloitte przygotował serię artykułów na temat trendów i przyszłości pracy. Odpowiadają też na pytanie, jak zmotywować pracowników do dzielenia się wiedzą, a także jak nią zarządzać.

Pensja to podstawa

Raport: Pracuj.pl

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Pracuj.pl – tylko 1/3 Polaków jest rzeczywiście zadowolona z otrzymywanego obecnie wynagrodzenia. Respondenci deklarują również, że mimo niechęci do rozmów o pieniądzach, chcieliby znać stawki i siatki wynagrodzeń jakie oferują firmy. Większość z ankietowanych decyduje się na zmianę pracy ze względu na chęć uzyskania większych zarobków, które cenią bardziej niż bogaty pakiet benefitów.

Praca zdalna pod kontrolą

Raport: EY

Przez pandemiczną rzeczywistość większość firm otworzyła się na nowy model pracy – home office. Otworzyło to nowe możliwości dla pracowników. Nie każdy pracę zdalną wykonuje w miejscu stałego zamieszkania czy w mieście, w którym siedzibę ma firma. Pracownicy chętnie sięgają po nowe możliwości, jak praca z zagranicy, szczególnie kiedy ich praca wymaga tylko dostępu do laptopa i sieci Wi-Fi. To o czym jednak często zapominamy to fakt, że decyzja o pracy zdalnej z zagranicy może wiązać się z szeregiem fofatkowych obciążeń podatkowych i prawnych.

Why focus on age can mislead workforce development

Raport: Deloitte

Czy zróżnicowanie wiekowe pracowników może działać na korzyść i wzbogacać firmową kadrę? Czy podział grup wiekowych może być mylący w ocenie potencjału pracowników? Na te i inne pytania związane z wiekiem pracowników i tym jaki ma to wpływ na rozwój firmy, odpowiada Deloitte w swoim najnowszym raporcie.

Na dziś to wszystko, do następnego!

Monika Różycka

Monika Różycka

Senior Marketing Specialist