Strona główna Blog Przyjazna Rekrutacja Przyjazna rekrutacja sprzyja inwestowaniu w relacje

Przyjazna rekrutacja sprzyja inwestowaniu w relacje

Przyjazna rekrutacja sprzyja inwestowaniu w relacje

Opinion, firma zajmująca się wielkoformatowym drukiem cyfrowym i komunikacją wizualną, buduje ofertę dla pracowników w oparciu o możliwość ciągłego rozwoju kompetencji, odkrywania talentów i realizowania ścieżki kariery w ramach awansu wewnętrznego. W kontaktach z kandydatami stawia natomiast na otwartość i szacunek.

Naszym pracownikom oferujemy wyzwania, jak i możliwość wykorzystania ich kompetencji, z zachowaniem równowagi pomiędzy pracą, a życiem prywatnym. Jako firma odpowiedzialna społecznie, chcemy tworzyć przyjazną atmosferę pracy już od momentu rekrutacji – mówi Sylwia Sędrowicz, HR Manager.

Partnerskie spotkanie, a nie egzamin

Sylwia_Sedkowicz_OpinionKażdemu kandydatowi firma stara się poświęcać należną uwagę i czas. Dzięki odpowiednio zaplanowanemu i przejrzystemu procesowi rekrutacji udaje się zminimalizować stres aplikujących, a rekruter może szczegółowo przedstawić przygotowaną ofertę pracy. Wyznajemy zasadę: traktuj swojego kandydata tak, jak sam chciałbyś być potraktowany w procesie ubiegania się o pracę. Taka mentalna zamiana miejsc w procesie rekrutacji pozwala zadbać o wszystkie szczegóły, istotne z perspektywy kandydata. Przyjazna rekrutacja sprzyja inwestowaniu w relacje. Dzięki temu rekrutacja przebiega komfortowo, zachęca kandydata do pełnego zaangażowania i pozwala mu dokonać trafniejszej oceny potencjalnego pracodawcy. Nawet, jeśli rekrutacja nie zakończy się pomyślnie, obydwie strony zachowają o niej dobre wspomnienie – dodaje szefowa HR w Grupie Opinion.

Komunikacja to podstawa

Wszyscy aplikujący otrzymują potwierdzenie otrzymania przez firmę ich dokumentów. Co więcej, każdemu kandydatowi przypisany zostaje opiekun po stronie firmy.

Podczas całego procesu kandydaci mogą się z nim swobodnie kontaktować. Już w zaproszeniu na spotkanie kwalifikacyjne są informowani z kim będą się spotykać, ile czasu potrwa spotkanie, z jakich etapów będzie się składać i jak mogą najlepiej się do niego przygotować – mówi Sylwia Sędrowicz.

Dla uniknięcia nieporozumień i zachowania komfortu obu stron, wszystkie informacje są potwierdzane w formie pisemnej.

Opinion wysyła kandydatom informację zwrotną po każdym etapie procesu rekrutacji, bez względu na jego rezultat. Otrzymują oni nie tylko podziękowanie za udział w rekrutacji, ale także podpowiedź, nad czym jeszcze warto popracować w swojej autoprezentacji. Ponadto, kandydat ma dostęp i prawo do informacji i komentarza specjalisty z działu HR na temat wyników testów psychologicznych, testów wiedzy, testów językowych, próbek pracy czy ćwiczeń symulacyjnych. Rekruterzy zachowują CV w swojej bazie i niejednokrotnie wracają do kandydatów z innymi ofertami pracy lub propozycjami współpracy przy projektach. – Nasza otwartość sprawia, że często kandydaci, którzy z różnych względów nie kontynuują udziału w rekrutacji, chętnie wspierają ten proces rekomendując inne osoby, które uważają za godne polecenia – wyjaśnia HR Manager Opinion.

Wisienka na torcie – czyli efekt WOW

Jeśli jest taka potrzeba, kandydatów, którym chcemy zaproponować współpracę oferujemy doradztwa prawne w zakresie ich aktualnej sytuacji zawodowej oraz umożliwiamy, przed ostatecznym podjęciem decyzji o zatrudnieniu – udział w płatnych dniach próbnych – zachęca Sylwia Sędrowicz.

Osoby aplikujące na stanowiska kierownicze mogą też liczyć na „spacer po firmie” w towarzystwie prezesa organizacji, wielu kandydatów ma także okazję zjeść z potencjalnym przełożonym wspólny obiad. Natomiast osoby aplikujące z odleglejszych lokalizacji mogą wziąć udział w rekrutacji za pośrednictwem wideorozmowy.