Strona główna Blog Jak to zrobić w eRecruiter Ukryte rekrutacje bez tajemnic

Ukryte rekrutacje bez tajemnic

ukryte rekturacje

Uruchamiasz projekt rekrutacyjny i nie chcesz, aby był opatrzony nazwą i logo firmy? To znaczy, że planujesz rekrutację ukrytą. Taka forma nie jest niczym nowym w praktyce rekrutacyjnej. Stosowana jest najczęściej, gdy firma szuka nowej osoby na stanowisko już obsadzone lub nie chce zdradzać swoich planów rozwoju konkurencji. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać, prowadząc tego typu rekrutację w systemie eRecruiter, by nie zniechęcała kandydatów i spełniała wymagania ustawy o ochronie danych osobowych.

 

 

Aleksandra Zboina, Implementation & Training Consultant eRecruiter, radzi, by tworząc rekrutację ukrytą w systemie pamiętać o trzech kluczowych kwestiach:

  1. Wyłączeniu automatycznego podziękowania za złożenie aplikacji – w treści podziękowania domyślnie znajduje się nazwa firmy. Można przygotować własny szablon podziękowania, który nie będzie zawierał nazwy firmy.
  2. Zaznaczeniu na karcie rekrutacji, że jest to rekrutacja z ukrytą nazwą firmy:

Ukryte rekrutacje

  1. Usunięciu klauzul i zgód, które zawierają dane firmy.

„Zwykle rekomendujemy, aby do ukrytych formularzy nie dodawać klauzuli i zgód. Opcjonalnie, można stworzyć specjalną klauzulę bez nazwy firmy – tłumaczy Aleksandra Zboina. – Nie zmienia to faktu, że wraz z otrzymaniem dokumentów aplikacyjnych od kandydata stajemy się administratorem jego danych osobowych. Rekruterzy muszą pamiętać, aby na właściwym etapie rekrutacji poinformować kandydatów o tym, kto jest administratorem tych danych”.

Jak poinformować kandydata o tym, kto administruje jego danymi?

Można to zrobić szybko za pomocą Multi Akcji i opcji Napisz e –mail:

Ukryte rekrutacje

Jak może wyglądać taki e-mail? Możesz skorzystać z naszego szablonu:

Szanowni Państwo,

Informujemy, że administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w związku z organizowanym procesem rekrutacyjnym oraz nadesłaną aplikacją jest [nazwa oraz adres administratora danych]. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz do ich poprawienia. Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne ale konieczne do wzięcia udziału w procesie rekrutacji.

Łącząc wyrazy szacunku,

[nazwa administratora danych]

Jak system wspiera Cię w prowadzeniu rekrutacji ukrytych? Sprawdź nasze nowości.

Od teraz wszystkie rekrutacje ukryte prowadzone w systemie eRecruiter są oznaczone w widoczny sposób w panelu głównym po zalogowaniu i na liście rekrutacji.

Ukryte rekrutacje

W trakcie tworzenia rekrutacji system przypomina Ci o najważniejszych kwestiach, o których powinieneś pamiętać, tj. usunięciu nazwy firmy, logo, podziękowania oraz klauzul i zgód.

Ukryte rekrutacje

W panelu publikacji ogłoszenia na liście wyboru rekrutacji oznaczyliśmy informację o tym, które rekrutacje są ukryte.

Ukryte rekrutacje

Uwaga! Na poglądzie formularza z poziomu zakładki Formularze lub Rekrutacje, nazwa firmy oraz logo będą widoczne pomimo ich ukrycia. Ważne, aby przed podpięciem formularza kliknąć w wygenerowany link, by upewnić się, czy na formularzu nie ma nazwy firmy.

 

Magdalena Michałowska

Magdalena Michałowska

Product Evangelist eRecruiter