Strona główna Klienci Grupa Kopex w poszukiwaniu idealnego kandydata

Grupa Kopex w poszukiwaniu idealnego kandydata

Grupa Kapitałowa Kopex

Grupa Kapitałowa Kopex jest cenionym i uznanym producentem i dostawcą wysokiej klasy maszyn i urządzeń oraz nowoczesnych technologii dla górnictwa w Polsce i na świecie. Jako generalny wykonawca przedsięwzięć inwestycyjnych w górnictwie węgla kamiennego, brunatnego i rud metali nieżelaznych, oferuje pełną obsługę inwestycji.

Zainteresowanie pracą w Grupie Kopex jest bardzo duże, dlatego oprócz licznych aplikacji związanych z aktualnie prowadzonymi procesami rekrutacyjnymi, do działu HR spływa miesięcznie około 300 aplikacji spontanicznych. Dotychczas, aby znaleźć właściwą aplikację, rekruterzy musieli przeglądać tysiące maili. Kluczem do efektywnego prowadzenia rekrutacji jest w takim przypadku uporządkowana baza kandydatów.

Wygoda dla rekrutera

W drugiej połowie 2013 roku firma wdrożyła system rekrutacyjny eRecruiter, który znacząco przyspieszył proces selekcji i rekrutacji.

Największym wyzwaniem naszego Działu Rekrutacji jest pozyskiwanie specjalistów z branży górniczej posiadających dodatkowe umiejętności, np. językowe lub specjalistyczne uprawnienia. Teraz, kiedy mamy do dyspozycji profesjonalną bazę, w której wszystkie aplikacje są opisane, bez problemu możemy sortować zgłoszenia wg poszukiwanych kompetencji. Agata Przybylska, Specjalista ds. Rekrutacji, Grupa Kopex.

 

Więcej na temat rekrutacji w Grupie Kopex znajdziesz w case study: