Strona główna Klienci Jak Zott selekcjonuje aplikacje kandydatów w 30 minut?

Jak Zott selekcjonuje aplikacje kandydatów w 30 minut?

Zott Polska Sp. z o.o. posiada długoletnie doświadczenie w produkcji artykułów mleczarskich i zaliczany jest do liderów rynkowych w swojej branży. Sukces firmy zapewnia nowoczesny zakład produkcyjny, wysoko wykwalifikowana kadra pracowników oraz stosowane systemy zarządzania jakością. Firma prowadzi rekrutacje w dwóch lokalizacjach, średnio dwa projekty rekrutacyjne w miesiącu.

Firma Zott ze względu na specyfikę branży spożywczej prowadzi różnorodne rekrutacje, od stanowisk produkcyjnych po kadrę kierowniczą. Wszystkie aplikacje trafiały do programu pocztowego, zmniejszając pojemność skrzynki. Preselekcja zajmowała niemal dwie godziny każdego dnia.

Przy dużej różnorodności prowadzonych projektów rekrutacyjnych i wielu aplikacjach trudno zapewnić profesjonalny przebieg komunikacji. Z tego względu niestety nie każdy kandydat mógł liczyć na odpowiedź.

Szybkość i wygoda rekrutacji

Dzięki eRecruiterowi do każdej rekrutacji można określić pytania, na które będzie odpowiadał kandydat podczas aplikowania. Dzięki temu za pomocą wyszukiwarki szybko odnajdywani są kandydaci spełniający wybrane wymagania.

Teraz firma Zott utrzymuje kontakt z kandydatami na każdym etapie rekrutacji. Rekruter, korzystając z gotowych lub przygotowanych szablonów w eRecruiterze, wysyła zarówno pojedyncze wiadomości, jak i grupowe, spersonalizowane maile.

 

eRecruiter pozwolił mi zaoszczędzić godzinę dziennie na selekcji kandydatów. Moja praca stała się też znacznie przyjemniejsza. – Agnieszka Michnowska, Specjalista ds. Personalnych Zott Polska Sp. z o.o.

 

Więcej na temat tego jak eRecruiter pomógł usprawnić rekrutacje w Zott znajdziesz w case study: