Moduł Poleceń Pracowniczych do wdrożenia od dziś!

Poznaj system

Atrakcyjny i angażujący program poleceń pracowniczych

Korzystaj z rekomendacji pracowników, dzięki czemu taniej i szybciej pozyskasz lepiej dopasowanych kandydatów. Moduł Poleceń Pracowniczych w eRecruiter pozwala wdrożyć lub usprawnić istniejący już system poleceń kandydatów przez pracowników firmy.

Wystarczy kilka kliknięć, a dopasujesz stronę Poleceń Pracowniczych do potrzeb firmy, opublikujesz na niej ogłoszenia i zautomatyzujesz procesy. System poleceń to także dodatkowe korzyści: lepszy wizerunek pracodawcy w oczach kandydatów, większe zaangażowanie pracowników w procesy rekrutacyjne i dodatkowy benefit dla nich.

Sprawdź, jak to działa
img

Moduł Poleceń Pracowniczych z perspektywy rekrutera

Moduł poleceń pomoże Ci w tańszy i często szybszy sposób (np. w porównaniu do publikacji ogłoszenia na płatnym portalu) pozyskać kandydatów. W kilka kliknięć dopasujesz stronę Poleceń Pracowniczych do potrzeb firmy i opublikujesz na niej ogłoszenia – analogicznie do publikacji ogłoszeń z eRecruiter w innych miejscach.

Bez trudu zaraportujesz także dane z rekrutacji. W systemie znajdziesz informacje o kandydacie oraz dane polecającego pracownika, a także liczbę linków do ogłoszeń wygenerowanych przez pracowników.

Poznaj system
img

Moduł Poleceń z perspektywy pracownika

Po wejściu na stronę Poleceń pracownik zobaczy m.in. aktualne oferty pracy z najważniejszymi informacjami i w prosty sposób wygeneruje dedykowany dla niego link polecający.

Klikając w podgląd ogłoszenia, pracownik może zapoznać się z jego treścią i ocenić, czy kandydat, którego chce polecić, jest dopasowany do wymogów stanowiska. Z kolei przycisk “Poleć Pracownika” przekieruje go do generowania indywidualnego linku polecającego, który będzie mógł udostępniać w swoich kanałach i sieciach kontaktów.

Dowiedz się więcej
img

Stwórz program w 4 prostych krokach

Zaloguj się do systemu i przejdź do sekcji Polecenia Pracownicze w Ustawieniach, a następnie:

  1. Wygeneruj link do dedykowanej strony poleceń pracowniczych
  2. Uzupełnij najważniejsze informacje za pomocą edytora
  3. Opublikuj ogłoszenia
  4. Poinformuj pracowników o możliwości polecania kandydatów

Gotowe!

Zobacz animację
img

Czy wiesz, że...

W ponad 90% firm korzystających z Modułu Poleceń Pracowniczych eRecruiter pracownicy aktywnie generują linki do ogłoszeń,

a 74% tych pracodawców otrzymało już aplikacje rekomendowanych kandydatów.

img

Zostań bohaterem rekrutacji w swojej firmie!

Dzięki eRecruiter możesz w kilka chwil przygotować i wdrożyć własny Moduł Poleceń Pracowniczych! Pozwoli Ci on m.in. na:

  • błyskawiczne opublikowanie dedykowanej strony z opisem i ofertami pracy,
  • dostosowanie strony do identyfikacji wizualnej Twojej firmy,
  • szybką i darmową publikację dowolnej liczby ofert,
  • określanie wysokości nagród za polecenia per ogłoszenie,
  • monitorowanie efektywności Programu Poleceń jako źródła pozyskiwania kandydatów,
  • raportowanie danych o polecających pracownikach.
Poznaj system
img

Klienci o Module Poleceń

Wprowadzenie Pracowniczego Programu Poleceń pozwoliło nam na utworzenie aktywnej sieci rekomendacji, która znacznie skraca proces rekrutacyjny oraz proces onboardingu. Ogromną korzyścią tego Programu jest to, że pracownik bierze odpowiedzialność za osobę poleconą, integruje ją z kolegami i wspiera w poznawaniu firmy. Takie zaangażowanie pracowników buduje pozytywną atmosferę oraz lojalność.

Moduł Poleceń eRecruiter jest świetnym rozwiązaniem dla zachowania wszelkich standardów w zakresie przetwarzania danych osobowych, w tym RODO. Jego aktywacja nie wymaga od administratora systemu żadnej wiedzy z zakresu IT czy marketingu ani także wsparcia działów technicznych – wystarczy kilka kliknięć, aby dopasować stronę poleceń do potrzeb firmy i opublikować na niej ogłoszenia.

Dzięki Modułowi Poleceń skróciliśmy czas otrzymywania poleceń. Pracownicy w łatwy sposób mogą udostępniać linki zainteresowanym osobom zarówno w mediach społecznościowych, jak i sieciach biznesowych. Ponadto wdrożenie tego rozwiązania pozwala nam z łatwością monitorować efektywność Programu Poleceń poprzez przejrzyste raporty. Polecamy wdrożenie Modułu Poleceń Pracowniczych tym firmom, którym zależy na usprawnieniu oraz zautomatyzowaniu systemu poleceń kandydatów.

Martyna Borkowska
Specjalistka ds. rozwoju procesów HR, Pilkington IGP Sp. z o.o.

img

Moduł Poleceń Pracowniczych do wdrożenia od dziś!

Rekomendacje pracownicze to w wielu firmach bardzo ważny i doceniany kanał dotarcia do wykwalifikowanej kadry. Co ważne pozwala na pozyskiwanie nie tylko specjalistów i ekspertów, ale także pracowników produkcyjnych czy sezonowych. Intuicyjny i dobrze zaplanowany program poleceń pracowniczych przynosi organizacji wiele korzyści, takich jak obniżenie kosztów rekrutacji, zmniejszenie ryzyka rotacji oraz wzrost zaangażowania pracowników.

Przeczytaj na blogu
img

Zasady programu poleceń pracowniczych

Jeśli w Twojej firmie polecenia pracowników odbywają się raczej w sposób szeptany niż ustrukturyzowany, to warto pomyśleć nad wdrożeniem formalnego programu rekomendacji. Wówczas ma on szansę stać się nie tylko wartościowym źródłem aplikacji, ale też atrakcyjnym benefitem pracowniczym, który wielowymiarowo wpływa na budowanie unikalnej kultury i atmosfery organizacji.

Przeczytaj więcej
img

Jak zakomunikować program poleceń w firmie? [BONUS: Template wiadomości]

Każda zmiana w organizacji wymaga odpowiedniej komunikacji. Szczególnie ważne do zakomunikowania są te wydarzenia, które są bezpośrednio związane z pracownikami. Tak właśnie jest z programem poleceń pracowniczych. Jak zakomunikować program poleceń pracowniczych?

Zobacz więcej
img

Nie zwlekaj. Pozyskuj więcej dopasowanych aplikacji dzięki poleceniom pracowniczym w eRecruiter