Strona główna Blog Jak to zrobić w eRecruiter 4 rzeczy, o których nie musisz już pamiętać mając eRecruiter

4 rzeczy, o których nie musisz już pamiętać mając eRecruiter

Będąc rekruterem musisz pamiętać o bardzo wielu rzeczach, nie tylko za siebie, ale też za innych. Analiza aplikacji, rozmowy z kandydatami, spotkania rekrutacyjne, opiniowanie kandydatów z hiring managerami i wiele innych. Kolejne zadania związane z prowadzonymi procesami rekrutacyjnymi mnożą się w zastraszającym tempie. Do tego czas pędzi jak szalony. Kalendarz czy notes towarzyszą Ci jak cień, a bez telefonu z listą zadań czujesz się nieswojo? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość. eRecruiter, jako Twój Asystent Rekrutacji przybywa z pomocą. Mając dostęp do systemu możesz zapomnieć co najmniej o 4 ważnych rzeczach, które do tej pory zaprzątały Twoją głowę 🙂

1. Przypomnienie o spotkaniu czy rozmowie z kandydatem

Przeglądając i analizując aplikacje kandydatów oznaczasz tych, z którymi chcesz się skontaktować w późniejszym czasie. Aby nie zapomnieć o żadnym telefonie czy spotkaniu zapewne dodajesz do kalendarza kolejne terminy. Czy wiesz, że nie musisz już pamiętać o zarezerwowaniu czasu? Tworząc notatkę na profilu kandydata, z którym chcesz się skontaktować możesz przy okazji oznaczyć na niej przypomnienie. Wyświetli się ono w systemie w wybranym dniu i godzinie, a Ty nie musisz już o tym pamiętać, ani zapisywać dat i godzin spotkań czy rozmów poza systemem.

2. Przypomnienia o nieocenionych Kartach Kandydatów

Hiring managerowie, podobnie jak Ty, wciąż są zabiegani, trudno się z nimi skontaktować i jak na złość wciąż zapominają o ocenie wybranych przez Ciebie kandydatów. Dzięki eRecruiter i opiniowaniu aplikacji z biznesem za pomocą Kart Kandydatów możesz szybko i bez problemu sprawdzić, którzy managerowie obejrzeli i ocenili już kandydatury. Ci którzy tego nie zrobili otrzymają automatyczne powiadomienie e-mail, a Ty nie musisz kolejny raz upominać się o zaległy feedback.

3. Przypomnienie dla kandydata o rozmowie rekrutacyjnej

Nieodwołane spotkania i nieprzygotowani kandydaci to zmora rekruterów. Czy jest na to jakiś sposób? Oczywiście, przypomnienie o spotkaniu, ale twój asystent rekrutacji zrobi to za Ciebie. Wystarczy, że przy etapie „Spotkanie” zaznaczysz, by kandydat otrzymał automatyczne przypomnienie o zbliżającej się rozmowie rekrutacyjnej. eRecruiter samodzielnie wyśle przypomnienie w formie SMS lub e-mail na 24 godziny przed spotkaniem.

Przypomnienia o spotkaniach dla kandydatów to kolejna rzecz, o której nie musisz już pamiętać. Ona dzieje się sama 😉

4. Przypomnienie o nowej aplikacji kandydata

Jeżeli po opublikowaniu ogłoszenia nerwowo oczekujesz nowych CV i co chwilę sprawdzasz, czy już możesz zacząć pracę z aplikacjami, mamy dla Ciebie fantastyczne rozwiązanie. eRecruiter jako Twój Asystent Rekrutacji będzie monitorował napływ kandydatur do wszystkich lub wybranych przez Ciebie rekrutacji i da Ci znać, kiedy pojawią się nowe aplikacje. Wystarczy, że oznaczysz swoją wolę przy edycji rekrutacji, a system prześle Ci (lub innym użytkownikom przypisanym do danej rekrutacji) stosowny e-mail. Ty nie musisz już nerwowo czekać i spokojnie iść na filiżankę kawy.

System ATS to tak naprawdę perfekcyjny asystent, który bezbłędnie odciąża nas z rutynowych zadań i pozwala skupić się na tym, co w procesie najważniejsze, czyli budowaniu pozytywnej relacji z kandydatem. – Ewelina Wachowska,​ Specjalista ds. personalnych w Grupie Raben na temat systemu eRecruiter

Jak widzisz, posiadając system eRecruiter, możesz spokojnie zapomnieć o terminach spotkań, czy telefonów, przypominaniu managerom o dokonaniu oceny kandydatów, czy kandydatom o zbliżającej się rozmowie rekrutacyjnej. Twój asystent rekrutacji to wszystko zapamięta i powiadomi Cię w odpowiednim momencie. Dzień pracy z takim asystentem od razu robi się lżejszy i przyjemniejszy, prawda? Fantastyczne jest to, że to jeszcze nie wszystkie czynności, które system może za Ciebie zrobić. Ale o tym już innym razem 🙂

A jak eRecruiter sprawdzi się w drużynowej rekrutacyjnej rozgrywce?

Jeśli nie posiadasz jeszcze systemu ATS, który jest Twoim osobistym asystentem rekrutacji, sprawdź jak eRecruiter wyręcza rekruterów w codziennych czynnościach.

Katarzyna Trzaska

Katarzyna Trzaska

Marketing Team Leader