Strona główna Blog Jak to zrobić w eRecruiter Nowość w eRecruiter – nowa lista aplikacji oraz podgląd dokumentów kandydatów

Nowość w eRecruiter – nowa lista aplikacji oraz podgląd dokumentów kandydatów

Wiemy, że w rekrutacji liczy się czas dlatego w eRecruiter przebudowaliśmy listę aplikacji oraz podgląd dokumentów kandydatów. Wszystko po to, aby praca w systemie była jeszcze szybsza i wygodniejsza.

Co zmieniliśmy?

 • Lista kandydatów: najważniejsze informacje są czytelnie pogrupowane i widoczne na liście (tagi, wynagrodzenie, ocena, etap, kontakt oraz data ostatniej interakcji z kandydatem)
 • Podgląd dokumentów kandydatów: możliwość zmiany etapu, oceny, dodania notatki czy tagu a także sprawdzenia, czy kandydat bierze udział w innych procesach bez konieczności zmiany ekranu (mniej kliknięć = więcej czasu na inne rekruterskie wyzwania 🙂
 • Filtrowanie aplikacji: szybsza selekcja kandydatów dzięki nowej wyszukiwarce (filtry oraz wyniki widoczne są w czasie rzeczywistym bez konieczności przeładowania strony)
 • Widok mobilny: nowe ekrany są responsywne, można na nich pracować zarówno na laptopie, tablecie jak i na smartfonie

i wiele więcej! Chcesz się przekonać? Czytaj dalej 🙂

Więcej informacji o kandydatach na liście aplikacji

Jeżeli korzystasz na co dzień z systemu rekrutacyjnego eRecruiter, to zmiana widoku listy kandydatów może być dla Ciebie nieco zaskakująca. Nie ma się jednak czego obawiać, zaraz przekonasz się, że od teraz eRecruiter będzie wspierał Twoje rekrutacje jeszcze skuteczniej.

W nowym widoku listy kandydatów, pod każdym imieniem i nazwiskiem zobaczysz m.in.:

 • „klikalny” adres e-mail (od razu możesz wysłać wiadomość do kandydata z poziomu systemu),
 • numer telefonu (przeglądając aplikacje kandydatów na urządzeniach mobilnych możesz od razu zadzwonić do kandydata bez konieczności przepisywania nr telefonu)
 • miasto, które wpisano przy aplikowaniu.

Są też znajome (lecz odświeżone) ikony mówiące o tym:

 • czy kandydat aplikuje ponownie,
 • czy brał udział w innych rekrutacjach,
 • czy nie wyraża zgody na udział w przyszłych rekrutacjach.

Na liście aplikacji znajdują się także tagi notatki a także informacja o liczbie wiadomości przesłanych do Kandydata widoczna obok zdjęcia.

W zestawieniu listy aplikacji zobaczysz 5 kolumn z najważniejszymi informacjami na temat kandydata.

Z naszych rozmów z rekruterami wynika, że najistotniejsze dla nich informacje to:

 • ostatnia ocena i etap, na którym obecnie znajduje się kandydat
 • status wysłanej Interaktywnej Karty Kandydata – czy została już obejrzana, czy jeszcze nie, czy manager zaakceptował/odrzucił kandydata
 • informacja o wynagrodzeniu, jakie zaznaczył kandydat przy aplikowaniu przez formularz (jeżeli dane pytanie zostało w nim zadane)
 • ostatnia akcja, jaką wykonywał rekruter przy kandydacie (przydatne, gdy mamy więcej niż jedną osobę zaangażowaną w proces z dostępem do rekrutacji)
 • data aplikacji i źródło, z którego zaaplikował kandydat

Nie ma już ikon podglądu CV oraz formularza. Są one „schowane” pod imieniem i nazwiskiem kandydata – o czym przeczytasz trochę później.

Filtrowanie aplikacji w czasie rzeczywistym i nowa wyszukiwarka

Aby usprawnić proces selekcji aplikacji postanowiliśmy zmienić logikę wyszukiwania i filtrowania kandydatów, by maksymalnie zmniejszyć ilość wykonywanych kliknięć. Od teraz możesz na bieżąco zmieniać kryteria, które Cię w danej chwili interesują, a wyniki wyszukiwania będą od razu dostosowywać się do Twoich filtrów. Koniec z podwojonymi kliknięciami, powrotami do poprzednich ekranów i oczekiwaniem na wynik, bo wszystko dzieje się natychmiast.
Lista filtrowania aplikacji została wyciągnięta na główny widok, z lewej strony listy kandydatów. Aplikacje możesz filtrować po: ocenach, tagach, etapach, wszystkich pytaniach z formularza (i jeszcze kilku innych kryteriach 🙂 ). Prościej się nie da!

Listę kryteriów wyszukiwania zastąpiliśmy polem:

Potrzebujesz odnaleźć konkretną osobę po numerze telefonu? Wystarczy, że zostanie wpisany w belkę w prawym górnym rogu. Szukasz informacji, czy ktoś zna dany język programowania, ma konkretny certyfikat a może pracował w firmie X? Nic prostszego! Wystarczy, że wpiszesz dane słowo i gotowe – wyniki wyszukiwania masz pod ręką.

Nowa karta kandydata – etapy rekrutacji, oceny, tagi i notatki w jednym miejscu

Teraz wszystkie informacje o kandydacie masz w jednym miejscu – wystarczy, że klikniesz w imię i nazwisko kandydata. Podczas zapoznawania się z aplikacją możesz:

 • zmienić ocenę kandydata
 • zmienić etap
 • dodać/usunąć tagi
 • dodać notatkę wewnętrzną lub ogólną
 • wysłać kartę kandydata do innej osoby

To wszystko z poziomu jednego ekranu!

Podoba mi się przede wszystkim to, że wchodząc w profil kandydata widzę dosłownie WSZYSTKO: od CV i formularza z bieżącej rekrutacji, aż po historię i notatki ze wszystkich poprzednich kontaktów z tą osobą. Dzięki temu wiem kto, kiedy i z jakim skutkiem dzwonił/spotykał się z kandydatem.
Wiktor Zachorowski – Coral Travel

 

Dodatkowy pasek nawigacji pozwala na łatwe przejście do kolejnych informacji: odpowiedzi z formularza, wiadomości, jakie zostały wysłane do kandydata, wszystkich notatek dotyczących danej osoby oraz pełnej historii aplikacji. Nieważne, na którym ekranie będziesz pracować, nadal widoczne będą wszystkie opcje wymienione powyżej. Wszystko po to aby ograniczyć liczbę kliknięć.

Rekrutuj, gdzie chcesz!

Wszystkie opisane powyżej ekrany są responsywne! Co to oznacza? Możesz pracować na nich zarówno na laptopie, jak i na tablecie oraz smartfonie 🙂

Mamy nadzieję, że proponowane przez nas zmiany będą dla Ciebie użyteczne i spowodują, że praca w systemie rekrutacyjnym eRecruiter będzie jeszcze przyjemniejsza.

Jak włączyć nowy widok?

Nowy widok listy kandydatów i karty kandydata jest włączany przez nas stopniowo kolejnym grupom Klientów. Być może nie masz jeszcze możliwości zmiany ekranów. Jeżeli tak jest, a chcesz już wypróbować nowe funkcje w swoich projektach, napisz do nas przez chat w systemie lub skontaktuj się z Twoim opiekunem po stronie eRecruiter.

Czekamy na Twoją opinię dotyczącą pracy na nowych widokach – każda informacja bezpośrednio od rekruterów jest dla nas, jak skarb! Pamiętaj, że masz wpływ na to, jak rozwija się nasz system. 🙂

Krystian Adamczyk

Krystian Adamczyk

Product Marketing Specialist