Strona główna Blog Jak to zrobić w eRecruiter Nowość w eRecruiter – ukrywanie pytania o wynagrodzenie na Interaktywnej Karcie Kandydata

Nowość w eRecruiter – ukrywanie pytania o wynagrodzenie na Interaktywnej Karcie Kandydata

ukrywanie-pytania

Pytanie o oczekiwania finansowe pada na prawie każdej rozmowie rekrutacyjnej, wielu rekruterów pyta o oczekiwania finansowe kandydatów już w formularzu aplikacyjnym. Dzięki temu przy aplikacji kandydata od razu widnieje informacja na temat jego oczekiwań finansowych i można się nią podzielić z zespołem, do którego zostanie wysłana Interaktywna Karta Kandydata.

Jednak często Interaktywną Kartą Kandydata rekruterzy dzielą się z osobami, które nie powinny widzieć oczekiwań finansowych swoich przyszłych kolegów. Dlatego w odpowiedzi na sugestie rekruterów, postanowiliśmy wprowadzić możliwość wysyłania Interaktywnych Kart Kandydatów z ukrytą informacją z formularza o preferowanym wynagrodzeniu.

Jak ukryć pytanie o wynagrodzenie na Interaktywnej Karcie Kandydata?

Jeżeli chcesz, aby pytanie o wynagrodzenie można było ukryć podczas wysyłania Interaktywnej Karty Kandydata, już w trakcie tworzenia takiego pytania należy oznaczyć je jako „Pytanie o wynagrodzenie”.

 

Po oznaczeniu pytania jako „Pytanie o wynagrodzenie”, pojawi się ono na liście pytań w formularzu z ikoną $. Oznacza to, że jest to pytanie wskazane jako pytanie o oczekiwania finansowe.

Dzięki powyższym krokom wysyłając Interaktywną Kartę Kandydata do swoich współpracowników, ukryjesz pytanie z formularza dotyczące wynagrodzenia. Wystarczy, że podczas wysyłania Interaktywnej Kart Kandydata zaznaczysz opcję „Ukryj pytanie o wynagrodzenie przed odbiorcami”.

Co zrobić jeżeli masz aktywny formularz i chcesz ukryć pytanie o wynagrodzenie?

Jeżeli w Twoich formularzach aplikacyjnych jest pytanie dotyczące oczekiwań finansowych kandydatów, to już dzisiaj możecie edytować formularz i oznaczyć to pytanie jako „Pytanie o wynagrodzenie”.

Pamiętaj, jeżeli teraz wykorzystujesz gotowe pytanie o oczekiwania finansowe to nie musisz oznaczać go jako „Pytanie o wynagrodzenie” – zrobimy to za Ciebie!

Dziękujemy za wszystkie sugestie dotyczące usprawnień systemu eRecruiter. Cieszymy się, że możemy wychodzić naprzeciw Twoim potrzebom wprowadzając nowe funkcje. Mamy nadzieję, że opcja ukrywania pytania o wynagrodzenie będzie sprawdzać się w Twojej codziennej pracy.

Zuzanna Wrzosińska

Zuzanna Wrzosińska

Training Consultant