Strona główna Blog ATS 5 prezentów, które zastąpi Ci system rekrutacyjny

5 prezentów, które zastąpi Ci system rekrutacyjny

system rekrutacyjny

Święta coraz bliżej, a my szalejemy w gorączce zakupów i przygotowań. Myślimy o tym, co jeszcze powinniśmy kupić i jakimi upominkami zaskoczyć naszych bliskich. A może warto zastanowić się nad tym, co sami chcielibyśmy znaleźć pod choinką? Mamy dla Ciebie świetny pomysł, który warto przekazać Mikołajowi-szefowi 😉. To system rekrutacyjny!

Dlaczego? Bo to nie jeden, a pięć prezentów w jednym, a dodatkowo wiele osób w Twojej organizacji będzie mogło korzystać z niego przez całe lata. Nie wierzysz? To czytaj dalej.

Prezent 1: odkurzacz bezprzewodowy

To bardzo praktyczny prezent, choć mało kto się go spodziewa (przecież nikt nie lubi sprzątać 😉). eRecruiter zadziała jak odkurzacz – pomoże w uprzątnięciu szaf, biurek i podłóg ze zbędnych dokumentów, gdy wszystkie CV kandydatów będą już w systemie rekrutacyjnym. Dzięki swojej kompleksowości będzie wsparciem w utrzymaniu porządku również poza działem HR. Ponieważ nie ma kabla, czyli nie potrzeba do niego instalacji żadnych programów, możesz pracować na nim w dowolnym miejscu zarówno na laptopie, jak i na innych urządzeniach mobilnych.

Działając z eRecruiter, nie musisz już zajmować się papierowymi dokumentami kandydatów. Aplikują oni bezpośrednio do systemu z dowolnych miejsc w Internecie, w których poszukujesz kandydatów. A jeżeli ktoś przyniesie Ci papierowy dokument, możesz zeskanować go do eRecruiter, a potem nakarmić niszczarkę.

Prezent 2: pudełko czekoladek

Któż nie skusi się na czekoladki? Gdy zrobisz z nimi spacer po biurze, gwarantuję że każdy się uśmiechnie na samą myśl o tym, co go czeka. Tak samo jest z wysyłką aplikacji kandydatów przez system rekrutacyjny eRecruiter bezpośrednio do managerów.

Wybierasz te aplikacje, które chcesz zaopiniować u biznesu, zaznaczasz do kogo chcesz je przesłać i czekasz. Manager otrzymuje spersonalizowaną wiadomość e-mail z dostępem jedynie do wybranych przez Ciebie profili. Po jednym kliknięciu widzi wszystkie najważniejsze informacje i może dokonać oceny, którą natychmiast zobaczysz w eRecruiter. Wasza komunikacja wejdzie na nowy poziom – trudno nie uśmiechnąć się na samą myśl 😊

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj o tym, jak rekruterzy z firmy Sephora odnieśli sukces w komunikacji z biznesem, klikając tutaj.

Prezent 3: sejf

To jest dopiero prezent, jakich mało! Wkładając rzeczy do sejfu, mamy poczucie bezpieczeństwa. Jesteśmy pewni, że nic złego się nie wydarzy. Umówmy się jednak, że mało kto daje sejf w prezencie. A my tak!

Nasza platforma ATS zadba o Twoje poczucie bezpieczeństwa. Tym bardziej, że eRecruiter to naprawdę pancerny sejf: począwszy od wysokich standardów tworzenia hasła, przez zarządzanie dostępami, kopie zapasowe całej aplikacji, szyfrowane połączenia, redundancję danych, na testach penetracyjnych systemu rekrutacyjnego kończąc (choć w sumie jest jeszcze sporo działań, których nie opiszę, bo są bardzo  skomplikowane, ale najważniejsze, że podnoszą poziom bezpieczeństwa – przeczytaj o nich tutaj😊). Możesz mieć pewność, że przykładamy ogromną uwagę do zabezpieczenia danych, które przetwarzamy.

Prezent 4: zestaw notesów

Notes zawsze się przyda, nawet gdy masz ich już 5. Jedyny problem, które generują (przynajmniej u mnie 😉) jest taki, że nie wiadomo co gdzie zapisaliśmy. Odnalezienie notatki na dany temat zajmuje mnóstwo czasu.

Mając wszystkie aplikacje w systemie, możesz zapomnieć o tradycyjnym notatniku, bo eRecruiter stanie się jedyną jego wersją, której potrzebujesz. Wszystkie notatki na temat kandydata będą czytelne i łatwo dostępne dla Ciebie oraz innych użytkowników, którzy mają dostęp do danej aplikacji. Jeżeli jednak nie chcesz, by pewne notatki były widoczne np. dla managerów mających dostęp do profili kandydatów, możesz je zachować tylko dla osób logujących się do systemu rekrutacyjnego. Co ważne, wszystkie informacje o kandydacie oraz działania wykonywane na jego aplikacji zostaną zapisane w historii. Oznacza to, że łatwo sprawdzisz kto i co robił z daną aplikacją w dowolnym momencie.

Prezent 5: robot wielofunkcyjny

Każdy miłośnik gotowania wie, jakie możliwości daje takie cudeńko. Praca w kuchni staje się przyjemnością, a nie udręką. Samo sieka, tnie, miksuje i wykonuje inne cudowne rzeczy. Tak samo można opisać nasz system rekrutacyjny.

W jednym miejscu opublikujesz ogłoszenia na wielu portalach jednocześnie (a także na własnej stronie kariera, czy w intranecie), zbierzesz i wyselekcjonujesz aplikacje kandydatów, zbudujesz historię działań, będziesz w stałym kontakcie z aplikującymi i biznesem a na końcu wszystko zaraportujesz. Co więcej, część rzeczy zrobi zupełnie automatycznie! Wyśle za Ciebie przypomnienia o spotkaniu, zarówno e-mail, jak i SMS (tutaj możesz posłuchać podcastu, gdzie rozmawiamy na ten temat); podziękuje za założenie aplikacji; da znać członkom zespołu o nowych aplikacjach, a Ty dostaniesz powiadomienie o nowych ocenach i notatkach managerów. To wszystko w jednym miejscu, bez korzystania z innych narzędzi. Oto rekruterski przepis na sukces!

System rekrutacyjny to wymarzony prezent dla całej organizacji

Jest jeszcze jedna ogromna zaleta eRecruiter, o której pisałem na samym początku: to prezent nie tylko dla Ciebie. Nawet nie dla całego zespołu rekrutacyjnego. To podarunek dla całej Twojej firmy, który pozwoli zrewolucjonizować podejście do rekrutacji w organizacji. Najlepiej będzie, gdy przekonasz się o tym samodzielnie. Skontaktuj się z nami (klikając tutaj), by wypróbować eRecruiter na swoich rekrutacjach i sprawdź, jak mogą wyglądać Twoje procesy rekrutacyjne w 2020 roku 😊!


Krystian Adamczyk

Krystian Adamczyk

Product Marketing Specialist