Strona główna Blog ATS Rekrutacyjny robot, czyli automatyzacja rekrutacji

Rekrutacyjny robot, czyli automatyzacja rekrutacji

Czy masz już dosyć siadania za biurkiem, na którym piętrzą się stosy CV kandydatów? Marzysz o tym, by nie czekać kilkunastu minut zanim Twój folder w programie pocztowym się zaktualizuje? Nie chcesz już widzieć ogromnej liczby nowych aplikacji, w których, jak w przysłowiowym „stogu siana”, musisz odnaleźć kandydata, który naprawdę spełnia wymagania określone w ogłoszeniu? Jeżeli nie masz już nadziei, że kiedykolwiek to ogarniesz, wiedz, że jest jeszcze dla Ciebie ratunek. Automatyzacja rekrutacji w firmie może okazać się wybawieniem. Postaw na ATS i zarządzaj efektywniej nie tylko rekrutacjami, ale i swoim czasem.

Co oznacza automatyzacja rekrutacji?

Jakie korzyści czekają na Ciebie dzięki zastosowaniu nowoczesnego narzędzia do zarządzania rekrutacjami?

Jeżeli chcesz mieć więcej czasu na szukanie talentów, świadomie dbać o wizerunek firmy w oczach kandydatów – nie zwlekaj i wybierz ATS, który najlepiej pomoże Ci zoptymalizować proces rekrutacyjny w Twojej organizacji. Odważ się i poddaj się modzie automatyzacji!

Jak wybrać najlepszy system dla Twoich potrzeb?

Jeżeli myślisz, że wystarczy zweryfikować funkcje dostępne w oferowanych na rynku narzędziach do automatyzacji rekrutacji – jesteś w lekkim błędzie. Równie ważne jest, by przed dokonaniem wyboru systemu ATS sprawdzić jego dostawcę.

Dodatkowo, w artykule „Zatrudnisz go od zaraz – jak wybrać najlepszy system rekrutacyjny” opisujemy dokładnie 7 najważniejszych obszarów, pod kątem których warto rozpatrywać podjęcie współpracy z dostawcą konkretnego narzędzia automatyzującego rekrutacje.

W wyżej wspomnianym artykule poruszamy m.in. kwestie:

  • spersonalizowania funkcji systemu do potrzeb danej organizacji,
  • współpracy z managerami wewnątrz firmy,
  • bezpieczeństwa aplikacji,
  • komunikacji z kandydatami
  • czy jakże ważnej obsługi posprzedażowej, o której mało się mówi, a która niejednokrotnie waży na implementacji systemu w firmie.

Automatyzacja rekrutacji a RODO

Rozporządzenie ogólne o ochronie danych osobowych (RODO) wymusza na pracodawcach spełnienie określonych wymogów w zakresie przetwarzania i ochrony danych osobowych kandydatów.

Badania pokazują*, że 66% pracodawców przechowuje dane kandydatów w systemie do zarządzania rekrutacjami. Czyli powierza dane kandydatów zewnętrznym dostawcom oprogramowania HR. W przypadku sprawdzonego dostawcy, automatyzacja rekrutacji wyjdzie ponownie na Twoją korzyść. Co więcej, da Ci pewność, że postępujesz zgodnie z obowiązujących prawem, dbając o wrażliwe dane w procesie rekrutacji.

Koniecznie sprawdź nasz materiał o tym, jakie pytania warto zadać dostawcy systemu w kontekście RODO.

Automatyzacja procesu, ale nie obsługi

Martwi Cię, że Twoja praca stanie się zbyt zautomatyzowana? Żaden system nie zastąpi kontaktu z drugim człowiekiem. My to wiemy, dlatego za naszym systemem stoi gro specjalistów, dbających o wyjątkowe doświadczenia użytkowników. Poznaj nas – zerknij na tę stronę i zobacz opinie Klientów na temat zespołu wspierającego rekruterów przy pracy w eRecruiter.

*Badanie eRecruiter „RODO w rekrutacji”

Magdalena Derlukiewicz

Magdalena Derlukiewicz

Senior Marketing Specialist