Strona główna Blog Porady HR eRcruiter News: raporty warte nieprzeoczenia! #3 – wydanie specjalne

eRcruiter News: raporty warte nieprzeoczenia! #3 – wydanie specjalne

To już trzecie wydanie raportów, których zdecydowanie nie można przeoczyć! Dzisiejsze wydanie trochę inne niż dotychczasowe – podobnie jak nowa sytuacja w jakiej próbujemy się wszyscy odnaleźć. Jak koronawirus wpływa na rynek pracy? Jak radzimy sobie z pracą zdalną?

Lektura w sam raz do kawy, miłego czytania!
Polacy zdolni do pracy zdalnej – badanie Pracuj.pl

Raport: Pracuj.pl

Obecna sytuacja wymusiła na większości firm, przejście na pracę w trybie zdalnym. Ubiegłe i nadchodzące tygodnie są ogromnym sprawdzianem weryfikacji zdolności do pracy zdanej wielu organizacji. Niewykluczone, że zdalne biuro pozostanie z nami na dłużej niż początkowo zakładaliśmy. O to co pracownicy sądzili o takiej formie świadczenia stosunku pracy, przed jej przymusem zapytało Pracuj.pl – aż 82% respondentów postrzegało tę opcję jako pozytywną. Więcej danych w pełnej wersji raportu 😊

Pracodawcy i pracownicy a koronawirus SARS-CoV-2

Raport: Deloitte

Działania rządowe, wprowadzane w celu ograniczania rozprzestrzeniania się aktualnie panującej epidemii powodują niekiedy bardzo duże zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu wielu organizacji. Aktualna sytuacja to ogromne wyzwanie dla liderów HR,  którzy opracowują i wdrażają w życie nowe strategie, zapewniające nie tylko bezpieczeństwo, ale również produktywność pracownikom. Można powiedzieć, że weszli teraz w zupełnie nową rolę – liderów kryzysowych. Działania, które teraz podejmują będą mieć ogromny wpływ na zachowanie ciągłości operacji biznesowych, a długofalowo mogą zmienić wyobrażenie o przyszłości pracy.

Badanie HR od Gartner

Raport: Gartner

Gartner zapytał dyrektorów HR o podejście do pracy zdalnej w odniesieniu do aktualnej sytuacji, aż 88% respondentów zdeklarowało, że zachęca swoich pracowników do pozostania w domu. Co więcej – 97% organizacji zdecydowało się zrezygnować z podróży służbowych. Brian Kropp, szef działań HR w Gartner skomentował sytuację: „Ponieważ kryzys COVID-19 zaburza pracę organizacji na całym świecie, liderzy HR muszą szybko i kompleksowo reagować, biorąc pod uwagę zarówno bezpośrednie, jak i długoterminowe konsekwencje aktualnej sytuacji”.

Jak koronawirus wpływa na świat?

Źródło: Brain&Company

Nie jest to raport, a strona na której można znaleźć autorski sposób modelowania światowych danych i prognoz, przygotowany przez Brain&Company. Zdecydowanie warto się zapoznać z oceną sytuacji i tego jak epidemia COVID – 19 wpływa (i będzie wpływać) na globalny biznes.

COVID – 1– konsekwencje dla biznesu 9

Raport: McKinsey&Company

Panująca aktualnie epidemia, to przede wszystkim ludzka tragedia, która dotyka tysiące ludzi na całym świecie. Niestety, co nieuniknione, ma coraz większy wpływ na globalną gospodarkę. Jakie są perspektywy zmieniającej się dynamicznie sytuacji? Z jakimi konsekwencjami będą mierzyć się organizacje?

Kariera Generacji Z. Młodzi o pracy i karierze

Raport: Pracuj.pl

Na koniec, zmieniając trochę temat – ale pozostając na rynku pracy 😊 ,  przyjrzymy się generacji Z. Młode pokolenie z rozpoczęciem kariery zawodowej, nabiera coraz większego znaczenia w funkcjonowaniu organizacji. Grupę respondentów w wieku 18-24 lata zapytano o to, jakie mają poglądy związane z podjęciem pracy i rozwojem zawodowym. Według raportu „Kariera Generacji Z”, młodzi Polacy swoje ambicje zawodowe łączą z chęcią budowania pozytywnych relacji z współpracownikami.

Już niedługo wrócimy z kolejną porcją danych, które trzeba znać. Do przeczytania!

Monika Różycka

Monika Różycka

Marketing Specialist