Strona główna Blog HRTech Jak rekrutować kandydatów z branży IT? Inhire.io ma odpowiedź!

Jak rekrutować kandydatów z branży IT? Inhire.io ma odpowiedź!

Poszukiwanie specjalistów IT to nie lada wyzwanie dla branży rekrutacyjnej. Znalezienie kandydata, który będzie dopasowany do organizacji, posiada wszystkie wymagane kwalifikacje i jest chętny do zmiany pracy niekiedy wymaga ogromnej rekrutacyjnej gimnastyki. Na szczęście rynek narzędzi wspierających procesy rekrutacji prężnie się rozwija i co rusz pojawiają się nowe rozwiązania, które mogą pomóc. Zatem jak rekrutować do IT z pomocą nowoczesnych rozwiązań? Jednym z takich narzędzi, które pomoże znaleźć dobrze dopasowanych kandydatów IT jest inhire.io. Co to takiego i czy w eRecruiter można łatwo skorzystać z tej usługi? O tym opowiemy w artykule 😊

Czym właściwie jest inhire.io?

Jest to platforma rekrutacyjna dedykowana kandydatom IT. Jak to dokładnie działa? Na platformie logują się kandydaci potencjalnie zainteresowani i otwarci na nowe możliwości. Dzięki sztucznej inteligencji za pośrednictwem platformy, możesz dostarczyć swoją ofertę pracy wprost na skrzynki e-mail zainteresowanych i pasujących do Twojej oferty kandydatów. A co z taką ofertą może zrobić odbiorca? W prosty i szyki sposób – bo tylko jednym kliknięciem, może ją odrzucić lub zaakceptować. W tym drugim przypadku poskutkuje to ujawnieniem danych kandydata pracodawcy. Czy dotarcie do właściwych kandydatów może być jeszcze prostsze?

Jak skutecznie trafić do najlepszych specjalistów IT?

W bazie inhire znajduje się ponad 11 tysięcy kandydatów, którzy mogą otrzymać automatyczne powiadomienia o Twojej ofercie. Tygodniowo na platformie przybywa od 150 do 200 nowych kandydatów. No więc jak do nich wszystkich dotrzeć i zwiększyć prawdopodobieństwo, że wykażą zainteresowanie zmianą pracy? Są na to trzy sposoby. Możesz skorzystać z nich wszystkich, ale możesz też wybrać jeden, który będzie najbardziej dopasowany do potrzeb i możliwości Twojej organizacji.

1. Employer Branding

Określenie znane chyba wszystkim, którym wizerunek firmy i procesy rekrutacyjne nie są obce. O tym, że o EB trzeba dbać wyjątkowo jeśli zależy nam na dobrej opinii wśród potencjalnych pracowników, nie trzeba przypominać – powinien być to standard. inhire.io może pomóc o to zadbać dając możliwość stworzenia profilu pracodawcy na platformie. Dzięki temu mamy szansę pokazać kim jesteśmy jako organizacja, jak będzie przebiegał proces rekrutacyjny, jak wygląda zespół, co wyróżnia Twoją firmę spośród innych pracodawców, dlaczego warto z Wami pracować, a także kogo aktualnie poszukujecie i co macie do zaoferowania. Przemyślana prezentacja firmy to kluczowy element dotarcia do właściwych kandydatów. Nikt nie chce ryzykować podjęcia pracy w nieznanej sobie firmie i ryzykować utratą wypracowanej pozycji dla niepewnego i trudnego do zidentyfikowania pracodawcy.

2. Matching

O tym pisaliśmy już trochę wyżej 😊 inhire.io daje możliwość dotarcia bezpośrednio do kandydatów, którzy są dopasowani do Twojej oferty. Tym samym oszczędzasz czas już na etapie ogłoszenia, bo dzięki sztucznej inteligencji system wybiera tylko te osoby, które spełniają oczekiwania, tym samym skracając proces selekcji kandydatów. Jak to dokładnie działa? Przygotowujesz ofertę, określasz jakie warunki powinien spełniać kandydat, którego poszukujesz (również te finansowe), dodajesz ją do swojego profilu pracodawcy, a reszta dzieje się już sama. System porównuje dane z Twojej oferty z danymi kandydatów i rozsyła ofertę do tych, którzy swoim profilem wpasowują się w oczekiwania. Po zaakceptowaniu Twojej oferty otrzymasz dane kandydatów, którzy wyrazili chęć wzięcia udziału w procesie i możesz przejść do ich selekcji.

3. Direct search

Ostatnią opcją z jakiej możesz skorzystać jest tzw. direct search, czyli nic innego jak zlecenie poszukiwania dogodnych kandydatów przez inhire.io w bazach i sieciach kontaktów. Specjaliści, do których mają dostęp eksperci z inhire.io to blisko 90 tysięcy kontaktów, do których mogą dotrzeć szybko i sprawnie za pomocą sprawdzonych rozwiązań. Jeśli nie uda się znaleźć właściwego kandydata spośród tych 11 tysięcy, do których możesz wysłać wiadomość z ofertą, jest to idealna opcja na wytropienie tego jedynego pracownika 😊 Brzmi jak korzystanie z usług agencji doradztwa personalnego? Nie do końca 😊 To co ważne – korzystając z tej usługi zapłacisz tylko i wyłącznie za efekty, innymi słowy – zapłacisz tylko za tych kandydatów, których zdecydujesz się zatrudnić.

Jak to działa w połączeniu z systemem eRecruiter?

Jak rekrutować kandydatów z branży IT dzięki integracji inhire.io z eRecruiter? Jeśli aktywnie poszukujesz kandydatów z branży IT i chcesz skorzystać z opcji, o których pisaliśmy powyżej, mamy bardzo dobrą wiadomość. Dzięki integracji z eRecruiter, wszyscy kandydaci, którzy zaaplikują na Twoją ofertę za pośrednictwem inhire.io pojawią się automatycznie w Twoim systemie. Nie ma konieczności importowania list, zgód, czy innych ważnych danych – połączenie systemów zrobi to za Ciebie! A Ty od razu będziesz mógł zająć się aplikacjami, tagować je, przesyłać do menedżerów, oceniać i wykonywać wszystkie inne akcje, których potrzebujesz w swoim procesie. Teraz poszukiwanie kandydatów IT nie brzmi już tak żmudnie, prawda?

Dzięki tej integracji możesz:

  • perfekcyjnie odwzorować rzeczywisty kształt procesu rekrutacji kandydatów IT w systemie z wykorzystaniem dodatkowego źródeł pozyskiwania aplikacji, jakim jest inhire,
  • zachować spójność zasad pracy na aplikacjach obowiązujących w organizacji
  • zapewnić jednolitą komunikację ze wszystkimi kandydatami niezależnie od źródła pozyskania ich aplikacji,
  • automatyzować działania i zwiększać efektywność prowadzonych rekrutacji.

Jak rekrutować do IT za pomocą integracji? Czy kandydat odczuje różnicę?

Połączenie systemu ATS i inhire będzie uproszczeniem nie tylko dla rekrutera, ale i dla kandydata. Aplikując do firmy, która ma spięte ze sobą oba narzędzia nie będzie musiał wypełniać oddzielnego formularza w ofercie pracy, wszystkie dane, które udostępnił inhire zaciągną się automatycznie. Podobnie w przypadku dodatkowych zgód na przetwarzanie danych. Wszystko wydarzy się samoistnie.

Czy warto?

Postaram się podsumować w kilku punktach najważniejsze korzyści, jakie niesie ze sobą połączenie eRecruiter i inhire.io. Co zyskujesz?

  1. Dostęp do najlepiej dopasowanych kandydatów z branży IT, do których dotrzesz bezpośrednio ze swoją ofertą
  2. Oszczędność czasu i nie tylko – nie musisz już przekopywać portali społecznościowych i pisać wiadomości do każdego z osobna. Inhire może zrobić to za Ciebie, a Ty zapłacisz tylko za efekty, które spełniają Twoje oczekiwania
  3. Uproszczenie procesu dla kandydatów – nie będą musieli kilkukrotnie wpisywać tych samych danych, wszystko zaciągnie się automatycznie z jednej platformy na drugą.
  4. Lepszą prezentację marki i możliwość wybicia się na tle konkurencji – profil pracodawcy to świetne miejsce do przekonania kandydata już na wstępie, że warto pracować w Twojej organizacji
  5. Porządek – wszystkie informacje, których potrzebujesz, by pracować efektywnie i rekrutować skutecznie, zostaną przesłane do eRecruiter, gdzie możesz kontynuować proces rekrutacji, bez konieczności przeklikiwania się między platformami.

W eRecruiter decydujemy się tylko na sprawdzone rozwiązania i zaufanych partnerów. I tym razem mamy nadzieję, że możliwości jakie oferuje inhire, pozwolą naszym klientom na skuteczne dotarcie do kandydatów, którzy idealnie wpasują się w profil poszukiwanego pracownika, a co więcej – zrobić to sprawnie i efektywnie.

Jeśli chcesz sprawdzić jak eRecruiter wspiera pozyskiwanie aplikacji kandydatów z wielu źródeł, daj nam znać! Chętnie opowiemy Ci o możliwościach systemu.

Monika Różycka

Monika Różycka

Senior Marketing Specialist