Strona główna Blog Porady HR eRecruiter News: raporty warte nieprzeoczenia #11

eRecruiter News: raporty warte nieprzeoczenia #11

Kolejny miesiąc oznacza kolejną odsłonę raportów, których naszym zdaniem nie można przeoczyć. Tym razem trochę o postanowieniach noworocznych (mamy nadzieję, że nadal się ich trzymacie!), hybrydowym modelu pracy i trendach na 2021 rok. Przyjemnej lektury!

Noworoczne postanowienia? Nowa praca!

Raport: Pracuj.pl

„Nowy rok, nowi my” – zdecydowali pracownicy w badaniu przeprowadzonym przez Pracuj.pl. Aż 6/10 z ankietowanych w 2021 roku ma postanowienia związane z pracą. Czego dotyczą? Zmiany pracy, zdobywania nowych, przydatnych umiejętności i umiejętności znalezienia balansu między pracą, a życiem osobistym. Co ciekawe, wśród badanych nastroje związane z podsumowaniami roku 2020 pod kątem zawodowym, są całkiem optymistyczne. Jedynie 1/3 z ankietowanych deklaruje, że skończyła rok w gorszej sytuacji zawodowej niż 2019.

Biurowa nirvana, czy to możliwe przy pracy zdalnej?

Raport: CBRE

 Według badania przeprowadzonego przez CBRE i Grafton Recruitment, aż 75% ankietowanych pracodawców spogląda na model pracy zdalnej przychylnie. Większość zapytanych o to rozwiązanie pracowników, chciałoby mieć możliwość pracy z domu przynajmniej raz w tygodniu. Czy hybrydowy model pracy jest odpowiednim kierunkiem? Eksperci CBRE wyjaśniają, jakie zalety ma zastosowanie takiego rozwiązania.

Labour Market and Wage Developments in Europe

Raport: The European Commision

Według Eurostatu szalejąca na całym świecie epidemia koronawirusa, wywołała największą od czasów II Wojny Światowej. Według badania duży wpływ na złagodzenie drastycznego wzrostu stopy bezrobocia, miał spadek liczby przepracowanych godzin. Wynika on z często stosowanego przez pracodawców zmniejszenia wymiaru etatu. Jak jeszcze COVID-19 zmienił obecny rynek pracy?

Human Capital Trends 2021

Raport: Deloitte

Ubiegły rok zmusił większość organizacji do wprowadzenia radykalnych zmian w zakresie sposobu pracy i zarządzania ekonomicznymi, a także ludzkimi konsekwencjami pandemii. Zdarzenia z 2020 roku, nauczyły pracodawców, że w środowisku, które może zmienić się z dnia na dzień, stosowanie utartych ścieżek i ram czasowych prowadzących do osiągnięcia założonych celów, również musi się zmienić. W globalnym raporcie Deloitte, wskazuje 5 kluczowych trendów, które wpłyną na zarządzanie kapitałem ludzkim i warto mieć je na uwadze.

Do następnego!

Monika Różycka

Monika Różycka

Marketing Specialist