Strona główna Blog Przyjazna Rekrutacja Hotel przyjazny dla… kandydatów

Hotel przyjazny dla… kandydatów

hotel przyjazny dla kandydatów

Jakie wartości bierzemy pod uwagę przy wyborze hotelu? Jako goście z pewnością lokalizację, wygląd budynku, komfort pokoi czy sal konferencyjnych, dostępność parkingu, profesjonalizm obsługi, wymieniać można by długo. A na co zwrócimy uwagę, jako potencjalni pracownicy? Sieć Qubus Hotel dba o to, by rekrutować przyjaźnie i z szacunkiem traktować wszystkich kandydatów do pracy.

Qubus Hotels patrzy na kandydatów bardzo szeroko – są to przecież nie tylko potencjalni pracownicy, ale również klienci i partnerzy. Również od nich zależy opinia o firmie, na to z kolei wpływ mają m.in. ich doświadczenia z przebiegu procesu rekrutacyjnego.

Pierwszy kontakt

Osoby poszukujące pracy w sieci Qubus Hotel z pewnością w pierwszej kolejności zajrzą na firmową zakładkę Praca. I słusznie! Właśnie tam znajdą zawsze najnowsze oferty pracy, które aktualizowane są nawet codziennie. Z resztą sama strona www jest istną kopalnią wiedzy. Można się dowiedzieć, jak poprawnie przygotować dokumenty rekrutacyjne, jakie są poszczególne etapy procesu i jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej. Na stronie tej publikowane są również informacje o wartościach firmy, jakimi kierują się pracownicy każdego dnia pełnią swoje obowiązki służbowe oraz co wyróżnia Qubus Hotel, jako pracodawcę. Osoby świadomie planujące rozwój zawodowy znajdą tam też przykładowe ścieżki kariery.

Aplikowanie odbywa się za pośrednictwem formularza, a wszyscy kandydaci otrzymują potwierdzenie, że dokumenty dotarły i podziękowanie za swoje zgłoszenie.

Dokładamy wszelkich starań, aby kandydaci jak najszybciej otrzymywali informację o etapie, na którym znajduje się ich aplikacja. Najpierw informujemy o odrzuceniu lub akceptacji już na pierwszym etapie, czyli po analizie CV i listu motywacyjnego. Dbamy o formę kontaktu oraz o to, żeby kandydat miał jasność ustaleń – na spotkania zapraszamy kandydatów telefonicznie, ale dodatkowo potwierdzamy to zaproszenie mailem. Informujemy o każdym kolejnym etapie rekrutacji, jak również o ewentualnym nie zakwalifikowaniu się do kolejnego etapu procesu – mówi Katarzyna Domagała Specjalista ds. HR.

Kandydaci otrzymują również pytanie, czy firma może zachować ich dokumenty w bazie. Jeśli nie wyrażą zgody, to zostają one usunięte z bazy. Jeśli natomiast aplikujący zgodzi się na zachowanie dokumentów, to są one przechowywane w bezpieczny sposób, a kandydat bywa zapraszany do aplikowania na oferty odpowiadające jego kwalifikacjom.

Pytamy i działamy

Qubus Hotel zainteresowany jest też tym, co myślą o nich kandydaci. 

Od czasu do czasu kontaktujemy się z osobami ubiegającymi się o pracę w naszej firmie, aby poznać ich opinię na temat przebiegu spotkania, zapytać o ich komfort podczas rozmowy. Pozwala nam to na bieżąco udoskonalać przebieg procesów rekrutacyjnych tak, aby kandydaci mieli pozytywne odczucia i nawet w przypadku odrzucenia nie żałowali aplikowania do Qubus Hotel . Firma wspiera również obecnych pracowników, którzy chcieliby rozwijać swoją karierę zawodową i zmienić stanowisko pracy w ramach sieci. Niejednokrotnie zachęcamy naszych pracowników do udziału w rekrutacjach wewnętrznych. Istnieją w naszej organizacji stanowiska w tym menadżerskie, na które niemal wyłącznie zatrudniamy w wyniku awansu naszych pracowników – dodaje Katarzyna Domagała.

W najbliższych planach organizacji jest wprowadzenie możliwości odbycia wideorozmowy w przypadku kandydatów mieszkających daleko od potencjalnego miejsca pracy.