Strona główna Blog Przyjazna Rekrutacja Zobaczyć partnera w kandydacie

Zobaczyć partnera w kandydacie

partner w kandydacie

Partnerskie relacje z kandydatami i rzetelna komunikacja to naczelne zasady, którymi kierują się rekruterzy z agencji pracy Jobs Plus. I to niezależnie od tego, czy prowadzą nabór pracowników na zlecenie klienta, czy do swojego zespołu.

Polityka firmy opiera się na założeniu, że kandydatów traktuje się na równi z klientami firmy, zaliczając ich do grona partnerów. Takie działanie z pewnością się opłaca – Osoba, która nie została zatrudniona w danym projekcie rekrutacyjnym, staje się nie tylko „nośnikiem” informacji o firmie. Niewykluczone, że za kilka lat będzie wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie, na wiedzy którego bardzo nam zależy – a niewiele rzeczy zapada w pamięć równie mocno, jak nieudany proces rekrutacyjny. Dla nas ma to tym większe znaczenie, że kandydaci zachowują swój „potencjał” o wiele dłużej. Jeśli nie zrealizujemy go z nimi w jednym procesie, jest duża szansa, że uda się w kolejnym, stąd nasze relacje, również w ujęciu biznesowym, są bardzo istotne. – dodaje Aneta Dziadkowiec, HR Manager Jobs Plus.

Przyjazna Rekrutacja to w Jobs Plus dbanie o relacje z kandydatami w szerszym zakresie, nie ograniczając się jedynie do rekrutacji. Aneta Dziadkowiec podkreśla, że takie działanie jest wielowymiarowym podejściem do realizowania misji i celów biznesowych agencji.

Docieramy do kandydatów z kompleksowymi działaniami, nie tylko z ofertami pracy – proponujemy im wsparcie merytoryczne, szkolenia, wiedzę i czynimy odbiorcami innych działań. Aby chcieli z nich korzystać – i wykorzystywać w swoim rozwoju – muszą nam ufać. Zależy nam również na tym, by docierać z naszymi praktykami do Klientów. Wierzymy, że możemy aktywnie wpływać na kształt rynku pracy i promować dobre rozwiązania.

W codziennej pracy konsultanci z Jobs Plus starają się aktywnie komunikować z kandydatami, udzielać im informacji zwrotnej, a czasem również miło zaskakiwać: aplikujący mogą liczyć na przykład na zwrot kosztów dojazdu na rozmowę czy przeprowadzenie video interwiew, co dla firmy nie jest czymś niezwykłym. Na stronie Jobs Plus, która jest aktualnie przebudowywana, znajdują się informacje oraz liczne rady dla kandydatów. Firma prowadzi także ciągłą ewaluację procesów rekrutacyjnych, które realizuje, poprzez monitorowanie opinii kandydatów, a wkrótce planuje wdrożenie specjalnego systemu badania opinii kandydatów.

PS. Postaw na partnerstwo w relacjach z kandydatami. Odwiedź stronę Koalicji na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji, by dowiedzieć się więcej na temat zasad Przyjaznej Rekrutacji.