Strona główna Blog Porady HR The best of 2021, czyli najfajniejsze działania eRecruiter dla branży HR

The best of 2021, czyli najfajniejsze działania eRecruiter dla branży HR

Ten rok był dla eRecruiter zdecydowanie ekscytujący i to nie tylko pod kątem zmian produktowych, ale też szeregu działań edukacyjnych dedykowanych branży rekrutacyjnej. Wychodziliśmy naprzeciw potrzebom Klientów, ale poruszaliśmy też tematy wychodzące poza standardowe działania rekrutacyjne. Organizowaliśmy webinary, warsztaty, kursy. Opublikowaliśmy e-booki, raporty i artykuły. Do każdego z działania czy projektu podchodziliśmy z ogromnym zaangażowaniem, by dostarczyć wyjątkową i najwyższą wartość.

Zapraszamy w podróż po najciekawszych wydarzeniach i publikacjach eRecruiter 2021 roku.

Znajdź rozwiązanie, którego potrzebuje Twoja firma podczas HR Tech Talks

W na przestrzeni 12 miesięcy tego roku kilkukrotnie zabraliśmy uczestników spotkań HR Tech Talks w podróż po nowych nowoczesnych rozwiązaniach dedykowanych rekrutacji i HR. Wraz z ekspertami i praktykami rozmawialiśmy o zastosowaniu voicebotów, chatbotów, automatyzacji badań ankietowych na kandydatach, skutecznej weryfikacji wiedzy i kompetencji kandydatów za pomocą testów, a także o pozyskiwaniu nowych pracowników dzięki programom poleceń pracowniczych.

W webinarach wzięło udział ponad 3 tysiące osób, co pokazuje, że tego typu wydarzenia są branży potrzebne. Zapewniamy, że kolejny rok przyniesie kolejne ciekawe tematy i zaowocuje kolejnymi inspirującymi spotkaniami z nowoczesną technologią w HR.

Usiądź wygodnie i zdobądź certyfikat eRecruiter

Znajomość systemu eRecruiter jest jedną z kompetencji, którą od dawna oficjalnie wpisuje się w CV i wymagania ofert pracy. Ponieważ wspieramy naszych Klientów w zdobywaniu kluczowych na rynku umiejętności, postanowiliśmy zaoferować im szansę na ich potwierdzenie oficjalnym certyfikatem eRecruiter.

Dziękuję eRecruiter za bardzo dobry kurs. Certyfikacja bardzo pomaga mojemu zespołowi – dowiedzieliśmy się o wielu funkcjach, dzięki którym eRecruiter jest dla nas jeszcze funkcjonalniejszym narzędziem. – Violetta Starska, HR Speciaist, FairWind Poland

Certyfikacja eRecruiter to:

 • Jedyne w Polsce potwierdzenie znajomości systemu ATS, umiejętności projektowania procesów rekrutacyjnych, zarządzania bazą, pracą zespołów, monitorowania efektywności i wiele innych.
 • Więcej informacji o systemie, to lepsze jego wykorzystanie na co dzień!
 • Dostęp do 8 modułów wypełnionych praktyczną wiedzą, poradami, wskazówkami, dzięki którym wzniesiesz procesy rekrutacyjne w swojej organizacji na jeszcze wyższy poziom.
 • Dostęp do bezpłatnych spotkań i warsztatów online z ekspertami z branży oraz praktykami rekrutacji z innych organizacji.

W tym roku odbyły się dwie, naszpikowane wiedzą edycje kursu, ale już pracujemy na kolejnymi, aby dostarczać naszym użytkownikom wiedzy i inspiracji, do tego, by mogli skutecznie projektować i optymalizować procesy rekrutacyjne oraz budować swoją silną pozycję na rynku.

Jak sobie radzić z wyzwaniami rekrutacji pracowników na określone stanowiska? Znajdź najlepszych z eRecruiter.

Przed pandemią wyzwanie dla rekruterów stanowiła zwykle rekrutacja pracowników IT. Obecnie taki problem pojawia się w wielu branżach i dotyczy nie tylko specjalistów, ale także np. pracowników produkcyjnych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zaoferowaliśmy rekruterom i rekrutującym menedżerom merytoryczne wsparcie w postaci artykułów, spotkań webinarowych z ekspertami oraz podcastów. Wszystko pod wymownym hasłem „Znajduję najlepszych”. Prezentowaliśmy success stories, serwowaliśmy porady i checklisty. Poruszaliśmy temat multipublikacji ogłoszeń, proponowaliśmy narzędzia i możliwe rozwiązania oraz zwracaliśmy uwagę na monitoring efektywności źródeł pozyskiwania aplikacji kandydatów. Obiecujemy, że w zakresie multisourcingu kandydatów nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa 😉

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji posłuchać najnowszych podcastów z tej serii, zachęcam do nadrobienia zaległości!

Obalamy mity i kropka!

Przychodzi taki czas, że trzeba powiedzieć dość i obalić pewne nieprawdziwe, a utarte przekonania. Właśnie dlatego w ramach cyklu Obalamy mity mówimy wprost co nie jest prawdą na temat eRecruiter!

Czy eRecruiter to rozwiązanie tylko dla dużych graczy? Otóż nie. Zobacz, jakie wsparcie system oferuje mniejszym firmom i za co szczególnie cenią go te organizacje!

W eRecruiter możesz publikować ogłoszenia rekrutacyjne na Pracuj.pl oraz w wielu innych źródłach. Zobacz w jakich!

Znacie jeszcze jakieś mity o eRecruiter? Z przyjemnością obalmy je w 2022 roku 😊

Poszerzona biblioteka publikacji: Trendy w HR, Marketing Rekrutacyjny, Persony w rekrutacji

Odwiedzacie czasem naszą contentową bazę wiedzy? Jeśli nie, to najwyższy czas nadrobić zaległości, bo w bibliotece eRecruiter znalazły się gorące nowości.

 1. Na początku roku przedstawiliśmy trendy i przewidywania ekspertów dotyczące zastosowania technologii w rekrutacji w 2021 roku. Wiele z nich nadal jest i będzie aktualnych w kolejnych latach. Ten materiał to 45 stron pełnych merytorycznych wypowiedzi, checklist, niezbędnych na nadchodzący rok narzędziowników i wskazówek.

Pobierz e-book Trendy i nowoczesne narzędzia HR, które warto znać >>

2. Kolejna publikacja to Marketing rekrutacyjny, który trafia do serc kandydatów. Przygotowany przy współpracy z Pauliną Mazur, konsultantką HR i propagatorką odpowiedzialnego Employer brandingu, e-book odpowiada na najważniejsze pytania i pokazuje skuteczne rozwiązania w zakresie marketingu ofert pracy i marki pracodawcy.

Pobierz e-book Marketing rekrutacyjny, który trafia do serc kandydatów >>

3. Choć pojęcie persony w rekrutacji nie jest obce, to wciąż pracodawcy rzadko stosują to narzędzie do personalizacji procesów rekrutacyjnych. Posiadanie i wykorzystanie person w rekrutacji, ale też szerzej pojętym HR niesie wiele korzyści, które trudno jest przecenić. e-book Persona kandydata w rekrutacji wprowadza w tajniki tworzenia person, serwuje podpowiedzi ekspertów i podsuwa gotowe rozwiązania do zastosowania.

Pobierz e-book Persona kandydata w rekrutacji >>

Pisz o rekrutacji, tak by serce biło mocniej!

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Wiemy, że pisanie, to wielka sztuka. Jeśli dodamy do tego piętrzące się wyzwania rynku pracy i presję na znalezienie najlepszego pracownika, trudno znaleźć czas, by poświęcić się pisaniu. Jednak słowo pisane obecne w ogłoszeniach, formularzach i na stronach karier potrafi zadecydować o sukcesie lub porażce procesu rekrutacji.

Nasz ekspert Filip Nocny – Copywriter, Trener Copywritingu i Strateg Komunikacji zna się na rzeczy jak mało kto i razem z eRecruiter podaje HRowcom pomocną dłoń. Swoją wiedzę i przykłady serwował podczas cyklu spotkań HR Writing.

Kilka tysięcy zapisanych na wydarzenia uczestników miało okazje chłonąć wiedzę m.in. o tym jak:

 • wpisać ogłoszenie w oczekiwania Kandydata?
 • tworzyć ogłoszenia, które wyróżniają się na tle konkurencji?
 • odzwierciedlić biznesowe DNA bez pustosłowia i frazesów? 

oraz dowiedzieć się:

 • Dlaczego kandydaci rezygnują z wypełniania formularza w połowie drogi?
 • Ile pytań zadać, aby kandydatom chciało się na nie odpowiadać?
 • Jak formułować pytania by zwiększać konwersje?

Kolejne spotkania przed nami! Dołączycie?

Zjedz wisienkę z tortu – pobierz raport Candidate Experience

Choć działo się naprawdę dużo, to nie zwalniamy tempa i rok kończymy fantastycznym raportem Candidate Experience. Najnowsza edycja Raportu Candidate Experience to wszystko, co branża HR musi wiedzieć, aby dbać o doświadczenia kandydatów.

486 ankietowanych pracodawców 💼 | Prawie 1000 ankietowanych pracowników 🤝 | 69 stron 📄 | Rekrutacje zdalne i onboarding po raz pierwszy pod lupą 🔍 | Komentarze ekspertów 👩

Z raportu dowiesz się m. in.

 • Jakie są magiczne składniki procesu rekrutacyjnego, dzięki którym kandydaci widzą pracodawcę w pozytywnym świetle (nawet w przypadku odrzucenia kandydatury)?
 • W jaki sposób postcovidowa rzeczywistość wpływa na doświadczenia kandydatów oraz jakie wyzwania stawia przed pracodawcami (po raz pierwszy zapytaliśmy o rekrutacje zdalne!)?
 • Dlaczego zaledwie co piąty pracodawca pyta kandydatów o opinie nt. procesu rekrutacji, kiedy większość ankietowanych pracowników deklaruje chęć podzielenia się nią.

Partnerem merytorycznym badania jest Great Digital.

Pobierz raport już dziś, by prężnym krokiem i z nowymi pomysłami wejść w nowy rok i budować silniejszą pozycję pracodawcy na rynku!

Pobierz raport Candidate Experience 2021 >>

Co będzie dalej?

Jesteście ciekawi, co planujemy dla Was w 2022 roku? Na razie niczego nie zdradzę 😉 Obserwujcie nas w social media, zapiszcie się na nasz newsletter, a z pewnością niczego nie przegapicie. Obiecujemy, że będzie jeszcze ciekawiej i jeszcze bardziej inspirująco!

Katarzyna Trzaska

Katarzyna Trzaska

Marketing Team Leader