Strona główna Blog Przyjazna Rekrutacja Życzliwość i przejrzystość sprzyjają efektywnej rekrutacji

Życzliwość i przejrzystość sprzyjają efektywnej rekrutacji

efektywna rekrutacja

Przejrzystość to jedna z wartości, którą kieruje się na co dzień firma GLS, dostawca usług kurierskich. Jej realizacja jest dobrze widoczna między innymi w obszarze rekrutacji. Każdy zainteresowany pracą w GLS znajdzie w zakładce Kariera wyczerpujące informacje na temat tego, czego może spodziewać się w trakcie procesu rekrutacyjnego.

We wspomnianej zakładce kandydaci znajdą również oferty pracy, które są na bieżąco aktualizowane, a także informację o tym, jak można złożyć tzw. aplikację spontaniczną, jeśli akurat nie ma oferty, na którą mogliby odpowiedzieć. Aplikujący do GLS mogą też liczyć na potwierdzenie, że ich dokumenty dotarły do firmy, bo GLS korzysta z systemu eRecruiter, który umożliwia taką komunikację. Informacja zwrotna o statusie kandydata jest zresztą przekazywana po każdym etapie procesu rekrutacyjnego.

GLSUtrzymywanie dobrych relacji z kandydatami przejawia się też w działaniach skierowanych do tych, którym nie powiodło się podczas rekrutacji. Jak mówi Dyrektor Personalna, Adriana Kiwak: – Działając w zgodzie z ideą Candidate Experience, zawsze myślimy o drodze, jaką kandydat przemierza szukając wymarzonej pracy. Bez względu na to, czy znajdzie on swoje miejsce w naszej organizacji czy nie, chcielibyśmy zadbać o to, by być „miłym przystankiem” na jego zawodowej drodze. Jeśli jest taka możliwość, firma oferuje kandydatowi, który odpadł z danego procesu, udział w innej rekrutacji, bardziej dopasowanej do jego kompetencji i doświadczenia. – Wszystkich pozostałych, w przesłanej wiadomości zwrotnej, zachęcamy do śledzenia naszych ofert pracy – dodaje Adriana Kiwak.

Będąc firmą, która na co dzień korzysta z nowoczesnej technologii, firma nie stroni też od rozwiązań, które wychodzą na przeciw potrzebom kandydatom.

Choć uważamy, że rozmowa bezpośrednia nadal jest najlepszą metodą by poznać osobę, która chce zostać naszym pracownikiem, to jesteśmy otwarci również na wideorekrutację. Niedawno uruchomiliśmy możliwość spotykania się on-line z kandydatami, co jest dużą wygodą dla tych, którzy mieszkają daleko od naszej siedziby – tłumaczy Adriana Kiwak.

Jak podkreśla Adriana Kiwak te wszystkie działania są elementem przyjaznej rekrutacji i nie warto budować barier, bo więcej dowiemy się o sobie nawzajem rozmawiając swobodnie, w życzliwej atmosferze, a to sprzyja podjęciu trafnej decyzji.

PS. Zadbaj o przejrzystość procesu rekrutacyjnego w Twojej firmie. Odwiedź stronę Koalicji na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji, by dowiedzieć się więcej na temat zasad Przyjaznej Rekrutacji.