Strona główna Blog Jak to zrobić w eRecruiter 5 trików w systemie rekrutacyjnym eRecruiter, które totalnie oszczędzą Twój czas

5 trików w systemie rekrutacyjnym eRecruiter, które totalnie oszczędzą Twój czas

Wiemy, że w rekrutacji liczy się czas, dlatego dla Rekruterów korzystających z systemu do rekrutacji eRecruiter przygotowaliśmy specjalny przewodnik. W naszym artykule podpowiadamy co jeszcze możesz zrobić, aby usprawnić swoją pracę i zyskać czas na inne zadania lub… przyjemności.

Poznaj 5 trików, które warto przetestować już dziś:

#Trik nr 1: SMS ► automatyczne potwierdzenie spotkania rekrutacyjnego, które zawsze dociera

#Trik nr 2: Automatyczne tagowanie formularzy ► pozwól, że eRecruiter zrobi to za Ciebie

#Trik nr 3: Interaktywna Karta Kandydata ► Twoja wtyczka w biznesie

#Trik nr 4: Moje rekrutacje na stronie startowej ► szybki dostęp do Twoich rekrutacji

#Trik nr 5: Zapytaj eksperta eRecruiter ► jesteśmy do Twojej dyspozycji

Nie zwlekaj, już teraz zapoznaj się z trikami, które totalnie oszczędzą Twój czas.

#Trik nr 1 SMS ► automatyczne potwierdzenie spotkania rekrutacyjnego, które zawsze dociera

Czy wiesz, że masz możliwość wysyłania SMS z potwierdzeniem spotkania do kandydatów przez system eRecruiter? Czy wiesz, że wystarczy tylko jedno kliknięcie, aby to zrobić?

Z eRecruiter możesz w łatwy sposób wysłać SMS z przypomnieniem o spotkaniu. Dzięki tej funkcji informacja o spotkaniu zawsze dotrze do kandydata na czas oraz wyróżnisz się na tle konkurencji. Z naszych badań wynika, że 9 na 10 kandydatów chciałoby otrzymać przypomnienie o spotkaniu rekrutacyjnym dzień przed rozmową.

Twoje korzyści:

  • SMS z potwierdzeniem spotkania nie zaginie w gąszczu innych wiadomości, tak jak czasami dzieje się z wiadomościami e-mail. Dodatkowo kandydat dostaje potwierdzenie spotkania od razu oraz przypomnienie na jeden dzień przed spotkaniem (w ramach jednego spotkania z notyfikacją SMS). Dzięki temu kandydaci już więcej nie zapomną o spotkaniu rekrutacyjnym.
  • Wysyłając potwierdzenia SMS wspierasz także Candidate Experience. Kandydaci mają poczucie indywidualnego traktowania i są często bardzo pozytywnie zaskoczeni takim działaniem ze strony pracodawcy.
  • w wiadomości przypominającej kandydaci mają możliwość anulowania spotkania! Wystarczy, że odpowiedzą „nie”, a ty od razu otrzymasz informację na e-mail i w systemie eRecruiter.

W każdym miesiącu masz dostępnych 20 darmowych spotkań z notyfikacją SMS (wersja eRecruiter Pro oraz eRecruiter Flex), każde spotkanie składa się z dwóch SMS (potwierdzenie spotkania oraz przypomnienie o spotkaniu). Jeżeli potrzebujesz więcej spotkań z notyfikacją SMS porozmawiaj ze swoim opiekunem klienta.

dodatkowe informacje na temat tej funkcji znajdziesz tutaj.

#Trik nr 2 Automatyczne tagowanie formularzy ► pozwól, że eRecruiter zrobi to za Ciebie

Czy wiesz, że eRecruiter może pomóc Ci w oznaczaniu kandydatów i sam przypisać wybrany tag do kandydata? Wystarczy, że w formularzu zadasz odpowiednie pytanie i ustawisz tagowanie informacji, która Cię interesuje. System sam przypisze tag do kandydata, który odpowie na pytanie zgodnie z zaznaczonymi kryteriami – a Ty zdobędziesz cenny czas!

Twoje korzyści:

  • Tagi to przydatna funkcja, która pozwala w łatwy sposób oznaczać aplikacje kandydatów spełniających Twoje wymagania a następnie wyszukiwać ich w bazie.
  • Automatyczne tagowanie pozwoli Ci zaoszczędzić czas a w przyszłości szybko wyszukać kandydatów z odpowiednimi kompetencjami np. znajomość JAVA na poziomie zaawansowanym

Chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat tagów? Kliknij tutaj.

#Trik nr 3 Interaktywna Karta Kandydata ► Twoja wtyczka w biznesie

Czy wiesz, że do menedżerów dla których realizujesz projekt rekrutacyjny możesz wysłać Interaktywną Kartę Kandydata? Interaktywna Karta Kandydata zawiera dokumenty kandydata, jego odpowiedzi na pytania z formularza oraz notatki ogólne, które mu przypiszesz. Dzięki Interaktywnej Karcie Kandydata menedżer, bez logowania się do systemu, może zapoznać się z Twoimi rekomendacjami. Ma również możliwość zaakceptowania lub odrzucenia danego kandydata, a także może przekazać Ci swój komentarz w notatce.

Rekruterom korzystającym z eRecruiter polecam możliwość szybkiej akceptacji lub odrzucenia kandydata przez menedżera (kciuk w górę i w dół), bez zbędnej korespondencji mailowej – mówi Monika Iwanek, Specjalista ds. HR w nc+

Twoje korzyści:

  • Decyzję oraz notatkę menedżera zobaczysz od razu w systemie eRecruiter przy danym kandydacie. Dodatkowo na bieżąco widzisz, kiedy menedżer obejrzy kartę kandydata, a kiedy warto mu się przypomnieć. Jesteśmy pewni, że przyśpieszy to czas opiniowania aplikacji kandydatów z menedżerami działów.
  • Decyzje i komentarze menedżerów zostają zapisane w systemie, dzięki czemu nie musisz już przeszukiwać swojej poczty aby znaleźć informacje o kandydacie – wystarczy że wyszukasz go w systemie.

#Trik nr 4 Moje rekrutacje na stronie startowej ► szybki dostęp do Twoich rekrutacji

Czy wiesz, że listę „Moje rekrutacje” na stronie startowej (czyli tak zwanym Domku) możesz dostosować do swoich potrzeb? Lista „Moje rekrutacje” to pierwsze co widzisz po zalogowaniu się do systemu, dzięki czemu od razu wiesz co dzieje się w Twoich rekrutacjach.

Przy aktywnych 70 projektach w całej firmie szukanie moich projektów było uciążliwe. Możliwość „wyciągnięcia” na stronę główną tylko moich rekrutacji to bardzo  duże ułatwienie, które  przyspieszyło moją pracę – mówi Monika Iwanek, Specjalista ds. HR w nc+

Jak to zrobić?

Będąc na stronie startowej (zakładka z Domkiem) wybierz szare koło zębate znajdujące się przy „Moje rekrutacje”.

Następnie zdecyduj czy chcesz widzieć najnowsze rekrutacje czy wolisz wybrać konkretne rekrutacje, które będą prezentowane na liście. Pamiętaj, że maksymalna liczba wyświetlanych pozycji to 15 rekrutacji. Po wybraniu jednej z tych dwóch opcji i zaznaczaniu rekrutacji, które mają się wyświetlać (w przypadku drugiej opcji) kliknij Zapisz.

Za każdym razem, gdy przejdziesz do strony startowej eRecruiter będziesz widzieć wybrane przez siebie rekrutacje.

#Trik nr 5 Zapytaj eksperta eRecruiter ► jesteśmy do Twojej dyspozycji

Pamiętaj, że jako eksperci eRecruiter jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie pomagamy w pracy w eRecruiter. Jeżeli masz jakieś pytania lub chcesz zgłosić nam swoje potrzeby, wystarczy że klikniesz w niebieską ikonę czatu w dolnym prawym rogu systemu – czekamy tam na Ciebie!

Wiemy, że praca Rekrutera jest wymagająca i intensywna, dlatego staramy się aby eRecruiter wspomagał Twoją pracę i sprawiał, że jest ona przyjemniejsza i efektywniejsza. Mamy nadzieje, że opisane #triki przydadzą się i usprawnią Twoją codzienną pracę.

A co mówią rekruterzy? Które funkcje lubią najbardziej?

Wymienię kilka rzeczy: powiadomienia smsowe, zbiorcze wiadomości e-mail do kandydatów, filtrowanie, wysyłka aktywnych kart kandydatów i komunikacja z menedżerami przez eRrecruiter, raportowanie, dostęp do archiwalnych ogłoszeń i rekrutacji, baza kandydatów. A prócz funkcjonalnego systemu dobra organizacja pracy własnej 🙂 – wymienia Dominika Miszke, Starszy Specjalista ds. Rekrutacji i Rozwoju w Bank BPS S.A., zapytana o funkcje eRecruiter, które poleciłaby innym rekruterom.

Zuzanna Wrzosińska

Zuzanna Wrzosińska

Training Consultant