Strona główna Blog Jak to zrobić w eRecruiter 9 nowości, które wzbogaciły eRecruiter w 2020 r.

9 nowości, które wzbogaciły eRecruiter w 2020 r.

Ach ten 2020 rok, można o nim pisać w nieskończoność. Pierwsze 3 miesiące były nawet całkiem przyjemne! Kolejne już na szczęście za nami 😉 Pomimo przeciwności losu, które wywołała pandemia, a które w ten czy inny sposób dotknęły nas wszystkich, w eRecruiter pracowaliśmy z naszych domów na pełnych obrotach! Oddaliśmy użytkownikom tyle nowych, przydatnych w codziennej pracy funkcji, ile tylko byliśmy w stanie. Dążyliśmy do tego, by stać się Asystentem Rekrutacji każdego naszego użytkownika! Czy nam się to udało? Oczywiście, że tak! Oto podsumowanie najważniejszych produktowych nowości 2020 roku w eRecruiter.

Jeszcze prostsza współpraca pomiędzy rekruterami a biznesem

Ten rok był szczególnie obfity w udoskonalenia związane z komunikacją pomiędzy działem HR a przedstawicielami biznesu zaangażowanymi w procesy rekrutacyjne. Chcemy, by obie strony procesu odczuwały, że mają dostępne łatwe narzędzie do rekrutacji.

Zaczęliśmy od tego, że na stronie głównej systemu oddaliśmy w ręce rekruterów panel pokazujący, do kogo przesłano tzw. Karty Kandydatów (profile aplikujących zawierające najważniejsze z punktu widzenia menedżera informacje). W panelu rekrutera widoczny jest status wysyłek z podziałem na:

 • Karty wysłane ogółem
 • Karty nieobejrzane
 • Karty ocenione na plus i minus

Oprócz tego oddaliśmy do użytku opcję pozwalającą przypomnieć menedżerom o nieocenionych aplikacjach kandydatów. Funkcja ta umożliwia też szybkie ponowienie wysyłki Kart, gdy dostęp do nich już wygasł.

Szybki dostęp do listy menedżerów zaangażowanych w rekrutację i podgląd ich dotychczasowych działań.

Gdy tylko menedżer oceni aplikację lub doda odpowiedź w notatce, rekruter od razu otrzyma powiadomienie.

To jednak nie wszystko. Zmiany zaszły również po stronie odbiorców Kart Kandydatów. Menedżer, który po raz pierwszy otrzymuje wiadomość z systemu, dostaje również e-mail z informacją, czym są Karty Kandydatów i jak ich używać. Z pewnością takie informacje będą pomocne, by menedżerowie mogli jeszcze szybkiej i pewniej podejmować decyzje dotyczące kandydatów. Dodatkowo kierownik może dokonać zmiany nadanej wcześniej oceny, a rekruter od razu otrzyma o tym informacje. Co więcej, system sam pamięta o nieocenionych aplikacjach i automatycznie przypomina  menedżerom o potrzebie dokonania oceny. 😊

Wygodne spotkania rekrutacyjne on-line w eRecruiter

Gdy tylko sytuacja związana z pandemią zamroziła nasze codzienne życie i zatrzymała „tradycyjne” sposoby prowadzenia rozmów rekrutacyjnych, przyszliśmy z pomocą. Uruchomiliśmy możliwość umawiania spotkań bezpośrednio w naszym systemie ats. Dzięki temu użytkownik nie musi korzystać z żadnych dodatkowych narzędzi, a odnośnik do pokoju online dla rekrutera i kandydata generuje się i podłączają do wiadomości e-mail automatycznie.

Więcej o spotkaniach on-line przeczytasz tutaj.

eRecruiter bardzo mobilny i zawsze pod ręką

Właśnie! Ten rok był dla nas przełomowy również dlatego, że uruchomiliśmy aplikację mobilną eRecruiter 😊 To mini-kopia systemu dostępna z każdego miejsca, w każdej chwili. Rekruterzy mogą tam przeglądać aplikacje, przesyłać je do menedżerów, dodawać notatki i oceny, czy weryfikować swoje najbliższe spotkania. Oprócz tego aplikacja eRecruiter daje możliwość kontaktu telefonicznego z kandydatem jednym kliknięciem oraz odbioru i wysyłki wiadomości e-mail. Nasz asystent rekrutacji jest zawsze pod ręką!

Zobacz więcej w krótkiej animacji!

Idealnie odzwierciedlone etapy procesów rekrutacyjnych

W eRecruiter można odwzorować praktycznie każdy etap rekrutacji: różne szczeble spotkań, informacje o odrzuceniach, etapy dotyczące testów, badań, rozmów telefonicznych itd. Jednak wiadomym jest, że nie wszystkie są potrzebne do każdego procesu. Właśnie dlatego wprowadziliśmy możliwość wyboru etapów w każdym projekcie. Dzięki temu rozwiązaniu:

 • w rekrutacjach panuje porządek
 • użytkownicy mogą pracować bardziej efektywnie, bo lista etapów jest dużo krótsza
 • filtrowanie aplikacji jest szybsze
 • usprawniony jest przepływ informacji

A jeżeli okaże się w trakcie trwania rekrutacji, że jakiegoś etapu brakuje, to można go dodać za pomocą kilku kliknięć!

Jeszcze szybsze zarządzanie aplikacjami i etapami rekrutacji w nowym widoku

Gdy już omawiamy etapowanie, warto wspomnieć o jeszcze jednej, bardzo istotnej nowości. Wprowadziliśmy nowy widok etapów rekrutacji, dzięki któremu od razu po wejściu na listę aplikacji widać:

 • jakie etapy selekcji kandydatów są używane w danym projekcie?
 • ilu kandydatów znajduje się w rekrutacji ogółem i na poszczególnych etapach?
Czytelna lista etapów nad aplikacjami pokazuje od razu liczbę kandydatów na każdym szczeblu rekrutacji.

Dzięki temu nie trzeba za każdym razem specjalnie filtrować całej listy aplikacji, by np. pracować wyłącznie nowych – wystarczy, wybrać zakładkę „Nowy”. Pasek z listą etapów to niejako lejek rekrutacyjny, na którym pod kontrolą są status rekrutacji i to, jak aktualnie rozkłada się podział aplikacji w danym projekcie.

Szczegółowa analityka HR z eRecruiter

Wiemy, jak ważną częścią procesu rekrutacji jest raportowanie. W naszym systemie znaleźć można wiele pomocnych raportów, ale czasem to za mało, by wyciągnąć bardzo szczegółowe, niestandardowe informacje.

Dlatego w tym roku zaoferowaliśmy naszym klientom specjalny moduł „Dane do analizy”. Za jego pomocą otrzymują oni: zestaw danych wyeksportowanych do pliku Excel, podzielonych na poszczególne kategorie, które później można wykorzystywać do przeprowadzania bardziej zaawansowanych analiz działań HR i raportowania potrzebnych wskaźników. Dane te generowane są w zależności od wybranych wcześniej, dopasowanych do potrzeb wskaźników.

Dzięki dodatkowemu modułowi można wygenerować dane, które pozwolą m.in.:

 • sprawdzać czas trwania rekrutacji (liczony w różny sposób w zależności od Twoich potrzeb) oraz czas pomiędzy etapami
 • analizować odpowiedzi na pytania z formularza, jeżeli takie samo pytanie zostało użyte w wielu formularzach
 • monitorować liczbę otwartych i zamkniętych wakatów
 • weryfikować liczbę aplikacji na danym etapie w danym czasie raportowym
 • analizować powody odrzuceń aplikacji na poszczególnych etapach rekrutacji
 • i wiele, wiele innych!

Najnowsze technologie, nowoczesne metody i zaufani Partnerzy w eRecruiter

Ten rok był dla eRecruiter niezwykły również z powodu otwarcia się na integracje z innymi aplikacjami. Postanowiliśmy, że zaprosimy do współpracy najlepszych dostępnych na rynku dostawców, tworzących rozwiązania dla wsparcia rekrutacji, by móc ofertować jeszcze bardziej dopasowany do potrzeb organizacji system. Owocem naszych starań są nowości w postaci połączenia eRecruiter z dwoma niesamowitymi partnerami: testami kompetencji Talent Bridge oraz HR Voicebotem od Apifonica. To oczywiście tylko początek, nie zwalniamy tempa i na pewno niedługo rozszerzymy nasze portfolio o kolejne świetne rozwiązania!

Automatyzacja kolejnych działań HR

Lubimy automatyzować działania naszych użytkowników, by nie musieli pamiętać o licznych i powtarzalnych czynnościach. To jeden z elementów, gdzie „asystenckość” systemu eRecruiter jest szczególnie widoczna i pomocna. Jednym z takich działań jest usuwanie aplikacji kandydatów, których czas przetwarzania się zakończył.

Teraz nasi użytkownicy mają wybór: mogą usuwać dane samodzielnie, lub zlecić to nam – a wtedy system usunie aplikacje automatycznie, gdy odpowiedni czas nadejdzie. Następnie nasz Asystent Rekrutacji odpowiednio zaraportuje wykonanie zadania😊 To pozornie mała zmiana, a jak bardzo cieszy!

Zarządzanie zadaniami i płynnością procesów dzięki Centrum Notyfikacji

Wspomniałem już o powiadomieniach. W tym roku rozbudowaliśmy Centrum Notyfikacji dla każdego logującego się użytkownika. W zależności od poziomu uprawnień otrzymuje on informacje o:

 • nowych wiadomościach od kandydatów
 • odwołaniu spotkania przez kandydata
 • dodaniu notatek przez inne osoby w zespole
 • decyzjach menedżerow związanych z Kartami Kandydatów

Każdy użytkownik systemu może zdecydować, czy chce otrzymywać dodatkowe powiadomienia na adres e-mail i w aplikacji mobilnej, tak by być zawsze na bieżąco. To kolejny element ukazujący system eRecruiter, jako Asystenta Rekrutacji. który dopasowuje się do potrzeb swoich użytkowników.

Opisane przeze mnie powyższe nowości, to jedynie część wszystkich zmian, jakie zaszły w tym, nie da się ukryć, wyjątkowym roku. Pomimo różnych zawirowań mocno się rozwinęliśmy, by stać się prawdziwym Asystentem Rekrutacji każdego naszego klienta. Jeżeli Ty również chcesz sprawdzić, jak możemy Cię wesprzeć w codziennych działaniach, zapisz się na bezpłatne demo systemu eRecruiter.

Krystian Adamczyk

Krystian Adamczyk

Product Marketing Specialist