Strona główna Blog HRTech Program poleceń pracowniczych już na wyciągnięcie ręki w eRecruiter! Poznaj ShareHire

Program poleceń pracowniczych już na wyciągnięcie ręki w eRecruiter! Poznaj ShareHire

program poleceń pracowniczych

Polecenia pracownicze to skuteczne i tanie źródło pozyskiwania najlepszych kandydatów. Ale nie tylko. To też przy okazji forma wartościowego benefitu dla obecnych pracowników. Wiedząc jak istotna dla branży HR jest możliwość wdrożenia sprawnego i efektywnego programu poleceń pracowniczych, zdecydowaliśmy się wyjść tej potrzebie naprzeciw! Dlatego teraz system poleceń od ShareHire można znaleźć już w eRecruiter.

Czym jest ShareHire?

To rozwiązanie, które pomoże Twojej organizacji w angażowaniu społeczności w polecenia kandydatów, a także w efektywnej obsłudze nagród za skuteczne polecenia. Innymi słowy – to system IT do pełnej obsługi programu poleceń pracowniczych w firmie Klienta. Korzystając z tej usługi nie musisz martwić się o wypłacanie nagród polecającym, czy o przygotowanie zasad i zadbanie o obowiązki podatkowe – ShareHire zrobi to za Ciebie. ShareHire pozwala również zwiększyć zasięg rekomendacji o polecenia od innych grup niż tylko pracownicy. Obsłuży polecenia od wszelkich społeczności będących w zasięgu Klienta. Mogą to być, np.: alumni czy kandydaci z innych źródeł których konwersja na polecających staje się coraz bardziej popularna

Dlaczego warto wdrożyć system poleceń pracowniczych w swojej organizacji?

Wdrożenie efektywnego i korzystnego dla pracowników programu poleceń, to zupełnie nowa droga dotarcia do kandydatów, do których o wiele trudniej byłoby trafić bez tego 😊 Dlaczego? Zwiększamy w ten sposób zasięg naszej oferty. Według badania przeprowadzonego przez ShareHire, dzięki tylko jednemu polecającemu Twoją ofertę będzie mogło zobaczyć nawet 4000 osób. Niezły wynik prawda? A jeśli dodać do tego fakt, że około połowa Twoich pracowników zdecyduje się na polecenie przynajmniej jednego kandydata – wyniki stają się jeszcze bardziej obiecujące. Dobrze przemyślany i ułożony program poleceń może przyspieszyć procesy rekrutacyjne i odciążyć dział HR. To podwójne zwycięstwo – kandydaci trafiają do działu HR, a pracownicy otrzymują atrakcyjne nagrody za swoje zaangażowanie w poszukiwania 😊

Jak to działa?

Po podjęciu decyzji o nawiązaniu współpracy z ShareHire, otrzymasz wspomniany już program poleceń pracowniczych. A jak on właściwie wygląda? Jest to nic innego jak portal, przygotowany w brandingu twojej firmy, który oferuje różne metody polecania kandydatów, daje możliwość zróżnicowania nagród dla polecających, np. według konkretnych ofert pracy lub typów osób polecających. Oczywiście na potrzeby analizy możesz stąd wyciągnąć również potrzebne raporty i statystyki, co jest ogromną zaletą – szczególnie jeśli chcesz dowiedzieć się na ile rozwiązanie jest skuteczne. Dodatkowo to platforma grywalizacyjna, która poprzez różne konkursy może jeszcze bardziej angażować pracowników w polecanie. W ramach platformy możesz również zautomatyzować komunikację, co zaoszczędzi Twój czas i poprawi doświadczenie użytkowników polecających, którzy otrzymają stosowną informację o rozpatrzenia kandydata zaraz po tym jak oznaczony zostanie etap poleconego kandydata w eRecruiter. A jeśli chcesz ułatwić pracownikom polecanie Twoich ofert pracy przez media społecznościowe Twój portal może być zintegrowany z Facebookiem czy Linkedinem.

Drugim aspektem, który będzie w pełni zaopiekowany, a który jest najbardziej pracochłonny i może zniechęcać do tego, by program poleceń pracowniczych tworzyć samodzielnie w organizacji jest obsługa nagród. ShareHire w pełni opiekuje aspekt obsługi nagród. Co dokładnie się pod tym kryje? Dostawca platformy wypłaci nagrody polecającym, przygotuje odpowiednie zasady prawne i zadba o obowiązki podatkowe. Czyli:

 • Przygotuje odpowiedni regulamin
 • Przejmie odpowiedzialność prawną
 • Obsłuży proces wypłaty nagród
 • Wystawi PIT-y dla polecający
 • Wesprze użytkowników i odpowie na pytania i wątpliwości przez Help desk

Nie musisz się o nic martwić 😊

Jak to działa program poleceń pracowniczych w połączeniu z eRecruiter?

Ta integracja pozwala na uzyskanie dwóch systemów wspierających procesy rekrutacyjne w jednym. Dlaczego? Ponieważ połączenie przygotowane jest tak, że umożliwia swobodną wymianę informacji związanych z aktualnymi rekrutacjami w obu narzędziach. Decydując się na to rozwiązanie, już przy publikacji ogłoszenia z poziomu eRecruiter możesz zdecydować o włączeniu go do programu poleceń. Również wszyscy kandydaci, którzy zaaplikują do Twojej organizacji za pośrednictwem programu poleceń ShareHire, wpadną bezpośrednio do systemu eRecruiter z oznaczeniem źródła pochodzenia kandydata na którym się znajdują – wszelkie importy czy eksporty są tu zbędne 😊 Również zmiany etapów, na których znajdują się kandydaci dzieją się symultanicznie. Zmiana statusu np. z odrzucony po CV  – zostanie zmieniona a ShareHire wyśle powiadomienie do polecającego. Polecający zobaczy też zaktualizowany etap kandydata w swoim panelu gdzie ma wszystkie info o poleconych kandydatach i nagrodach. Nie ma potrzeby przelogowywać się z jednego systemu do drugiego, wszystko zadzieje się automatycznie.

Jakie korzyści niesie ze sobą integracja eRecruiter i ShareHire?

 1. Przede wszystkim – przejrzysty podział funkcjonalności między systemami. Zarządzając kandydatami i ofertami bezpośrednio w eRecruiter, Twoje akcje zostaną powiązane z akcjami w zakresie obsługi nagród i polecających w ShareHire w obsłudze nagród i polecających w ShareHire
 2. Oszczędność czasu – nie musisz oddzielnie zarządzać programem do obsługi poleceń, korzystając z integracji oba programy aktualizują się po wykonaniu akcji w eRecruiter
 3. Ujednolicenie procesu aplikowania i zarządzania danymi osobowymi kandydatów z różnych źródeł
 4. Dostęp do nowych grup kandydatów dzięki publikacji ogłoszenia w systemie poleceń
 5. Weryfikacja i analiza skuteczności rozwiązania dzięki szybkiemu dostępowi do raportów i danych
 6. Zwiekszanie zasięgu ofert dziękii różnym możliwościom polecania dostępny w ShareHIre, dostosowanym do typów stanowisk i Twoich celów stawianych programowi poleceń – budowa zasięgu czy mniejsza liczba  wysokojakościowych kandydatów.

Wiemy, że w branży HR nieustanny rozwój i wychodzenie naprzeciw coraz to większym potrzebom zarówno kandydatów jak i pracowników jest konieczne. Dlatego staramy się nawiązywać współpracę z partnerami oferującymi skuteczne, efektywne i ciekawe rozwiązania, które można dopasować do swoich potrzeb. Jesteśmy pewni, że ShareHire to jeden z nich 😊 Sprawdźcie sami!

A jeśli chcesz dowiedzieć się jak eRecruiter wspiera pozyskiwanie kandydatów z więcej niż jednego źródła – napisz do nas! Chętnie rozwiejemy wątpliwości.

Monika Różycka

Monika Różycka

Senior Marketing Specialist