Strona główna Blog Jak to zrobić w eRecruiter Jak przyspieszyć proces rekrutacji prowadzonej z biznesem o 30%?

Jak przyspieszyć proces rekrutacji prowadzonej z biznesem o 30%?

Rekrutacja z biznesem

eRecruiter posiada funkcje, które w sprytny sposób pomagają włączać biznes w proces rekrutacji. Nie bylibyśmy jednak sobą, gdybyśmy nie poszukiwali kolejnych rozwiązań, które jeszcze bardziej pomogą rekruterom usprawniać ich codzienną pracę. Po wielu spotkaniach z użytkownikami naszego systemu, konsultacjach i testach… mamy to! Miło nam poinformować, że właśnie wprowadziliśmy nową funkcjonalność w systemie eRecruiter – Interaktywną Kartę Kandydata.

Jesteśmy pewni, że Interaktywna Karta Kandydata podniesie komfort współpracy działu HR z menedżerami liniowymi i wpłynie na zwiększenie efektywności rekrutacji prowadzonej wspólnie z biznesem. Mamy na to dowody. Jakie? Wybrani klienci sprawdzili już nasze nowe narzędzie w akcji, a efekty, jakie osiągnęli są zdumiewające! Dziś przedstawiamy Wam jednego z nich – firmę RUCH S.A.

Rekrutacja z biznesem w RUCHU

W firmie RUCH S.A. biznes zaangażowany jest w każdą prowadzoną przez dział HR rekrutację. We wszystkich procesach rekrutacyjnych bierze udział przynajmniej dwóch menedżerów – kierownik liniowy wraz z przełożonym. Nic dziwnego, że firma potrzebuje efektywnego narzędzia do prowadzenia swoich rekrutacji. W 2011 roku RUCH wdrożył system eRecruiter, a w 2016 zgodził się wziąć udział w testach Interaktywnej Karty Kandydata. Efekty przerosły nasze oczekiwania.

Szybkie decyzje jednym klikiem

Przy wielu osobach zaangażowanych w proces rekrutacji, wyzwaniem dla działu HR w RUCHU było tempo wymiany informacji. Komunikacja z menedżerami wymagała więcej czasu oraz wielu maili przypominających  z prośbą o ocenę wybranych kandydatów. Wszyscy rozumiemy, że kierownicy mają mnóstwo obowiązków, z którymi mierzą się każdego dnia i zwyczajnie brakuje im czasu. Od momentu wdrożenia Interaktywnej Karty kandydata kierownicy otrzymują dostęp do mobilnych profili kandydatów, których mogą ocenić przy pomocy jednego kliknięcia, a ich odpowiedź trafia automatycznie do wiadomości rekrutera do systemu eRecruiter. Dodatkowo mogą to zrobić z każdego miejsca, bo dostęp do Kart jest mobilny.

Z Interaktywną Kartą Kandydata dział HR zdecydowanie łatwiej egzekwuje informacje zwrotne od Kierowników Liniowych – tłumaczy Dorota Michałowska, Młodszy Kierownik ds. Rekrutacji i Rozwoju Pracowników, RUCH S.A. – W związku z tym, że Kierownicy mają widoczną informację z systemu o czasowym dostępie do danych kandydatów, podejmują decyzje znacznie szybciej. Teraz zajmuje im to maksymalnie do 7 dni.

Do 50% mniej wymiany korespondencji

Ważne jest nie tylko tempo otrzymywanych informacji zwrotnych, lecz także ilość interakcji, jakie dział HR musi podjąć, by odpowiedź uzyskać. Dział HR w RUCHU zaobserwował, że w ciągu miesiąca testów Interaktywnej Karty Kandydata znacznie zmalała ilość korespondencji mailowej wymienianej z Kierownikami Liniowymi – nawet o 50%! Tak duży spadek powiązany jest z tym, że rekruterzy systematycznie otrzymują automatyczny raport zbiorczy z systemu z powiadomieniami o nowych ocenach, a informacje zwrotne od Kierowników trafiają od razu do systemu eRecruiter.

Wszystkie dane dotyczące poszczególnych kandydatów: decyzje HR, Kierowników, etapy procesu mamy w jednym miejscu a nie w wielu mailach od managerów, które później ciężko odszukać na czas, gdy są nam potrzebne – dodaje Dorota Michałowska.

Skrócenie procesu o ok. 30%

Sprawne podejmowanie decyzji przez biznes i feedback, który trafia na bieżąco do systemu eRecruiter mają bezpośrednie przełożenie na czas trwania całego procesu rekrutacyjnego. Rekruterzy w RUCHU korzystając z Interaktywnej Karty Kandydata przyspieszyli działania rekrutacyjno-komunikacyjne z biznesem o około 30%. A w ciągu samego okresu testów zatrudnili wraz z biznesem już 3 osoby. Takie wyniki mówią same przez siebie, że… chyba nam się udało!

Wypróbuj nas i Ty. Dowiedz się więcej o Interaktywnej Karcie Kandydata

Magdalena Michałowska

Magdalena Michałowska

Product Evangelist