Strona główna Blog Nowości w eRecruiter Raporty w eRecruiter – raportuj jeszcze szybciej!

Raporty w eRecruiter – raportuj jeszcze szybciej!

raporty w eRecruiter

Projekt rekrutacyjny jak sama nazwa mówi, jest projektem. Podlegać powinien, więc wszystkim wymogom jakie stawia się przed tego typu przedsięwzięciem. Jedną z podstawowych i wręcz oczywistych rzeczy jest to, że projekt należy podsumować. Poprzez podsumowanie projektu rekrutacyjnego rozumiem analizę podstawowych informacji na temat kandydatów biorących udział w procesie oraz analizę samego procesu.

Praktyka jednak pokazuje, że w związku z dużą liczbą projektów rekrutacyjnych prowadzonych jednocześnie, nie ma czasu na przygotowanie takich podsumowań od razu po zakończeniu projektu. Szczególnie wtedy, kiedy raport z rekrutacji przygotowuje się w arkuszu kalkulacyjnym, co pochłania dużo czasu. Taką metodę wybiera aż 93% polskich rekruterów*. Jeśli więc nie ma czasu na systematyczne raportowanie wyników, dobrze jest więc przygotowywać takie zestawienia przynajmniej raz na kwartał. Dzięki temu łatwiej można określić czy praca jaką wykonujemy jest realizowana z efektywnością jakiej sami oczekujemy i jaka jest oczekiwana od nas. Daje to możliwość tworzenia porównań między prowadzonymi projektami rekrutacyjnymi, by badać skuteczność poszczególnych rekruterów, czas realizacji projektów, skuteczność źródeł, ilość udanych spotkań i jakość kandydatur.

W eRecruiter od zawsze wiedzieliśmy jak ważne są tego typu informacje dla rekruterów, a zwłaszcza dla kadry zarządzającej. Naszym priorytetem jest dostarczenie rekruterkom, rekruterom oraz kierownikom liniowym najistotniejszych informacji, w jak najkrótszym czasie.

Najnowsze raporty w eRecruiter, które udostępniliśmy rekruterom pozwalają więc na jeszcze szybsze dotarcie do najważniejszych informacji o prowadzonych przez nich projektach rekrutacyjnych.

Dzięki współpracy z HRowcami powstały raporty dostępne od razu po zakończeniu rekrutacji, a nawet już w trakcie wykonywania kluczowych czynności rekrutacyjnych! Jedną z takich czynności jest niewątpliwie zatrudnianie kandydatów oraz co z tym związane, zamykanie projektów rekrutacyjnych. Niezwłocznie po odznaczeniu zatrudnienia kandydata, osoba rekrutująca otrzyma zestawienie pokazujące najważniejsze informacje o rekrutacji:

  • czas trwania projektu,
  • liczbę wszystkich kandydatów,
  • liczbę dni jakie upłynęły od zaaplikowania „zwycięzcy rekrutacji”,
  • ocenę zatrudnionego kandydata.

eRecruiter podsumowanie rekrutacji

Jeżeli w momencie zamykania projektu rekruter nie zapisze sobie tych informacji, będzie mógł wrócić do nich w raporcie zbiorczym – również dostępnym w systemie „od ręki”.

Zaletą takiego raportu jest to, że przekazują one niezbędne informacje na finalnym etapie rekrutacji, bez konieczności generowania raportu. Nie trzeba już więc pamiętać o tym, by raportować. eRecruiter będzie pamiętał o tym za nas!

Jeżeli ktoś myślał, że nie można w temacie raportowania wymyślić już nic fajniejszego, to mamy kolejną niespodziankę! Oprócz podsumowania rekrutacji wprowadziliśmy bowiem dostępny na zawołanie raport pokazujący w przyjazny, graficzny sposób przepływ kandydatów w prowadzonych rekrutacjach.

Dzięki eRecruiter w każdej chwili można obejrzeć najważniejsze informacje na temat „lejka rekrutacyjnego”, czyli wszystkich kamieni milowych w prowadzonej rekrutacji. W przystępny sposób osoby rekrutujące obejrzą informacje na temat liczby kandydatów na etapie analizy CV, spotkania, złożenia oferty oraz ostatecznie zatrudniania. Dodatkowo eRecruiter obliczy procent kandydatów, którzy przeszli do kolejnych kluczowych etapów w wybranych rekrutacjach lub we wszystkich Twoich projektach!

raporty w eRecruiter

Dzięki raportom „Przepływ kandydatów” przedstawionym w ładny graficzny sposób sprawdzisz, jak przebiegły rekrutacje w Twojej firmie i porównasz je z innymi.

Podobno w tym roku szykują się gorące wakacje. W sferze zawodowej eRecruiter sprawi jednak, że tym razem nie będzie to aż tak gorący okres ze względu na kwartalne podsumowania raportowe rekrutacji. W tym temacie system zrobi praktycznie wszystko samodzielnie.

Niestety pomimo największych chęci nie mamy wpływu na wakacyjną pogodę w kurortach i poza Twoim biurem! Tutaj możemy jedynie trzymać kciuki za Słońce i dobrą pogodę. Co oczywiście czynimy!

PS Przetestuj bezpłatnie eRecruiter i sprawdź, jak wygodnie można raportować efektywność prowadzonych rekrutacji.

Krzysztof Nowacki

Krzysztof Nowacki

Customer Intelligence Senior Specialist, eRecruitment Solutions