Strona główna Blog ATS Tworzenie bazy CV? Proste jak nigdy dotąd!

Tworzenie bazy CV? Proste jak nigdy dotąd!

tworzenie bazy CV

Wiemy, jak ważna dla każdego rekrutera jest wygodna baza CV. Dlatego 20 sierpnia wdrożyliśmy funkcję, dzięki której przeniesienie posiadanych CV do systemu rekrutacyjnego jest proste i szybkie. Teraz wszystkie CV z komputera lub poczty można za pomocą kilku kliknięć łatwo przenieść do bezpiecznej bazy z wyszukiwarką.

Nowa funkcja eRecruitera czyli „Dodaj kandydata z CV” pozwala na masowe dodawanie kandydatów do rekrutacji. Wystarczy przeciągnąć wybrane dokumenty aplikacyjne z komputera do eRecruitera. System automatycznie pobierze z nich informacje takie jak imię, nazwisko czy adres e-mail, a następnie utworzy kartę kandydata. Co ważne, funkcja ta jest dostępna we wszystkich wersjach naszej aplikacji.

Jak powiększyć bazę CV?

1. Wybierz projekt rekrutacyjny

Wejdź na listę kandydatów przy danym projekcie rekrutacyjnym i kliknij przycisk „+ Kandydat”. Z rozwijanej listy wybierz opcję „Dodaj kandydata z CV”.

baza cv

2. Zdecyduj jak wolisz dodać dokumenty

Teraz masz możliwość zaimportować dowolną liczbę dokumentów aplikacyjnych kandydatów. Możesz to zrobić  na dwa sposoby.

a) Wybierz pliki ze swojego komputera

Aby ręcznie dodać pliki z dysku swojego komputera, kliknij na „Przeciągnij pliki CV ze swojego komputera (lub kliknij i wybierz je)”. Zobaczysz okno z możliwością wyboru plików z dowolnego folderu na swoim komputerze.

baza cv

b) Przeciągnij pliki z Pulpitu

Możesz też po prostu przeciągnąć dowolną ilości plików  kandydatów bezpośrednio z Pulpitu czy innego miejsca w którym zapisujesz dokumenty aplikacyjne. Wystarczy zaznaczyć – np. na Pulpicie – kilka plików z życiorysami kandydatów i przeciągnąć je do przeglądarki internetowej w miejsce z napisem „Upuść pliki tutaj”.

baza cv

3. Zweryfikuj dane

Po kliknięciu przycisku „dalej”, system eRecruiter przetworzy wgrane dokumenty, automatyczne dopasuje podstawowe dane takie jak imię, nazwisko czy adres e-mail i doda kandydata do projektu rekrutacyjnego. Możesz zweryfikować poprawności odczytanych danych poprzez udostępniony podgląd dokumentów aplikacyjnych. Możesz też dodać informacje dodatkowe, np. numer telefonu.

baza cv

Gotowe!

PS Nie masz jeszcze eRecruiter? Sprawdź, jak wygodnie możesz zbudować bazę CV z naszym systemem do rekrutacji.