Strona główna Blog ATS Rekrutacja w Agencji Doradztwa Personalnego od kuchni

Rekrutacja w Agencji Doradztwa Personalnego od kuchni

rekrutacja w ADP

Procesy rekrutacyjne, w których kandydaci osobiście składają dokumenty aplikacyjne w siedzibie firmy są już rzadkością. Od kilku lat najpopularniejszą formą szukania informacji o wakatach jest Internet, a portale lub strony internetowe to narzędzia, za pomocą których najczęściej składamy aplikacje. Wysłanie wcześniej przygotowanego CV w odpowiedzi na ogłoszenie zajmuje kandydatowi kilka minut, a to wymaga od HR-owców dużej elastyczności i umiejętności odnajdowania się w setkach zgłoszeń.

Dlatego, kiedy rekruter, zwłaszcza pracujący w Agencji Zatrudnienia, obsługuje kilka równoległych rekrutacji warto zapewnić mu dodatkowe wsparcie na przykład w postaci systemu do rekrutacji on-line, który listę kandydatów w bazie (po wpisaniu odpowiednich słów kluczy) zawęzi z kilkuset do kilkunastu najbardziej zgodnych z wymaganiami stanowiska osób.

Platforma do rekrutacji a rekrutacje standardowe

Stały dostęp do informacji o postępach poszczególnych procesów rekrutacyjnych, możliwość przeszukania bazy kandydatów z wyszczególnieniem różnych kryteriów wyboru, sprawdzenie kiedy i na jakie stanowiska aplikowały konkretne osoby, to tylko niektóre możliwości, które daje nam wykorzystanie w rekrutacji narzędzi ATS (ang. applicant tracking system). Coraz ważniejsza staje się również mobilność. Mobilność odnosząca się nie tylko kandydata, ale też do rekrutera i która przy wsparciu nowych technologii przychodzi, temu drugiemu z łatwością, tym samym, skracając czas trwania procesu rekrutacji i upraszczając wszystkie działania, które się z nim wiążą.

W CRAFTS zdejmujemy z głów naszych Klientów skomplikowane procesy rekrutacyjne. W efekcie w równoległym czasie zarządzamy wieloma rekrutacjami, a żeby prowadzone przez nas działania były skuteczne i satysfakcjonujące zarówno dla Kandydatów, jak i podmiotów zlecających, korzystamy z narzędzi, które wspierają nas w codziennej pracy. Od pewnego czasu, z powodzeniem, nasze działania rekrutacyjne wspiera eRecruiter. Obecnie prostota pracy, możliwość szybkiego weryfikowania i dokonywania selekcji aplikacji czy generowanie własnych formularzy zgłoszeniowych na potrzeby danej rekrutacji są wręcz urzekające. Dodatkowym atutem systemu jest opcja pozwalająca na wysyłanie do osób biorących udział w rekrutacji mailingu zawierającego informacje dotyczące statusu bieżącego procesu rekrutacyjnego lub zaproszenia do udziału w naborach na inne stanowiska.

Zadanie specjalne: wspierać kreatywnych

Z punktu widzenia działania Agencji Zatrudnienia wsparcie w postaci systemu wpierającego rekrutację jest źródłem oszczędności czasu i sposobem na usprawnienie standardowych działań rekrutacyjnych firmy. Jak pokazuje nasze doświadczenie, eRecruiter doskonale sprawdza się także w przypadku mniej szablonowych rozwiązań jakimi są np. kampanie rekrutacyjne w social media czy szukanie kandydatów metodą direct serach. Możliwość udostępnienia każdego ogłoszenia różnymi kanałami promocji i widoczne dla Kandydata ikony sieci społecznościowych pozytywnie wpływają na budowanie zasięgu naszych działań rekrutacyjnych w Internecie, zwłaszcza, że Kandydaci mogą odpowiadać na udostępniane ogłoszenia także z urządzeń mobilnych, ponieważ formularz dostosowuje się do ich ekranu i zachowuje pełną czytelność. Dostępność na smartfonach czy tabletach eRecruitera to duża wygoda także dla Rekruterów, którzy na bieżąco w każdym miejscu i bez dostępu do firmowej sieci, czy intranetu mogą śledzić aplikacje, które znalazły się w systemie i pracować mobilnie tak samo skutecznie jak przed komputerem w swoim biurze.

Wszyscy wiemy, że odpowiednio zbudowana i czytelna baza Kandydatów to podstawa powodzenia każdego procesu rekrutacyjnego, dlatego warto przetestować prosty i treściwy system eRecruiter, przygotować szablony, formularze identyfikujące firmę i rekrutować nowych Pracowników na miarę XXI wieku.

PS Rekrutujesz kandydatów w Agencji Doradztwa Personalnego? Sprawdź, jak eRecruiter może weprzeć i ułatwić także Twoją pracę. Odbierz swój bezpłatny dostęp testowy do platformy!

Teresa Bęben

Teresa Bęben

Rekruter w Agencji Zatrudnienia CRAFTS