Strona główna Blog ATS Zalety i wada rekrutacji mobilnej!

Zalety i wada rekrutacji mobilnej!

rekrutacja mobilna

Wg ostatnich doniesień w 2015 roku liczba telefonów komórkowych będzie większa niż cała populacja świata! Patrząc na żonglujących dwiema lub nawet trzeba komórkami pasażerów miejskiej komunikacji, tudzież pracowników korporacji posiadających telefony z podwójną kartą SIM wydaje się, że liczba mobilnych narzędzi już dawno prześcignęła liczbę ich właścicieli.

Mobilne może być w dzisiejszych czasach już prawie wszystko. Mobilnie oglądamy telewizję, publikujemy zdjęcia wprost z aparatu lub telefonu komórkowego, a nasze „komórki” zaczynają już zastępować karty płatnicze.

Być mobilnym, to znaczy być na bieżąco z najświeższymi informacjami, nadążać za szybko zmieniającym się światem. Jest to szczególnie ważne w rekrutacji.

Mobilny dostęp do projektów rekrutacyjnych jest wiec dla osoby rekrutującej doskonałym rozwiązaniem. Możliwość podglądu prowadzonych rekrutacji w telefonie lub tablecie sprawdza się doskonale w naszych dynamicznych czasach.

Do głównych zalet mobilnego dostępu do rekrutacji należą:

  • Możliwość szybkiego kontaktu z kandydatem

Odebranie CV w telefonie umożliwia natychmiastowy kontakt z ciekawym kandydatem. Dzięki temu będziemy szybsi niż konkurencja – zaprosimy go na spotkanie, złożymy ofertę współpracy.

  • Optymalizacja wykorzystania czasu

Dokumenty kandydatów można przeglądać swobodnie podczas podróży bez konieczności uruchamiania komputera. W każdej chwili można też dodać notatkę o kandydacie, bądź go ocenić bezpośrednio w telefonie lub tablecie.

  • Sprawniejszy przepływ informacji między działem rekrutacyjnym, a klientem wewnętrznym

Kierownicy prowadzący wraz z rekruterem projekt rekrutacyjny, mogą mieć dostęp do najbardziej aktualnych informacji o kandydatach i poszczególnych procesach rekrutacyjnych.

Nowe technologie to jednak nie same zalety! Bardzo często wiążą się z zagrożeniami, które czyhają na bezbronnego rekrutera.

Szybki i wygodny dostęp do aktualnych informacji o Twoich rekrutacjach może spowodować… uzależnienie od telefonu bądź tabletu.

Jeżeli, więc tego uzależnienia nie spowodowały już dostępne w telefonie Facebook, Twitter bądź aplikacja z nowościami z TVN24, to strzeż się mobilnych rozwiązań rekrutacyjnych… Są wygodne, bezproblemowe i zawsze pod ręką!

Krzysztof Nowacki
Senior Project Consultant
eRecruitment Solutions